Top hledané
Výsledky (0)
Koronavirus dál mění pravidla módního průmyslu...

Louis Vuitton na přehlídce vytasil plyšáky! Kolekce pro muže skrývá poselství

Martina Šmalclová
23. srpna 2020
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty čtení

Přehlídka v Šanghaji

Zatímco jindy je kolébkou jeho přehlídek podmanivá Paříž, letos je tomu jinak. Francouzský módní gigant Louis Vuitton představil novou kolekci SS 2021 v Šanghaji. Na tom by nebylo nic zvláštního, kdyby se tak neodehrálo bez účasti kreativního ředitele Virgila Abloha, který aktuálně pobývá v Americe, i celého pařížského ředitelství LV. Na druhou stranu zeměkoule se díky současné nelehké situaci podívaly jen samotné modely... Na tuto skutečnost už Louis Vuitton upozorňoval před měsícem svou unikátní kampaní. 

Přešlap, nebo záměr?

Jak je vidno, koronavirus dál válcuje módní průmysl a návrháři se snaží najít způsob, jak ze současné situace co nejlépe vybruslit. Pařížskému módnímu domu se to povedlo s grácií, je tu však jedno velké ALE. Louis Vuitton se nejspíš tak moc snažil zalíbit svému novému publiku, až to prostě přepískl... nebo ne? Na přehlídkové molo poslal muže oblečené do zářivých barev, s ujetými brýlemi mnohdy neshodného orámování a s plyšáky přidělanými na oblečení. Skryté poselství? To si pište, že za tím je!

Odkaz George Floyda

Louis Vuitton představuje novou kolekci očima dítěte, které ještě nebylo zkažené společností a můžeme o něm hovořit, jako o nepopsaném listu papíru. Virgila Abloha se totiž, podobně jako řady osobností, těžce dotkla smrt George Floyda. On sám má své kořeny v africké Ghaně, a tak není velkým překvapením, že i on se rozhodl na tuto událost reagovat. 

"Mám děti, které musí žít v našem kolektivním probuzení. Samozřejmě nechci, aby prožívaly to, s čím jsme museli žít my,"

prohlásil Virgil Abloh s tím, že určité věci na světě se zkrátka musí změnit. 

Luxusní střihy a barva roku

Taky už se teď koukáte na tu plejádu plyšáků tak trochu jinak? Ano, móda umí hotové zázraky a zvlášť, když je spojená s příběhem... Pojďme se proto společně zbavit veškerých předsudků a náležitě ocenit to, co se Louis Vuitton vážně povedlo. Tak v první řadě střihy a luxusní zpracování! Vyjít na schůzku v těchto oblecích, půjde vám jednání od ruky. 

Otevřít v galerii (5)
Muž v bílém obleku Louis Vuitton SS 2021
Muž v bílém obleku Louis Vuitton SS 2021Zdroj: Louisvuitton.com
Otevřít v galerii (5)
Muž v černém obleku a žluté bundě Louis Vuitton SS 2021
Muž v černém obleku a žluté bundě Louis Vuitton SS 2021Zdroj: Louisvuitton.com

Modrá je barva roku 2020 a nezapomíná na to ani Virgil Abloh. Tenhle odstín nás baví! A tak nezbývá než doufat, že na výsluní vydrží ještě nějaký ten pátek!

Otevřít v galerii (5)
Muž v modrém obleku Louis Vuitton SS 2021
Muž v modrém obleku Louis Vuitton SS 2021Zdroj: Louisvuitton.com
Otevřít v galerii (5)
Muž v modrém obleku Louis Vuitton SS 2021
Muž v modrém obleku Louis Vuitton SS 2021Zdroj: Louisvuitton.com
Otevřít v galerii (5)
Muž v modrém svetru a modrých kalhotách Louis Vuitton SS 2021
Muž v modrém svetru a modrých kalhotách Louis Vuitton SS 2021Zdroj: Louisvuitton.com
Byt na pronájem na Praze
Byt na pronájem na Praze, Praha 3
Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze