Top hledané
Výsledky (0)
Reklama na parfém, kamarádství s Campbell i problémy s kokainem, taková byla její cesta.

Večírková královna Kate Moss slaví 47. narozeniny: Stala jsem se obětním beránkem

Kateřina Ostrejšová
16. ledna 2021
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty čtení
Kate Moss na Met Gala v roce 2018

Kate Moss je jednou z mála modelek světa, která se na vrcholu drží více než tři desetiletí. Kariéru odstartovala už v roce 1988, tváří luxusních značek je ale i dnes. Stala se průkopnicí velmi štíhlých až hubených modelek s ostrými rysy. I ona však během své cesty občas zakopla. 

Dcera barmanky a zaměstnance cestovky  

Kate Moss se narodila 16. ledna 1974 v londýnské části Croydon. Její matka Linda Rosina byla barmankou, otec Peter Edward Moss zaměstnanec cestovní kanceláře. Má mladšího bratra Nicka Mosse. Když jí bylo 13 let, její rodiče se rozvedli. Základní školu vystudovala v Addiscome, čtvrti v jižním Londýně.  

Otevřít v galerii (4)
Kate Moss v mládí.
Kate Moss v mládí. Zdroj: Profimedia.cz

Objevena na letišti v New Yorku  

Když se v roce 1988 vracela z rodinné dovolené na Bahamách, tehdy jí bylo čtrnáct let, tak ji na letišti JFK v New Yorku spatřila Sarah Doukas, zakladatelka společnosti Storm Model Management. Právě tato žena byla průkopnicí vzhledu “waif” - ženy velmi hubené, vysoké, s ostrými rysy. Kate Moss tak byla ideálním prototypem. Tento trend módních přehlídek odstartovala Twiggy, Moss byla velmi úspěšnou následovnicí.  

Reklama na parfém její popularitu vystřelila  

Kariéru v modelingu odstartoval rok 1990, kdy pózovala na černobílých fotografiích pro britský časopis The Face. V osmnácti letech se stala tváří značky Calvin Klein. Zásadní průlom však přišel až díky reklamě na parfém “Obsession”, kde ji rázem začal vnímat celý svět. Zatímco někteří ji uznávali a ocenili, zbytek ji označoval jako anorektičku. 

"Stala jsem se obětním beránkem. Média se potřebovala na někoho upnout a já jsem byla vybrána. Když byl někdo hubený, byl okamžitě anorektik, což bylo směšné,“

komentovala Kate Moss. 

Nejlepší kamarádky s Naomi Campbell  

Otevřít v galerii (4)
Kate Moss a Naomi Campbell
Kate Moss a Naomi CampbellZdroj: Profimedia.cz

Kariéra Kate Moss a Naomi Campbell v módním průmyslu rozkvetla přibližně ve stejnou dobu, obě pocházely z jižního Londýna, a tak nebylo divu, že tato dvojice byla velmi často vídána bok po boku. Stalo se z nich ikonické módní duo nejen devadesátých let.  

Oblíbená pro hudební videoklipy  

Kromě toho, že je uznávanou světovou topmodelkou, se velmi často objevila i v hudebních videoklipech – The White Stripes, Elton John nebo Marianne Faithfull. V roce 2016 si dokonce zahrála v posmrtném videu Elvise Presleyho k jeho písni z roku 1970 “The Wonder Of You”.  

Luxusní byt na pronájem - Praha 1 - Staré
Luxusní byt na pronájem - Praha 1 - Staré, Praha 1

Kokainové večírky

Na vrcholu své kariéry byla Moss velmi známá jako večírková královna. Podle knihy novinářky Maureen Callahan z roku 2014 si byla schopná během jednoho večírku dát až dva gramy koksu a vypít láhev vodky.  

Na začátku roku 2005 chodila s hudebníkem Petem Dohertym. Doherty byl známý kvůli problémům s drogami, včetně užívání heroinu. Necelý rok po jejich vztahu byly zveřejněny snímky Moss a Dohertyho užívající drogy a prodány bulvárním médiím, což vedlo ke ztrátě téměř 4 milionů dolarů na jejích modelingových kontraktech. K modelingu se ale už v roce 2006 vrátila a v sezóně podzim/zima ještě téhož roku získala více než 18 hlavních modelingových kontraktů. 

"Už mě nebavilo cítit se jako Dracula. Chtěla jsem taky vidět trochu denního světla, a to nejen v šest hodin ráno,“

přiznala se modelka. 

Mužů měla kolem sebe vždycky dost 

Otevřít v galerii (4)
Kate Moss a Johnny Depp.
Kate Moss a Johnny Depp.Zdroj: Profimedia.cz

Jak už to u modelek obvykle bývá, o muže rozhodně nouzi neměla. Jedním z nejvíce sledovaných vztahů té doby byl právě její románek s Johnnym Deppem. S ním se seznámila v roce 1994 v New Yorku, jejich bouřlivý vztah trval do roku 1997. O čtyři roky později si začala s majitelem časopisu Dazed & Confused Jeffersonem Hackem. I přesto, že jejich vztah trval něco málo přes rok, v září roku 2002 se jim narodila dcera Lila Grace.  

Zmiňovaného Peta Dohertyho potkala v roce 2005 na její narozeninové oslavě, jejich románek trval až do “kokainového skandálu”. V roce 2011 se Kate Moss provdala za kytaristu Jamieho Hince. Ani jejich manželství však nevydrželo a pár se v roce 2016 rozvedl. Od té doby modelka chodí s Nikolajem von Bismarckem, fotografem německé šlechty. 

Nezvolňuje ani před prahem padesátky  

Otevřít v galerii (4)
Kate Moss na přehlídce.
Kate Moss na přehlídce.Zdroj: Profimedia.cz

Kate Moss rozhodně v práci nepolevuje, a i po tolika letech na modelingovém vrcholu je neustále tváří mnoha světových značek. V uplynulém roce Kate spolupracovala s luxusními značkami Messika, Jimmy Choo, Coach nebo Giorgio Armani a hrála v debutové kolekci Matthewa Williamse pro Givenchy. 

Přejeme Kate Moss vše nejlepší a další úspěchy na přehlídkových molech. 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze