Top hledané
Výsledky (0)
Každý influencer moc dobře ví, že získat si své fanoušky není jednoduché. Pokud je však získá, musí se o ně řádně starat.

Kazma vyhodil miliony z vrtulníku. "Byla to ostuda a zesměšnil tak všechny své fanoušky," kritizují lidé

Michaela Hanelová
23. října 2023
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty
Kazma v pořadu Show Jana Krause

V neděli se stalo něco dlouho očekávaného. Kazma konečně poslal do světa svůj milion, který svým sledujícím sliboval už pěkně dlouhou dobu. Za svou velkolepou akci však schytal pořádnou vlnu kritiky, a podle některých bylo rozhazování milionů do pole zesměšněním spousta lidí.

Kazma poprvé vyhlásil soutěž o milion dolarů, což je v přepočtu asi 22 milionů korun, krátce poté, co světlo světa spatřila premiéra jeho nového filmu ONEMANSHOW: The Movie. Ve svém filmu totiž ukryl šifru a diváci měli jasný úkol. Museli skrytá slova odhalit. Ten, komu by se to podařilo, mohl získat 1 000 000 dolarů, který byl uložen v trezoru na výstavišti v Praze. Nikomu se to samozřejmě nepodařilo, ale Kazma se nevzdal. Rozhodl se krátce poté vyhlásit druhé kolo soutěže o tyto astronomické peníze.

Proč nepřispěl Martínkovi?

Mnoho lidí se krátce poté, co byla na internetu zveřejněna sbírka na nemocného Martínka ptalo především na to, proč jednoduše Kazma neudělal dobrou věc a své peníze nedal někomu, kdo je potřebuje. K tomu se influencer nevyjádřil a otázky na toto téma zcela ignoroval. Již v té době mnoho svých fanoušků zklamal a někteří dokonce přiznali, že nemají chuť dále o jeho peníze soutěžit. 

Prodej pozemku 1200 m2, Praha
Prodej pozemku 1200 m2, Praha, Praha 5

Druhé kolo

Před pár týdny Kazma prozradil, že pro své fanoušky připravil druhé kolo soutěže o astronomických 22 milionů korun. 

„Napsali jste nám spoustu nápadů, co teď s tím, a já už vím, co s těmi penězi udělám. Vymysleli jsme plán B. Všichni, kdo máte z kina tuhle kartu, si teď naskenujte QR kód a aktivujte si svoji kartu. Je to registrace do druhého kola. Na aktivaci všech karet je 14 dní. A kdo ještě svoji nemáte, máte poslední možnost si ji vyzvednout. Ty peníze budou pro vás, pro všechny, kdo přišli do kina. Co bude plán B, prozradím v pravý čas na mém Instagramu. Kdo bude mít aktivovanou tuhle kartu, zůstává ve hře,“ 

prozradil před nedávnou dobou Kazma ve svém zveřejněném videu na sociální síti Instagram.

Miliony padaly z nebe

A jak slíbil, tak také učinil. Jenže informaci o tom, jak předání peněz proběhne, prozradil pouze zaregistrovaným uživatelům. Těch bylo podle jeho slov více než 100 000. Lidé, kteří se zaregistrovali na jeho webových stránkách, dostali v neděli brzy ráno informační email, ve kterém našli podstatné informace, na jakém místě Kazma své peníze z vrtulníku vyhodí. Kdo by ale čekal, že email bude stručný a jasný, byl na omylu. Celá zpráva byla poslána v Kazmovo jazyce, zašifrovaná tak, aby si lidé místo museli rozluštit. Úkolem tak bylo tento kód rozluštit a na místo v určený čas dorazit. A právě to mnoho lidí naštvalo. Jak se někteří následně vyjádřili na sociální síti Instagram, nelíbilo se jim, jak s nimi Kazma mluví. „Tohle jsem od něho nečekal. Posílat to jako šifru, když už tak z lidí dělá blbce, je to škoda, mohla to být dobrá akce,“ napsal jeden z fanoušků na Instagramu. „Tohle se nepovedlo, chtěla jsem tam ze srandy jít, ale nebudu něco překládat a domýšlet si, jak to asi je, abych pak někam jela zbytečně,“ dodala další fanynka.

Lidé běhali po poli

Ti, kteří si však dali tu práci a tajnou zprávu od Kazmy rozluštili, se dočkali opravdu velkolepé show. Kazma na slíbené místo a ve slíbený čas opravdu přiletěl vrtulníkem, ve kterém měl velký kontejner plný dolarových bankovek. Na každé z nich byl nalepený QR kód, který odkazoval na jednotlivé příběhy zveřejněné na platformě Donio. Lidé si tak sami mohou rozhodnout, co s penězi udělají. Po této akci se na sociálních sítích začala objevovat videa z celé této akce, na kterých bylo vidět, jak lidé běhali po poli a hledali miliony, které Kazma vyhodil.

Podle některých to bylo ale vůči jeho fanouškům nedůstojné a Kazma si podle nich z lidí dobře vystřelil. „Tohle se nepovedlo, byla sranda vidět ty zběsilé lidi, jak běhají po poli a nahání peníze, které jim budou k ničemu,“ napsal jeden z komentujících. „Normálně to byla ostuda a Kazma znovu zesměšnil všechny své fanoušky,“ dodala další fanynka. „Jela jsem tam a peníze jsem si chytla. Přispěji na dobrou věc a jsem ráda, že se Kazma rozhodl uspořádat něco tak velkolepého, jako byla tato akce,“ dodala jiná fanynka, která si naopak celou show pochvaluje.

Kdo je vlastně Kazma?

Kamil Bartošek alias Kazma je český internetový producent, influencer a moderátor. Podle dosavadních informací Kazma vlastní několik bytů v Příbrami, velký byt v Praze a mnoho soukromých garáží. Podle informací by měl jen v pražských garážích uchovávat majetek za 16 milionů korun. V roce 2021 koupil byt na pražském Novém Městě za 13,5 milionu korun. V roce 2023 poslal do světa svůj první velký film a další projekty jsou na řadě.

Zdroje: eXtra.cz, Instagram, Facebook, TikTok, Autorský text,

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze