Top hledané
Výsledky (0)
Tvůrci komiksu Supermakléřky, který zábavnou formou komentuje nástrahy obchodování na realitním trhu, připravili po úspěšné sérii krátkých příběhů jejich pokračování.

Komiks Supermakléřky pokračuje a chystá knižní vydání

Barbora Sirová
09. března 2018
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Realitní tango

Nové díly budou vycházet opět dvakrát měsíčně, první z nich vyšel 7. března. Na internetových stránkách Supermakléřky.cz zhlédlo komiks již 140 tisíc čtenářů. Na výtvarném zpracování se podílí Michal Suchánek oceněný titulem nejlepšího kreslíře roku 2015.

Realitní tango 1/4
Realitní tango 2/4
Realitní tango 3/4
Realitní tango 4/4

Stejně jako nejznámější američtí komiksoví superhrdinové mají i stejnojmenné hrdinky komiksu Supermakléřky neobyčejné schopnosti, kterých využívají v boji dobra nad zlem. Jejich posláním je chránit svět proti zákeřným makléřům realitních kanceláří, proti kterým se vyhraňují, a ubránit před nimi nic netušící zájemce o nemovitosti.

Komiks Supermakléřky vznikl roku 2017, kdy v Česku vrcholila dlouhodobá nevole vůči absenci realitního zákona. Ten by měl regulovat činnost realitních kanceláří a ochraňovat spotřebitele před neseriózními obchodníky s nemovitostmi (potažmo obchodníky před spotřebiteli). Jenže dodnes nebyl schválen a obavy z neprofesionálního jednání na poli českých realit tak neustávají.

Prodej luxusní vily, Praha 6 Hanspaulka – 748
Prodej luxusní vily, Praha 6 Hanspaulka – 748, Praha 6

Mnohé díly Supermakléřek jsou založené na skutečných událostech. Se zážitky přitom přichází nejen tvůrci, ale i samotní čtenáři komiksu. Nový díl série, který vyšel 7. března, se jmenuje Realitní tango. Krátký příběh se odehrává na večírku Realitním kongresu a pojednává o tom, jak se realitní kanceláře chovají ke své konkurenci. A že z nabídky o spolupráci se často vyklube jen falešná hra druhé strany a snaha slíznout všechnu smetanu.  

„Jsou to vlastně smutné příběhy, ale prezentují se s určitou dávkou nadhledu, který k celému formátu perfektně sedí,“ komentuje motivy komiksu jeden z autorů výtvarného zpracování, Michal Suchánek. O nadějném českém kreslíři jsme psali nedávno, více si o něm přečtěte v tomto článku. Kromě Michala Suchánka se na vizuální stránce komiksu podílí odborný tým z Profikomiks.cz. Mnoho dílů pochází právě z jeho dílny.

Realitní komiks Supermakléřky vychází exkluzivně na webových stránkách Supermakléřky.cz. První série na nich běžela až do prosince minulého roku a čítala 21 dílů. Aktuálně se chystá její knižní vydání.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze

Supermakléřky.cz