Top hledané
Výsledky (0)
Čím si získala princezna Kate srdce britského lidu? Módou!

Kate Middleton slaví narozeniny: Dřív se procházela po mole skoro nahá, dnes módě vládne

Denisa Zajíčková
09. ledna 2024
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty
Speciální rubrika
Kate je proslulá svým vřelým přístupem

Princezna z Walesu dnes slaví své 42. narozeniny! Žádné bujaré oslavy však britský lid nečekají. Dost pravděpodobně bude obklopena přáteli a rodinou, včetně prince Williama a jejich tří dětí, prince George, princezny Charlotte a prince Louise. Ten už je proslulý svými grimasami při každé slavnostní příležitosti, a tak je možné, že i maminku něčím podobným ve slavnostní den odmění! Čím se však nejraději odměňuje samotná Kate? Rozhodně nějakým luxusním kouskem oblečení! Které jsou její nejoblíbenější?

Narozeniny Kate jsou obvykle soukromou záležitostí, o které tisk příliš mnoho neví. Zatímco však princ s princeznou momentálně bydlí ve Windsoru, ke slavnostním příležitostem obvykle využívají jejich venkovské sídlo v Norfolku, které nese název Amer Hall.

Luxusní svatební dar je sídlem každoročních oslav

Nachází se asi 110 kilometrů severně od Londýna a byl darem od zesnulé královny Alžběty při jejich královské svatbě v roce 2011. Říká se, že právě Amer Hall považuje Kate za svůj skutečný domov. Než královna zemřela, mířila rodina kolem narozenin Kate obvykle do Sandrinham House na bohatou hostinu. Dnešek však bude pro královskou rodinu pravděpodobně poklidný a ponese se v rodinném duchu.

Když se tehdy Kate Middleton objevila v královské rodině, některé její odpůrce velmi překvapila. Od začátku nedělala v královském protokolu chybu, volila vždy skvěle padnoucí kousky a dostupné módě dávala mnohdy přednost před tou luxusní. Tím skvěle nahrála módním řetězcům, které věděly, že pokud od nich Kate něco vynese, bude to na pultech okamžitě vyprodané. Lidé ji milovali a milují stále.

Prodej secesní vily, Praha východ - 609m
Prodej secesní vily, Praha východ - 609m, Okolí Prahy

Legendární módní přehlídka

Dnešní příběh lásky mezi britským princem Williamem a jeho manželkou Kate Middleton má svůj počátek na jedné neobvyklé události - charitativní módní přehlídce v roce 2002 na univerzitě St. Andrews ve Skotsku. Tato událost nejenže představila talentované studenty, ale také položila základy pro jedno z nejznámějších královských manželství v moderní historii.

V ten den, kdy se krásná mladá žena, tehdy ještě známá jako Kate Middleton, procházela molem v luxusním modelu, nikdo nečekal, že její kroky povedou k něčemu tak významnému. Právě tam si jí všimnul princ William. A někteří jsou přesvědčení, že to byla láska na první pohled! Nutno říct, že se tehdy Kate procházela ve velmi odvážném modelu - takřka průsvitném. Takový jako budoucí královna pochopitelně už nikdy nevynesla. Kdyby si ho však neoblékla, možná by byl její osud úplně jiný`

Princ William, tehdy student na stejné univerzitě, byl okouzlen nejen módním vystoupením Kate, ale také její osobností a chováním. Charitativní módní přehlídka připsala St. Andrews už navždy důležitou historickou událost - vzešla z ní láska, která přežila až do současné doby. Princezna Kate se stala nejen manželkou prince Williama, ale také milovanou členkou britské královské rodiny a módní ikonou s celosvětovým vlivem.

Otevřít v galerii (2)
Moderní pohádka o Popelce se Kate splnila na jedničku
Moderní pohádka o Popelce se Kate splnila na jedničkuZdroj: Profimedia

Ikonický červený kabát

Už loni začala do šatníků napříč Evropou pronikat ve velkém slavnostní a honosná červená barva. Dominovala týdnům módy i obchodním domům - a to nejen kvůli Vánocům. Kate Midletton vsadila v listopadu loňského roku při plnění královských povinností na šarlatově červený kabát od Catherine Walker s výraznou mašlí, kterým přivítala jihokorejského prezidenta a jeho manželku na Horse Guards Parade ve Spojeném království. 

Znovu ukázala, že v jednoduchosti je krása, a že svého manžela perfektně reprezentuje. Dost pravděpodobně je právě ona důvodem, proč je William u britského lidu tak oblíbený. To se její „nástupkyni“ Meghan Markle nikdy nepovedlo. Naopak prince Harryho od rodiny velmi oddálila. Je otázkou, zda vůbec někdy dojde k usmíření. Že by důvodem popularity Kate byl právě její cit pro módu?

Otevřít v galerii (2)
Kate oblékla kabát od Catherine Walker
Kate oblékla kabát od Catherine WalkerZdroj: Profimedia

Milovnice klobouků

Jak už to v královských rodinách bývá - pokrývka hlavy nesmí u dokonalého outfitu chybět. Kate je milovnice klobouků a tisíce dívek touží vypadat jako ona. Nejen šaty, ve kterých se objeví, mizí prodejcům okamžitě z pultů. Stejné je to s klobouky. Kate si však ani zdaleka neláme hlavu s tím, že nesmí něco obléct dvakrát. A tak například na slavnostní přehlídku Královské gardy a svatbu Sama Waleyho Cohena a Annabel Ballin vynesla jeden a ten samý.

Parfém, který Kate zvolila na svatbu, je stále vyprodaný

Britská společnost Illuminum vyrobila parfém White Gardenia Petals - a Kate ho zvolila pro svůj den svatby. Od té doby je těžké ho sehnat a trvá celé týdny, než se vyrobí nová série. Stojí asi 70 liber, v přepočtu 1900 korun. 

Nosem této vůně je Michael Boadi. Jde o jemnou květinovou vůni s nádechem citronu a jantarového dřeva. Kdybyste tak náhodou chtěli ve svatební den vonět stejně jako budoucí královna, nezapomeňte ho shánět dostatečně dopředu!

Zdroj: redakce, people.com, hello.com, fragrantica.com

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze