Top hledané
Výsledky (0)
Byl to splněný sen zakladatele firmy Vojtěcha Beránka: tvořit věci zajímavým a netradičním způsobem. Výsledek je luxusní a designově nadčasový. A z čeho je vlastně vyrobený? Z vrstveného kartonu.

Karton se v podání českého Kartoons mění v luxusní designovou záležitost

Mgr. Jana Höger
17. listopadu 2018
+ Přidat na Seznam.cz
1 minuta
Firma Kartoons

Karton v novém pojetí

Byl to nápad, který se díky píli a odhodlání stal skutečností. Na počátku cesty stála studentská soutěž a její 1.místo, které Vojtěch Beránek získal spolu s 100.000 Kč. Tento obnos se stal počátečním kapitálem firmy, která zpracovává volně dostupný materiál, karton. Výrobkům tak propůjčuje pružnost, nosnost a lehkost. Stačí k tomu 35 vrstev kartonu. Pracovalo se s ním již v 70. letech minulého století, ale nikdy se nedostal do masové výroby.

Design šetrný k přírodnímu prostředí

Karton je z 2/3 recyklovaný a nábytek a doplňky z něj jsou luxusní záležitostí. Díky své nestálosti ve vlhkém prostředí je situován do interiéru. Přestože byl počáteční plán vyrábět nábytek pro studenty, sortiment se začal postupně rozšiřovat. Teď se kousky nábytku, osvětlení a solitérů stávají luxusním designovým  „šperkem“ a ceněným artiklem pro milovníky umění.

Prodej nebytového prostoru, Praha Vršovice –
Prodej nebytového prostoru, Praha Vršovice –, Praha 10

Každý kousek je hand made

Kartonové produkty firma vyrábí v dílně v malé vesničce za Prahou. Vojtěch Beránek a pár jeho zaměstnanců se momentálně zaměřují na tuzemský trh, ale byznys plán směřuje k vyvážení výrobků i za hranice – do Německa a Rakouska, kde bude rezonovat u koncových zákazníků ekologická stránka výroby i kvalita zpracování.

V současnosti můžete vy sami své domovy okrášlit touto luxusní kartonovou záležitostí. Pořídit sobě nebo svým blízkým můžete například stínítko na lampu, budík nebo vázu. Pokud byste měli zájem o něco většího, Kartoons nabízí i stoly, sedáky či odkládací stolečky. Veškerou svou energii vkládá firma do svých nových produktů, které tvoří s tvůrčím zápalem.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Kartoons studio
Vojtěch Beránek Evropská 35 Praha 6 160 00
603178028