Top hledané
Výsledky (0)
První hosty očekává během pár dní

Karlovarský „klenot“ hotel Thermal finišuje rekonstrukci pokojů

Karolína Lišková
09. března 2020
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty

Je to neuvěřitelné, ale byť hotel Thermal, chlouba Karlových Varů, prochází od začátku ledna rekonstrukcí, když tam přijdete, pořád máte pocit, že jste v době minulé. Všude je prach, špína a hluk sbíječek. A pořád tam vidíte zašlou komunistickou slávu. Nicméně první hosté budou moci okusit spaní ve čtyřhvězdě už od 15. března.

Chodby zachovají původní podobu.
Zázemí hotelu prochází rekonstrukcí.
Rekonstrukce probíhá od ledna.

Thermal se těší dosud největší modernizaci od jeho otevření roku 1977. Ředitel Vladimír Novák ovšem upřesňuje, že se nejedná o vizuální stránku, nýbrž o tu technickou, který běžný host nemá šanci zpozorovat. Možná proto si tam pořád připadáte jako v roce 1977.

„Hlavním cílem modernizace hotelu Thermal, která v tuto chvíli probíhá, je snížení energetické náročnosti. Měníme čerpadla, oběhové topení, stoupačky, rozvody vody a hlavně řídíme tu spotřebu tak, abychom topili tam, kde se má topit a chladili tam, kde se má chladit. Ušetříme až 50% nákladů,“

vysvětlil Novák.

Byt k pronájmu 4+1 s terasou a zahradou, Praha
Byt k pronájmu 4+1 s terasou a zahradou, Praha, Praha 9

Rodiny s dětmi dostanou palandy

Vzhledem k tomu, že hotel slouží také festivalovým fanouškům, vybavení pokojů vás může překvapit. Nejde o žádný luxus. Nábytek zůstává stejný, jako tomu bylo doposud. Někde se stále najdou i palandy.

„V jednom patře, kde se chceme zaměřit více na rodiny s dětmi, tak počítáme s možností instalace paland,“

uvedl Novák.

Otevřít v galerii (3)
Vizualizace pokojů bez paland.
Vizualizace pokojů bez paland.Zdroj: archiv hotelu Thermal

Kromě pokojů chce management do festivalu stihnout i obnovu exteriérů například teras, aby byly využitelné pro spo­lečenské akce. Stejně tak má být dokončena obnova veřejných toalet vedle recepce, která zůstane vizuálně stejná.

Rozezlení architekti

Celou rekonstrukci v řádu 580 milionů korun navíc komplikují původní architekti Thermalu. Respektive jejich vnoučata Marie a Jan Kordovští, kteří tvrdí, že se s jejich prarodiči Věrou a Vladimírem Machoninovými nikdo na ničem nedomlouval.

To samozřejmě Novák popírá s tím, že jednání proběhla v minulosti a měla by ještě probíhat. Ale že při modernizaci byly dodány alespoň materiály, které ukládá autorský zákon. Pokoje jsou podle Nováka obnovovány s nejvyšší citlivostí s ohledem na původní architekturu manželů Machoninových.

Poukázal například na použité modřínové dřevo na obkladech v interiérech hotelu nebo na stovky původních křesílek, které se restaurují a půjdou do pokojů. Našly se také vzorky původních dlaždiček, podle kterých se pořizují nové.

Otevřít v galerii (3)
Legendární červená křesla
Legendární červená křeslaZdroj: archiv hotelu Thermal

Bazén

Legendární bazén je samostatná kapitola, která by mohla být uzavřena už letos. V létě se prý začne soutěžit, kdo ho bude dělat a v říjnu se začne s přestavbou. První milovníci koupání by mohli smočit prsty v létě roku 2021.

Otevřít v galerii (3)
Bazén se dočká nové podoby příští rok.
Bazén se dočká nové podoby příští rok. Zdroj: LP-life.cz
Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Hotel Thermal
I.P. Pavlova 2001/11 360 01 Karlovy Vary
359 001 111