Top hledané
Výsledky (0)
Fashion weeky nejsou jen o módních kreacích, ale také o luxusních účesech. O ty se letos v Praze tradičně postaralo prestižní vlasové studio STOLEN. Na naše otázky odpovídal vlasový stylista Craig Hughan.

KEVIN.MURPHY na MBPFW: Příliš dokonalý účes je OUT!

Eva Ledecká
24. září 2018
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty

Společně s Craigem Hughanem, vlasovým stylistou STOLEN studia, jsme zabrousili do pozadí fashion weeku a odtajnili nejsložitější účesy. Zajímaly nás ale i trendy příštího roku a to, jak si s moderními účesy dokáží poradit české ženy.

Letos se na Merecdes-Benz Prague Fashion Weeku česalo přes 120 modelek, které se objevily na 22 přehlídkách během 4 dnů.

Na přehlídku jakého návrháře se vám účesy dělali nejlépe?

Jednoznačně nejlepší spolupráce byla tradičně s návrhářským duem LAFORMELA. Máme s nimi velmi nadstandardní vztah, na základě kterého nám důvěřují a my naopak víme, že jsme naladěni na stejnou vlnu. Pokaždé se nám podaří vytvořit něco jedinečného.

Jaká přehlídka byla naopak oříškem a výzvou?

Letošní přehlídka Zuzany Kubíčkové byla pro všechny v backstage velmi náročná. Za velice krátký čas jsme museli vytvořit copánky na více než třiceti modelkách. Copánky jsou vždy bolestivou záležitostí pro modelky a velkou zkouškou pro kadeřníky.

Craigh Hugh nám prozradil, že se mu nejvíce jako celek líbila přehlídka návrhářky Imreczeové.

„Měla krásné a kreativní outfity, velmi nápaditý a efektní make-up.“

Další velmi podařenou prezentaci měl podle něj Pavel Brejcha: „Nadchly mě přirozeně vzdušné vlasy v kompozici s výraznými klobouky.“

Prodej luxusního mezonetu 4 + 1, Praha
Prodej luxusního mezonetu 4 + 1, Praha, Praha 5

A jak reagují profesionálové na nevšední přání klientů?

Vždy se snažíme, aby vlasy doplňovaly a pozvedaly celou kolekci a příjemně dokreslovaly její náladu. Řídíme se představou návrháře, tedy pokud chce barevný účes, vždy mu vyhovíme. Na nás je poté najít kreativní řešení, které se dá dobře použít a funguje.

Naše další otázky se týkaly vlasových trendů pro příští rok i účesy, které byly módní v minulosti. Zajímalo nás, co děláme špatně, jak rychle vykouzlit dokonalý účes a ze které celebrity si můžeme vzít příklad:

Jaké účesy a barvy budou trendy příští rok?

Trendem příštího roku je přirozenost, která může být chápána různě. Důležitá je přirozená textura s trochou objemu. To je velice nadčasová kombinace, která nevyjde z módy nikdy.

Momentálně frčí vlasy různých výrazných barev, budeme se s tím setkávat i nadále?

Myslím, že se to změní. Dle mého názoru se příští rok ponese v duchu měkčích, jemnějších a přirozenějších barev, trend bude podobný jako v módním průmyslu, což ostatně bylo vidět i zde na fashion weeku.

Když se zamyslíte nad vývojem účesů za posledních 100 let – kterou dobu považujete za TOP a které účesy berete jako naprostý propadák?

Pro mě byla velmi vydařená sedmdesátá léta. Hodně mě bavil styl Davida Bowieho, Roda Stewarta, ikonou byla krásná Brigitte Bardot. Opakem byly šílené osmdesátky, ty blyštivé kalhoty a punkové účesy, kdy nebylo poznat, zda jde o muže nebo o ženu.

Co považujete za největší úlet dneška, co se týče účesů, barev, střihů?

Za největší úlet vždy považuji ženy s barevnou duhou ve vlasech. Vždy radím klientkám, aby se držely přirozených odstínů a míchaly maximálně dvě barvy. Co se týče vlasového stylingu, držte se pravidla, že méně je více. Příliš “dokonalý” účes, vlny nebo perfektně vyrovnané vlasy jsou out!

Luxusní byt 3+kk s terasou na prodej, Praha 5
Luxusní byt 3+kk s terasou na prodej, Praha 5, Praha 5

Dokážete předpovědět, jakým směrem se budou účesy vyvíjet v budoucnu? Třeba za takových 100 let?

Myslím, že móda a módní trendy se točí v nekonečném kruhu. Tyto trendy se vždy pouze zmodernizují a přizpůsobí aktuální době.

V porovnání s jinými zeměmi, jak jsou na tom Češky s účesy a experimentováním?

Češky jsou dle mého názoru kreativní ženy s dobrým vkusem a smyslem pro módu. My se je snažíme naučit, že vlasy by měly hlavně podtrhovat jejich image a že vypadat svěle vždy neznamená mít dokonale vyfoukané vlny nebo uhlazený účes.

Staráme se o své vlasy dostatečně?

My v KEVIN.MURPHY učíme klientky, jak se starat o své vlasy tak, aby nezatěžovaly sebe, své zdraví, ani planetu Zemi. Myslím si, že důležité je vlasy správně barvit, vyživovat a doplňovat tolik potřebné antioxidanty a vitamíny.

Můžete dát čtenářkám 3 základní tipy, jak co nejrychleji vykouzlit pěkný účes na poslední chvíli třeba na schůzku?

Doporučuji použít produkt DOO.OVER, který je kombinací suchého šampónu, laku a objemového pudru. Stačí vlasy pročesat a nastříkat. Dodáte svěžest, objem a příjemnou vůni.

Další tip je zlehka vyžehlit žehličkou a aplikovat SHIMMER.SHINE - jemný voňavý vitamínový závoj, který dodá lesk a zabrání třepení a vysušení po žehlení.

A samozřejmě suchý šampón FRESH.HAIR od KEVIN.MURPHY, to je hotový zázrak, pokud nemáte dostatek času vlasy umýt, vyfoukat a nebo stylovat.

Které české celebrity podle vás chodí vždy a všude perfektně učesané?

Pro mě je to rozhodně Eva Herzigová, má velmi přirozený a zároveň sexy styl. Myslím si, že je ideálním vzorem pro české ženy. Z mužů bych vybral Davida Kollera, je to můj klient a považuji ho za velmi inspirativního a stylového muže.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Studio S T O L E N
Radlicka 180/50, Praha 5 Prague, Czech Republic
+420 773 555 204