Top hledané
Výsledky (0)
Obytným autem nebo karavanem na hory i v zimě!

Kempování v zimě? Nejlépe přímo pod sjezdovkou!

Jana Fikotová
28. února 2018
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Kempování v zimě

Milujete zimu a nedokážete si představit, že nezažijete alespoň jednu dovolenou na horách? Právě pro vás tu máme zajímavý a luxusní typ, jak si hory ještě více zpříjemnit. Nebojte se experimentovat a vyměňte horský hotel za kemp s karavanem. Nejenže si sebou vezmete vše vlastní, ale navíc zažijete parádní dobrodružství!

Hory v autě

Toužíte po dobrodružství spojeném s luxusem ať už s partnerem nebo s celou rodinou? Právě kempování v karavanu v zimním období může být pro vás velkou inspirací. V případě, že vyrazíte do českých hor, nemusíte se příliš strachovat: všechny naše kempy jsou vybaveny stejně jako jinde v Evropě. Najdete zde sprchy, sociální zařízení, umývárny, společenské místnosti, kuchyňky, prádelny, sušárny i elektrické přípojky. Někde dokonce mají i saunu. Možnost výměny láhve s butanem je buď na místě nebo v bezprostřední blízkosti kempu. 

První český zimní kemp

První "zimní kemp" v Čechách, který byl dobře vybaven, byl otevřen před dvaceti lety v Deštném v Orlických horách. Dnes počet celoročních kempů narůstá. 

Prodej luxusní vily, Praha 6 - Nebušice – 312
Prodej luxusní vily, Praha 6 - Nebušice – 312, Praha 6

Tipy z redakce aneb kempování u nás

Orlické hory / Deštné – Zákoutí http://www.zakouti.eu nebo Trutnov – Dolce http://www.kemp-dolce.cz
Jizerské hory / Tanvald – Tanvaldská kotlina https://www.dokempu.cz/tanvald/autokemp-tanvaldska-kotlina-331
Beskydy / Prostřední Bečva http://www.atc.unas.cz
Krkonoše / Harrachov http://jiskra-harrachov.cz/index.php/sluzby-ubytovani/ubytovani-camp-jiskra nebo Vrchlabí – Liščí farma http://www.liscifarma.cz

Vydejte se za hranice

Pokud se vydáte do ciziny, najdete stovky zimních kempů například v nedalekých alpských zemích. Nabídnou vám vše, co je k zimnímu pobytu potřeba. Je nutné však počítat s tím, že vás to vyjde mnohem dráž. 

Tipy z redakce aneb kempování v cizině

Rakousko
V Montafonu je celkem 219 kilometrů sjezdovek a mimo snowboarding a lyže můžete i sáňkovat nebo běžkovat. Kemp Nova je otevřen po celý rok.

Jižní Tyrolsko
Kemping Toblacher See se nachází v Dolomitech a je oblíbeným místem pro kempink.

Pyreneje ve Francii a ve Španělsku
Nejslavnější lyžařská střediska jsou “La  Masella” se 44 nebo “Luz Ardiden” se 14 sjezdovkami. Kemp  Camping le Rioumajou se nachází v blízkosti lyžařského areálu Luz Ardiden . Na španělské straně se nachází kemp Camping Queixans.

Norsko
Je velmi oblíbené především ke kempování na divoko, kdy však je třeba dodržovat nastavená pravidla spojená s odpadem a počtem dní stráveném na jednom místě. Pokud máte strach z divokých zvířat, vyzkoušejte Nordkapp Camping.

Vlastní nebo půjčený

Je jasné, že ne každý vlastní luxusní obytné auto či karavan, proto je dobré zjistit, která půjčovna nabízí nejvhodnější auta pro vaše zimní dobrodružství. Je třeba vybrat karavan, který je vybavený i pro zimní kempování a má dvojitou podlahu a topení. Pokud plánujete kempovat mimo kemp, myslete i na solární panely nebo větší nástavbové baterie či jinak vyřešený možný problém s elektřinou.

Kempování mimo kemp

Pokud nechcete platit za kempy, využijte luxusní stání pod sjezdovkou, které je buď zdarma, nebo za drobný poplatek. Více na www.skiing-parking-camping.cz

Co nezapomenout

Jak jinak než zimní pneumatiky a řetězy jsou nedílnou součástí vybavení do hor. Obliba luxusního zimního kempování narůstá, proto je dobré si místo na karavan raději předem rezervovat.  

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze