Top hledané
Výsledky (0)
Když jde o lásku, na věku rozhodně nezáleží. Mnohé slavné páry jsou tomu příkladem.

Když jde o lásku, na věku nezáleží. Mladšího partnera má Helena Vondráčková, Vendula Pizingerová nebo Emanuel Macron

Michaela Hanelová
16. května 2024
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty
Když jde o lásku, na věku nezáleží. Staršího partnera má Helena Vondráčková, Vendula Pizingerová nebo Emanuel Macron

Když na ulici potkáte staršího muže s mladší ženou, pravděpodobně vás to nepřekvapí. Avšak setkání mladšího muže se starší ženou může některé osoby lehce zaskočit. Tento typ vztahu však není neobvyklý a je běžně vidět i v showbyznysu. Rozdíly ve věku mezi partnery nemusí nutně ovlivňovat jejich vztah a mnoho párů dokazuje, že vztahy, kde žena je starší, mohou být stejně harmonické a šťastné jako ty s tradičnější věkovou strukturou.

Často se říká, že věk je pouze číslo a skutečně důležité je, jak se cítíme uvnitř. Tento názor potvrzují i některé známé páry, kde jsou ženy starší než jejich mužské protějšky. V České republice i ve světě existuje mnoho příkladů celebrit, které si zvolily mladší partnery. Tento trend ukazuje, že vztahy s věkovým rozdílem mohou být úspěšné a plné vzájemného porozumění, což podtrhuje, že věkové hranice v lásce jsou stále více vnímány jako relativní.

Láska nezná věkové hranice a neexistují žádné tabulky, které by určovaly, jaký věkový rozdíl je v partnerských vztazích vhodný. Stejně jako muži často najdou partnerky mladší, je zcela přirozené a možné, že ženy si zvolí mladší partnery. Po celém světě existuje mnoho příkladů slavných žen, které se zamilovaly do mužů mladších o několik let. Tyto vztahy často dokazují, že společné porozumění a harmonie mohou překonat předsudky spojené s věkovým rozdílem.

Luxusní byt 2+kk na prodej, Praha 5 - 49m
Luxusní byt 2+kk na prodej, Praha 5 - 49m, Praha 5

Marie Rottrová a Milan Říha 

I když mezi zpěvačkou Marií Rottrovou a jejím manželem Milanem Říhou věkový rozdíl rovných patnácti let, na první pohled byste to možná nepoznali. Zpěvačka totiž stále vypadá naprosto skvěle a její věk by jí hádal jen málokdo. Milan Říha, který byl jejím fanouškem již dlouho předtím, než se osobně setkali, to rozhodně ví. Za jejich setkáním stojí zpěvaččina přítelkyně a textařka Jiřina Fikejzová, která je seznámila. Milan Říha dokonce kvůli vztahu s Marií Rottrovou ukončil své předchozí manželství a poté se tajně oženili. Dodnes se prezentují jako šťastný a spokojený pár.

Lucie Bílá a Radek Filipi

Česká zpěvačka Lucie Bílá je známá svou přízní k mladším mužům. V minulosti se provdala za zpěváka Václava Noida Bártu, který byl o čtrnáct let mladší. V současnosti je ve vztahu s fitness trenérem Radkem Filipim, který je od ní mladší o sedmnáct let. Tento pár se poprvé setkal v roce 2015 během obnovené premiéry muzikálu Carmen. V loňském roce oslavili sedm let společného soužití a Lucie Bílá vyjádřila své city na Instagramu.

„Dnes je to sedm let, co jsem se schovala za nejvyššího chlapa v místnosti, když jsem po premiéře Carmen utíkala před davem novinářů. Od té doby se za něj mohu schovat kdykoli a kdekoli a já ho za ten pocit bezpečí celým srdcem miluji. Krásné výročí, lásko moje,“ napsala k příspěvku na sociálních sítích.

Vendula Prizingerová a Josef Pizinger

Ačkoliv jejich vztah zpočátku veřejnost kritizovala a fanoušci nemohli pochopit, proč si Vendula hledá mladšího partnera, dnes všem vytřeli zrak. Vendula Pizingerová si v roce 2015 vzala o šestnáct let mladšího Josefa Pizingera. Josefova matka, která byla Vendulinou kamarádkou, ji požádala o pomoc v obtížné životní situaci jejího syna. Vendula se v té době ocitla v období, kdy sama pociťovala zklamání z mužů, a nebyla nakloněna dalším vztahům.

„Během čtrnácti dnů mě oslovila kamarádka Simona s tím, že se její syn právě rozešel s partnerkou a špatně to nese. Já v té době často navštěvovala různé psychology, tak jsem mu měla poradit. No, a nakonec jsem mu poradila trochu jinak,“ napsala jednoho dne na svém Instagramu. V roce 2020 se jim narodil syn Pepíček. Ačkoliv Vendula připouští, že ji mateřství občas fyzicky i psychicky vyčerpává, cítí se velmi šťastná.

Helena Vondráčková a Martin Michal

Dalším párem s větším věkovým rozdílem v českém showbyznysu je Helena Vondráčková a Martin Michal. Není to však její první manželství. Vm osmdesátých letech si vzala mladšího německého muzikanta Hellmuta Sickela a vydrželo jim to do přelomu tisíciletí. Dříve, než se rozvedli, potkala zpěvačka o dvanáct let mladšího Martina Michala. V roce 2003 se vzali.

Brigitte Macron a Emmanuel Macron

Mnohé lidi fascinuje vztah francouzského prezidenta Emmanuela Macrona a jeho manželky Brigitte. Mezi nimi je věkový rozdíl rovných čtyřiadvacet let, a také způsob, jakým se seznámili, není zcela běžný. Setkali se, když Macron navštěvoval střední školu, ve které Brigitte vyučovala. K romantickému vztahu mezi nimi došlo až po Macronově absolvování této školy. Brigitte se kvůli němu rozvedla se svým tehdejším manželem, s nímž má tři děti. Společně se vzali v roce 2007.

Zdroje: redakce, autorský text, vlastní dotazování, proženy.cz, BBC

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze