Koho volit, když vás politika nezajímá? Jednoduchý návod, na co se zaměřit

Volby jsou tu. Tak to zkusme letos příliš nezkazit. Volbu máme do jednoho všichni stejnou.
07. září 2021
 
Hlavní stránka Nové články

Ruku na srdce. Kdo z vás někdy nešel k volbám a následně nenadával, v jak hrozných podmínkách to vlastně žije? Kdo to k sakru vyhrál? A jak se mohl ten a ten vůbec dostat k “moci”? Mohl a, světe div se, sami jsme si ho zvolili. Jít k volbám je důležité, i když politika není právě vaše hobby. A jak se tedy rozhodovat a na co se zaměřit? Poradíme vám!

Krásná žena přemýšlí

Volby jsou takřka za rohem a tento rok, více než kdy jindy, je potřeba se zamyslet. Nejen sami nad sebou a k volbám opravdu jít, ale hlavně nad tím, koho letos budeme volit. Protože dobře víme, že od toho se bude odvíjet náš další život. 

Ukazatel do volební místnosti.
Ukazatel do volební místnosti. • Zdroj: Freepik

Preference mluví jasně!

Vedoucí ANO!

Pokud jde o preference, je to zatím jasná výhra pro ANO v čele s Andrejem Babišem. ANO slibuje převážně snížit zadluženost naší země, což se mu bohužel během Covidu příliš nepovedlo a dostavil se přesný opak.

Dalšími body kandidátky ANO jsou pak nízké daně a vysoké platy. Bohužel vzhledem k tomu, že jsme během pandémie zadlužili nejen sebe, ale i další generace po nás, jsou tyto body lehce v nedohlednu.

“Vlk totiž taky sliboval.”

Je potřeba se tedy zamyslet nad tím, co je u dané strany opravdu to, co pro nás, obyčejné občany, skutečně chce, a co je pouhý marketing, který nám naslibuje cokoliv, jen aby se daná strana udržela u moci.

Dalším výrokem, který ANO rádo používá, je čerpání evropských fondů a také prosazování českých zájmů v Bruselu či spravedlivost soudních procesů. Což zní všechno moc hezky, ale lidé potřebují vidět výsledky.

Prodej luxusního bytu, Praha 1 - 51m
Prodej luxusního bytu, Praha 1 - 51m, Praha 1

Piráti a STAN

Jako koalice se rozhodli letos kandidovat i Piráti ve spolupráci se Starosty.

Prvním bodem jejich programu je plná DIGITALIZACE Česka, která údajně požírá miliardy korun. Cílem tedy je, aby veškeré informace plynně proudily mezi úřady, od úřadů k lidem a vše bez zbytečných lejster a stohů papírů.

Tento krok se jistě jeví jako fajn věc, když si vzpomenete na den, kdy jste po úřadech běhali a horko těžko se snažili něco zařídit. Je to však skutečně to, co nás “tlačí” nejvíce?

Dům u jezera s tenisovým kurtem - pozemek 2852

Jedním z dalších bodů je doslova proměnit “zdejší montovnu v mozkovnu a stát se trhem inovativních služeb a produktů, které je možné prodávat za víc než ty dávno zavedené”. Stejně jako Babiš chce pak i tato koalice razantně bojovat proti korupci, ke které se prý stát doposud staví “jako lenoch k dietě”.

Otázkou však zůstává, jestli by se, pokud jde o peníze obecně, nemělo začít rovnou tam, odkud tyto výroky pocházejí. Buďme upřímní, ale platy poslanců jsou hodně nadnesené a nakonec vždy platí, že “skutek utek”.

Jistota péče a pomoci

“Začít musíme u nejzranitelnějších. Zvýšit kvalitu školství a zajistit správný rozvoj dětí, i pokud jde o sport nebo stravu v jídelnách. Zajistit účinnou zdravotní péči včetně duševního zdraví. Stabilizovat důchodový systém a umožnit strávit každé období života v domácím prostředí.”

Přemýšlející pár mladých lidí v brýlích.
Přemýšlející pár mladých lidí v brýlích. • Zdroj: Freepik

SPOLU všechno zvládnem!

Tak určitě. ODS, KDU-ČSL, TOP 09 vytvořily koalici, která pod společným názvem SPOLU půjde k letošním volbám. Jejich mottem je:

“Je čas spojit síly, zkušenosti a společné hodnoty. Je čas spojit rozdělenou zemi. Je čas na skutečnou politickou vizi.”

Otázkou zůstává, jestli je na to opravdu ča,s nebo jestli jsme už tak nějak ve spojování za zenitem.

Nicméně cílem této koalice jsou pevně dané rozpočty, a to převážne proto, aby se našim dětem a dětem našich děti neodkázaly jen samé dluhy, které jsme dost úspěšně nasekali. Dalším fajn bodem je Pravidlo daňové brzdy, které v laické terminologii znamená jistou hranici, přes kterou se daně zkrátka nesmí vyšplhat.

Skutečná důchodová reforma je taky cesta naděje, jak zajistit klidné stáří našim důchodcům a možná klid pro ty budoucí, pro které to zatím vypadá, že do důchodu nikdy nepůjdou.

Volební urna.
Volební urna. • Zdroj: Freepik

SPD

Asi nikoho nepřekvapí, že Svoboda a Přímá demokracie vedená Tomiem Okamurou, jde do letošních voleb samostatně. Ba co víc, při čtení kandidátky máte pocit, že jako strana mluví jasně a věcně. Že říká opravdu to, co je “pro” náš lid podstatné a přínosné. Na první dobrou.

Hlavním cílem této strany, která se netají tím, že navazuje na tradici T.G.M., je svrchovaný český stát, který si budou jeho občané řídit sami. Odmítání přijetí eura a celkové vystoupení z EU. Dále konsolidace veřejných financí a sociální i ekonomická stabilita České republiky.

Stát musí zajistit dostupné bydlení, práci a výchovu dětí pro všechny rodiny.

Ačkoliv má být tato strana o demokracii, tj. svobodě, jejím dalším bodem, který má v programu, je:

“Požadujeme zakotvit do Ústavy ČR definici institutu manželství a rodičovství jako vztahu muže a ženy a institutu rodiny jako společenství, které tvoří rodiče (muž a žena) a děti, a které si zaslouží speciální ochranu a podporu ze strany státu.”

Tomio Okamura nevystupuje, pokud jde o stejnopohlavní páry, příliš demokraticky:

Jako host Dvaceti minut Radiožurnálu řekl, že kdyby ho jako dítě adoptoval stejnopohlavní pár, raději by skočil z okna:

“Je to můj osobní názor. Vžijte se do toho, když je to dítě malé, nikdo se neptá na jeho názor a volbu nemůže ovlivnit. Malé dítě, kterému by bylo 6 let, se dostane do rodiny a má dva tatínky, i když chcete mít maminku a tatínka. Nemůže se nijak bránit, přijdete po pár letech a nikdo ho stejně nevyslechne. To je hororový příběh. Proto chci dbát na zájmy toho dítěte a beru to jako argument, který slyšíme často, že by bylo všem dětem lépe než v dětském domově třeba ve stejnopohlavní rodině.”

Pokud strana vychází z toho, že chce demokracii skutečně pro všechny, nemůže se její lídr vyjadřovat způsobem, který je jasným hanobením určité sexuální orientace.

Právo na odchod do starobního důchodu musí být nejpozději ve věku 65 let. Významně zvýhodníme ty občany, kteří dobrovolně pracují i po dosažení důchodového věku. Pro držitele zlaté Jánského plakety za bezplatné dárcovství krve, navrhneme v rámci důchodového systému speciální příspěvek k penzi ve výši 500 korun měsíčně. Otázkou zůstává, co si dotyčný za takové “přilepšení” skutečně koupí?

Z aktualit na facebookové stránce SPD z 10.srpna 2021 Tomio Okamura řekl:

“Vláda ANO a ČSSD dosáhla nejhoršího schodku státního rozpočtu v historii ČR, a to 296 miliard korun. Naším cílem je toto změnit, ne však tím, že bychom zvyšovali daně, nýbrž snížením provozních nákladů ministerstev.”

Přemýšlející žena.
Přemýšlející žena. • Zdroj: Freepik

KSČM

První “pětku” zakončí, jak jinak, než Komunistická strana Čech a Moravy, v jejíž čele stojí Vojtěch Filip.

KSČM chce zvýšit průměrnou mzdu na 20.000 Kč a zároveň zachovat nižší daně u těch, jež budou dostávat mzdu podprůměrnou, což je hezké, kdyby se to obojí lehce nevylučovalo.

KSČM bude také prosazovat další privatizaci státu. Posílení institutu vyvlastňování ve veřejném zájmu. Ovšem, pokud necháme zapátrat v myslích našich prarodičů, za 40 leté vlády komunistů téměř neexistoval soukromý sektor a vše se znárodňovalo. Proč by jedinec, který pracuje a daří se mu, nemohl vlastnit svůj majetek?

Právní zakotvení přímé demokracie - ústavní zákon o obecném referendu, lidové veto, lidovou iniciativu. Zjednodušení vyhlašování místních a regionálních referend. Jak ale věřit někomu, že chce demokracii, když jsme díky této straně demokracii na velký čas ztratili?

Omezení cenzury internetu, právo na objektivní informace z různých zdrojů (vláda nesmí rozhodovat o tom, které informace jsou pro občany přínosné, může je komentovat, ne omezovat).

Tolik k těm, jež vedou v předvolebním průzkumu. Nutno podotknout, že se jedná o předvolební průzkum nás, lidí, žijících v této zemi. Proto, pokud nebude účast na volbách dostatečná, je šance na vítězství každé této strany poměrně velká.

Přemýšlející mladá dívka.
Přemýšlející mladá dívka. • Zdroj: Freepik

I malé ryby mohou být kvalitním úlovkem

Pak jsou tu ale také ty strany, které se do podvědomí lidí možná úplně nedostaly, přesto je dobré je zmínit, a to zejména v případě, že:

1. Chcete žít ve svobodné zemi, která již nebude v područí těch, které nechcete. Což je např. Volný blok, který se staví proti nadvládě oligarchů a nadnárodních korporací. Cílem jsou spravedlivé podmínky pro domácí firmy a podnikatele a jednotná kvalita zboží a služeb. Zákaz cenzury a plná podpora svobody projevu.

"Zastavíme covid mafii: Lidem vrátíme jejich základní práva a svobody v souladu s ústavou základních práv a svobod."

2. Pokud chcete sami rozhodnout o tom, zda se necháte očkovat proti Covid-19, je tu hnutí Chcípl pes, které kandiduje v rámci občanského hnutí Otevřeme Česko.

Hlavními body pak je:

Založení institutu složeného z odborníků k výzkumu a řízení opatření v případě dalších pandemií.

Zrušení testování zdravých lidí.

Zrušení povinného očkování proti COVID 19.

Přesunutí očkování k obvodním lékařům.

Zjednodušení vzdělání sester na evropské standardy.

Zavedení spravedlivého systému proplácení přesčasů zdravotnického personálu.

Zahájení kampaně na posílení imunity v návaznosti na zdravý styl života.

Zpětné bonusy pro pojištěnce s minimálním čerpáním zdravotní péče.

Zmatená a tápající mladá žena s telefonem.
Zmatená a tápající mladá žena s telefonem. • Zdroj: Freepik

3. Pokud se zajímáte o problémy klimatických změn, nahlédněte do programu Strany zelených:

Konec spalování uhlí nejpozději v roce 2030.

Všechny zákony musí přispívat ke snižování emisí.

Solární panely na každou střechu.

O 30% více peněz do zateplování.

Ministr pro klimatickou neutralitu.

Zelení jsou také stranou, která má ve své kandidátce jako jediná “otevřené manželství gayů a lesbiček”. Téma, která je v dnešní době velice aktuální a mělo by se mu přikládat patřičné pozornosti.

Otevřenost kandidátek a kandidátů k LGBT tématům zmapovala anketa, kterou před nadcházejícími volbami do Poslanecké sněmovny zrealizovala Koalice za manželství. Ta sdružuje několik organizací působících v oblasti ochrany LGBT práv, které se společně podílejí na kampani Jsme fér s cílem prosadit manželství pro gay a lesbické páry v České republice.

Nedostatečnou si odnáší KDU-ČSL, SPD a Svobodní – navzájem odlišné strany, které ale spojuje neochota přestat brát gaye a lesby jako občany druhé kategorie.

4. Pokud věříte, že sport je tím, co má být prioritou pro zachování zdraví, pak je Aliance pro budoucnost tím, co vám může dát jistý smysl:

Budeme podporovat všechny aktivity vedoucí ke zvyšování zdatnosti a odolnosti obyvatel, i v rámci boje s Covid-19.

Připravíme ve spolupráci s lékaři a specialisty ze zdravotních pojišťoven Národní programy pro občany pečující o své zdraví pohybovými aktivitami.

Navýšíme podporu na činnost ve sportu i investiční podporu při stavbě nových sportovišť do standardů EU.

Naší naprostou prioritou je navýšení podpory pro pohybové aktivity dětí, společná aktivita celé rodiny je pro nás ideální stav.

Postavíme maximální počet sportovních “plácků” ve městech a obcích, které bude využívat mládež i dospělí.

Zajistíme maximální transparentnost ve financování sportu a pohybových aktivit tak, že kontrolu financování sportu postavíme pod dohled veřejnosti.

Osvětlíme cyklostezky a sportoviště, abychom prodloužili možnost jejich využívání mimo letní sezónu.

Žena chystající se učinit rozhodnutí.
Žena chystající se učinit rozhodnutí. • Zdroj: Freepik

5. A pokud milujete zvířata, pak Volím pro zvířata, je tou správnou volbou:

To, že se často ve spojistosti se zvířaty nejedná ani humánně, ani tak, jak by mělo, se nyní pokusí napravit strana Volím pro zvířata.

Dvanáct reformních návrhů majících zvýšit ochranu zvířat v sobě mimo jiné zahrnuje např. zákaz všech klecových chovů, zákaz hromadné přepravy hospodářských zvířat z ČR do zemí EU správným zapojením českého práva, změnu, která by měla pokusy na zvířatech vyměnit za “pokusy bez zvířat” převážně pro kosmetické koncerny, ale také podporu na zvýšení rostlinné stravy či změnu stravování ve veřejných institucích:

„Podpoříme legislativní změny (např. vyhlášky o školním stravování), vzdělávání kuchařů a odpovídající financování jídelen veřejných institucí (školy, nemocnice apod.) tak, aby mohla být strávníkům nabídnuta kvalitnější strava s vyšším podílem rostlinné složky (ovoce, zeleniny, luštěnin, ořechů apod.) a aby mohlo být stravování v těchto jídelnách lépe dostupné i lidem s dietními omezeními nebo potřebami.”

Volím pro zvířata je společný projekt 4 organizací na ochranu zvířat v ČR - Compassion in World Farming, OBRAZ – Obránci zvířat, Svoboda zvířat a Nesehnutí.

Je na každém z vás, jakou stranu budete volit, jedno byste ovšem opomenout neměli - nejít k volbám je cestou, jak nechat případně vyhrát ty, jejichž vládu tu zkrátka nechcete. Tak na to myslete a jděte, protože každý hlas může nakonec něco změnit. Každý z vás má tak jistou moc hnout s tím, jak to v té naší zemi bude vypadat!

Volební lístek.
Volební lístek. • Zdroj: Freepik

A názory těch, na kterých to “visí”?

Názory populace nejsou ani trochu jednotné. Příčinou může být odlišný věk, neznalost programu dané strany, ale také nezájem k volbám vůbec jít, protože lidé ztrácí chuť chtít něco změnit. Zeptala jsem se lidí kolem sebe, jak ty letošní volby vidí. Jestli se k volbám chystají a zda již mají jasno, koho budou volit? A tohle jsou výsledky:

Mládí se žene vpřed!

První skupinou, na kterou jsem se za měřila, byli mladí lidé nad 18 let a bylo vcelku překvapující, že jim skutečně záleží na tom, jak to s naší zemí dál bude. Převládl názor, že už nechtějí další rok sedět doma a chtějí chodit hlavně do školy, protože o “dvou rocích” prázdnin možná snili, ale když se sen stal realitou, takové nadšení to zas nepřineslo.

"Vůbec netuším, koho budu volit, ale nechci sedět další rok nečinně doma a čekat, co bude. Rozhodně mi ale není jedno, kdo vyhraje,"

řekl pro LP-Life.cz student Honza, který by měl příští rok maturovat. 

Pár váhající a přemýšlející.
Pár váhající a přemýšlející. • Zdroj: Freepik

Jisté jistoty

Další skupinou, na kterou jsem se zaměřila, byli lidé středního věku. Názory se různili i zde, ovšem s tím, že všichni dotázaní si přejí jistotu svých příjmů. Toto je jeden z nich: 

“Budu volit ANO, protože dobře ohodnocují policisty, kde pracuji a to je pro mě důležité. Chci si vydělat  peníze a moci si dopřát, co chci, ne jen obracet každou korunu,”

řekla pro LP-Life.cz Regina, zaměstnankyně celní správy.

Jó, třešně zrály!

Poslední skupinou byli lidé v důchodovém věku, kterým se zdálo být tak trochu jedno, jak ty letošní volby dopadnou a často zavzpomínali na časy totality, jako na něco "pohodového", kdy měli svou životní cestu předem danou:

"Za komunismu se nikdo nemusel bát ani o bydleni, ani o práci, ale v dnešní době se neví, co bude zítra,"

řekl pro LP-Life.cz Jiří, 82 letý důchodce. 

Jistá ztráta koalic!

No a pak jsou tu ti, jež by vlastně měli jasno, koho volit, ale překazila jím to koalice, do které daná strana vstoupila, aby sama byla silnější. 

"Nejraději bych volil TOP 09, ovšem mám problém s koalicí, ve které jsou. Rozhodně nechci volit KDU-ČSL ani ODS. Program TOPky je mi dlouhodobě nejbližší, ale zatím určitě nejsem rozhodnutý. Jen vím, že ANO a Piráti to rozhodně nebudou,"

řekl pro LP-Life.cz Pavel, zaměstnanec banky. 

Milé strany, i zde je skutečně potřeba přemýšlet, než vstoupíte do spojenectví s někým, koho vaši voliči zkrátka nesnesou!

Závěrem: Naděje umírá poslední, a proto musíme věřit, že když spojíme síly a vyvineme úsilí, ujme se vlády naší země ten, kdo to, co nasliboval, následně bude chtít také splnit. 

Zdroje: irozhlas.cz, 2021.programydovoleb.cz, volimprozvirata.cz, jsmefer.cz, vlastní dotazování

 

Luxury Prague Life

Sdílet / stát se fanouškem

Galerie (0)

View photo gallery

O autorovi

Jmenuji se Valentina a miluju psaní, sport a pohodové lidi. Ráda cestuji a chodím na jógu, a když čas dovolí, tvořím texty a fotky mojí duši blízké. Jen tak pro radost:)
Valentina Lebová
Luxusní bydlení Praha
Funkcionalistická vila na prodej, Praha-západ
Okolí Prahy

Funkcionalistická vila na prodej, Praha-západ

7 + 1 423 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej, Praha 5 - 471m
Praha 5

Luxusní vila na prodej, Praha 5 - 471m

8 + 1 471 m²
55 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej na Praze 6 - 590
Praha 6

Luxusní vila na prodej na Praze 6 - 590

590 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej s terasou a výhledem
Praha 1

Luxusní byt na prodej s terasou a výhledem

4 + KK 245 m², ter. 28 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Praha 1 - 51m
Praha 1

Prodej luxusního bytu, Praha 1 - 51m

2 + KK 51 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Praha 4 - 106m
Praha 4

Prodej luxusního bytu, Praha 4 - 106m

3 + KK 106 m², ter. 14 m²
14 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Dům u jezera s tenisovým kurtem - pozemek 2852
Okolí Prahy

Dům u jezera s tenisovým kurtem - pozemek 2852

7 + KK 225 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej, Praha 5 - 232m
Praha 5

Luxusní byt na prodej, Praha 5 - 232m

4 + KK 232 m², ter. 38 m²
24 990 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu 5+kk Praha 7 - Bubeneč
Praha 7

Prodej luxusního bytu 5+kk Praha 7 - Bubeneč

5 + KK 162 m², bal. 10 m²
29 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Praha 1 - Nové Město
Praha 1

Prodej luxusního bytu, Praha 1 - Nové Město

3 + 1 123 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Praha 10 - 131m
Praha 10

Prodej luxusního bytu, Praha 10 - 131m

4 + KK 131 m², ter. 20 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha - 320m
Praha 5

Luxusní byt na prodej Praha - 320m

5 + KK 320 m², bal. 4 m², ter. 38 m²
52 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m
Praha 1

Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m

4 + 1 226 m², bal. 7 m², ter. 24 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej, Praha 6 -127m
Praha 6

Luxusní byt na prodej, Praha 6 -127m

4 + KK 119 m², ter. 9 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusní vily, Praha-východ - 420m
Okolí Prahy

Prodej luxusní vily, Praha-východ - 420m

7 + KK 420 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt se zahradou Praha 7 - Bubeneč
Praha 7

Byt se zahradou Praha 7 - Bubeneč

4 + KK 111 m²
23 900 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí
Praha 6

Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí

7 + 2 440 m², bal. 5 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6
Praha 6

Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6

5 + 1 267 m², bal. 12 m², ter. 12 m²
110 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Troja - 107m2
Praha 7

Prodej luxusního bytu, Troja - 107m2

3 + KK 107 m², ter. 13 m²
20 500 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6
Praha 6

Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6

5 + 1 267 m², bal. 12 m², ter. 12 m²
110 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prostorný byt 4+kk v Troji - 163m
Praha 7

Prostorný byt 4+kk v Troji - 163m

4 + KK 163 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt Smetanovo nábřeží 191m
Praha 1

Byt Smetanovo nábřeží 191m

4 + KK 191 m², bal. 3 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej kanceláře se zahradou Praha 7 - Bubeneč
Praha 7

Prodej kanceláře se zahradou Praha 7 - Bubeneč

4 + KK 111 m²
23 900 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt 3+kk v Tróji - 111m

Luxusní byt 3+kk v Tróji - 111m

3 + KK 121 m², bal. 10 m²
48 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusní vily Praha 6 - 201m2
Praha 6

Pronájem luxusní vily Praha 6 - 201m2

3 + KK 201 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Pronájem rodinného domu, Praha 6 - Šárecké
Praha 6

Pronájem rodinného domu, Praha 6 - Šárecké

5 + KK 285 m²
95 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse s terasou Troja 310m
Praha 7

Luxusní penthouse s terasou Troja 310m

6 + KK 310 m², ter. 12 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej, Praha 1 - Nové Město - 67m
Praha 1

Byt na prodej, Praha 1 - Nové Město - 67m

2 + 1 67 m²
11 500 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní mezonet na pronájem - Praha 3 - 190
Praha 3

Luxusní mezonet na pronájem - Praha 3 - 190

2 + KK 190 m², bal. 5 m², ter. 50 m²
55 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prodej bytu 3+kk - Praha 7,85m
Praha 7

Prodej bytu 3+kk - Praha 7,85m

3 + KK 85 m², bal. 4 m²
15 452 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt 5+kk na pronájem - Praha 1 - 217m
Praha 1

Luxusní byt 5+kk na pronájem - Praha 1 - 217m

5 + KK 217 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Bytový dům na prodej - Praha 4 - Hodkovičky
Praha 4

Bytový dům na prodej - Praha 4 - Hodkovičky

7 + KK 453 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej na Praze 6-Bubeneč
Praha 6

Luxusní vila na prodej na Praze 6-Bubeneč

12 + 2 1044 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt k pronájmu - Praha 1 - Pařížská
Praha 1

Luxusní byt k pronájmu - Praha 1 - Pařížská

3 + KK 148 m², bal. 8 m²
97 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 280
Praha 8

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 280

Atypický 280 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 70
Praha 8

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 70

Atypický 70 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Restaurace k pronájmu, Praha 8 - 519
Praha 8

Restaurace k pronájmu, Praha 8 - 519

Atypický 721 m², ter. 202 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 446
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 446

Atypický 446 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 332
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 332

Atypický 332 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 361
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 361

Atypický 361 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 483
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 483

Atypický 483 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 249
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 249

Atypický 249 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 490
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 490

Atypický 490 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse na prodej, Praha 6 - 226m
Praha 6

Luxusní penthouse na prodej, Praha 6 - 226m

6 + KK 226 m², ter. 38 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej Praha východ -1406m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej Praha východ -1406m

5 + KK 298 m², ter. 31 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 6 - 426m
Praha 6

Luxusní byt na prodej - Praha 6 - 426m

5 + KK 426 m², ter. 250 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej 620 m2 - Praha
Praha 6

Luxusní vila na prodej 620 m2 - Praha

Atypický 620 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Byt s terasou na pronájem Praha 10 - 73m
Praha 10

Byt s terasou na pronájem Praha 10 - 73m

2 + KK 73 m², ter. 14 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 346m
Praha 8

Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 346m

4 + KK 146 m², ter. 27 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní prvorepubliková vila na prodej v Praze

Luxusní prvorepubliková vila na prodej v Praze

9 + 2 620 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Troja - 107m
Praha 7

Prodej luxusního bytu, Troja - 107m

3 + KK 107 m², ter. 10 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Troja - 116m
Praha 7

Prodej luxusního bytu, Troja - 116m

3 + KK 116 m², ter. 11 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem, Praha 1 - 76m
Praha 1

Luxusní byt na pronájem, Praha 1 - 76m

3 + KK 48 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Pronájem bytu Praha 2 - Vinohrady - 36m2
Praha 2

Pronájem bytu Praha 2 - Vinohrady - 36m2

1 + KK 36 m², bal. 1 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Pronájem bytu Praha 1 - Nové Město
Praha 1

Pronájem bytu Praha 1 - Nové Město

2 + KK 121 m², ter. 50 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Troja - 113m
Praha 7

Prodej luxusního bytu, Troja - 113m

3 + KK 113 m², ter. 8 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Supermakléřky - realitní komiks
Epizoda 3

Bez Realitky

Otevřít komiks
Epizoda 24

Židovské město

Otevřít komiks
Epizoda 16

Realitní timing

Otevřít komiks
Epizoda 27

Home Staging

Otevřít komiks
Epizoda 11

100% Hypotéka

Otevřít komiks
Epizoda 0

Začít od nuly

Otevřít komiks
Epizoda 5

Byt za Miliardu

Otevřít komiks
Epizoda 23

České tsunami

Otevřít komiks
Epizoda 12

Dovolená

Otevřít komiks
Epizoda 13

Byt v Pařížské

Otevřít komiks
Epizoda 25

Chinatown

Otevřít komiks
Epizoda 20

Dřevomorka

Otevřít komiks
Epizoda 21

Realitní mejdan

Otevřít komiks
Epizoda 18

Ztráta paměti

Otevřít komiks
Epizoda 1

Opičárna

Otevřít komiks
Epizoda 4

Milí Sousedé

Otevřít komiks
Epizoda 2

Snadné prachy

Otevřít komiks
Epizoda 8

Tráva

Otevřít komiks
Epizoda 19

Nábor nemovitosti

Otevřít komiks
Epizoda 7

Ryze Česká Realitka

Otevřít komiks
Epizoda 29

GDPR

Otevřít komiks
Epizoda 6

Neplatíte provizi

Otevřít komiks
Epizoda 26

Bez kupujícího

Otevřít komiks
Epizoda 9

B Tower

Otevřít komiks
Epizoda 28

1+1

Otevřít komiks
Epizoda 14

Bez Developera

Otevřít komiks
Epizoda 10

Černá díra

Otevřít komiks
Epizoda 15

Byt pro celebritu

Otevřít komiks
Epizoda 17

Bez Realitky 2

Otevřít komiks
Epizoda 22

Realitní TANGO

Otevřít komiks