Top hledané
Výsledky (0)
Vlastnit drahý luxusní vůz bývá snem mnoha mladých kluků. Když taková mašina jede po silnici, není snad člověka, který by se za ní neotočil. Exkluzivní designy však na Zem nespadly z čistého nebe. Kdo za nimi stojí?

Kdo stojí za designy luxusních vozů?

Eva Ledecká
08. října 2017
+ Přidat na Seznam.cz
1 minuta
McLaren P1

Zatímco jména designérů nábytku, interiérů a oblečení se obzvláště v dnešní době skloňují v médiích poměrně často, o designérech vozů se téměř mlčí. Když se na trhu objeví nový koncept vozu, každý řeší jeho vzhled, použitou technologii, jízdní vlastnosti. Málokoho však napadne otázka: Kdo konkrétně stojí za unikátním designem? Málokoho, nás však ano. Představujeme vám Franka Stephensona, muže, jenž navrhl vzhled mnoha luxusních automobilů.

Designový génius Frank Stephenson

Americký automobilový designér, díky kterému můžeme řídit a obdivovat krásné vozy, jako je Alfa Romeo, Ferrari, McLaren nebo rozkošné Mini.

Byl označen za jednoho z nejvlivnějších automobilových designérů dnešní doby. Pochází z Maroka, vyrůstal v Turecku a ve Španělsku. Po škole závodně jezdil motokros, motorky byly už od dětství jeho vášní stejně jako vše, co se týkalo automobilů. Proto jeho další kroky vedly ke studiím automobilového designu na Art centre College of Design v Pasadeně v Kalifornii.

Luxusní vila 5+kk na pronájem, Praha západ
Luxusní vila 5+kk na pronájem, Praha západ, Okolí Prahy

Za jaké luxusní vozy mu můžeme být vděční?

Začínal u automobilky Ford, kde měl na svědomí Ford Escort RS Cosworth, 11 let poté působil v BMW, navrhl nový design Mini i BMW X5.

Spolupracoval se značnou Ferrari – je autorem vozu Maserati MC12 a Ferrari F430. Pro značku Fiat vytvořil desig Punta a Brava.

Pracoval také pro značku Alfa Romeo a v roce 2008 se stal designovým ředitelem značky McLaren Automotive. Na svědomí má luxusní vůz McLaren P1 (nejrychlejší vůz současnosti) a model MP4-12C.

„Inspiraci hledám všude a neustále skicuji, nikdy se nenudím. Pouhá chůze po chodníku mi může přinést mnohé inspirace: nacházím ji v typu dlaždic, nápisech. Vždy se najde něco, co může inspirovat.“

V květnu tohoto roku se Frank Stephenson opět vrátil do BMW, kde bude pracovat na novém Mini.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze