Top hledané
Výsledky (0)
Koncem loňského roku se dočkala českého překladu luxusní kniha známého spisovatele Iana McEwana – Skořápka. Proč vám ji doporučujeme? Je velmi čtivá a originální!

Kniha Skořápka od Iana McEwana – Jak vnímá svět nenarozené dítě?

Eva Ledecká
15. května 2018
+ Přidat na Seznam.cz
1 minuta
Ian McEwan

Co si může asi tak myslet nenarozené dítě? Jak vnímá svět? To zjistíte, pokud se začtete do skvělé knihy Skořápka od světově uznávaného spisovatele Iana McEwana, ve které není až tak podstatný samotný děj, ale spíše styl psaní.

Vypravěče nehledejte mezi živými!

V tomto příběhu je totiž vypravěčem ještě nenarozené dítě, které v břiše matky prožívá vše, co se děje venku. Slyší rozhovory, pochutnává si na luxusních vínech, které jeho matka pije, zpracovává zprávy, které poslouchá a díky nimž v podstatě ví, do jakého světa se narodí. Chce se mu? Bojí se? Ano, ví, že svým narozením ztratí půdu pod nohama. Navíc se stává nechtěným svědkem osnování zločinu, který má být spáchán na jeho otci, jehož jeho matka podvádí s jeho strýcem! Za takové situace by se pravděpodobně nikomu ven nechtělo.

Jak to celé dopadne? To už vám neprozradíme. Co však prozradit můžeme, je to, že se jedná o velmi originální luxusní čtení, které je vtipné, zábavné a stojí i za zamyšlení. Nečekejte žádný složitý děj ani hlubokou myšlenku. Rozhodně doporučujeme jako příjemné čtení na cesty nebo před spaním.

Pronájem luxusního bytu 2+kk, Praha 1, Josefov
Pronájem luxusního bytu 2+kk, Praha 1, Josefov, Praha 1

Ian McEwan

Slavného britského spisovatele, držitele Řádu britského impéria, určitě nemusíme dlouze představovat. Jeho pravděpodobně nejslavnější knihou je Betonová zahrada, která se dočkala i luxusního filmového zpracování. Příběh vypráví o čtyřech sourozencích, kteří po smrti otce pohřbí svou čerstvě zesnulou matku ve sklepě, zalijí ji betonem a žijí dál v domě, jakoby se nic nedělo. To všechno proto, aby se vyhnuli dětskému domovu. Dva z nich vstoupí do incestního vztahu, ze třetího se stává transvestita. Za toto a jiná jeho raná díla bývá přezdívaný Ian Macable (Děsivý Ian).

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze