Top hledané
Výsledky (0)
Karel Jaromír Erben byl naším nejvýznamnějším spisovatelem v 19. století. Jeho nejznámější dílo a jediná sbírka básní, Kytice, znovu ožívá. V nové luxusní komiksové podobě.

Komiksová Kytice: Masakr v poezii!

Eva Ledecká
10. února 2017
+ Přidat na Seznam.cz
1 minuta

Koncem minulého roku uběhlo přesně 205 let od narození Karla Jaromíra Erbena. Na jeho počest vznikla ojedinělá komiksová podoba jeho jediné sbírky básní, Kytice.  

Původ Erbenových balad

Erbenovy balady vzešly z obrozeneckého romantismu a vychází z lidových tradic české minulosti a starých lidových bájí.

Introvertní autor ve svém životě čelil smrti svých nejbližších, což jeho psychiku a zároveň jeho díla nutně muselo ovlivnit. V jeho básních se odráží svět lidského utrpení, který se míchá se světem démonů. Osou jeho básní jsou témata viny a trestu, sám autor neuznával vzpoury proti osudu a uctíval daný řád.

Byt k pronájmu 4+1 s terasou a zahradou, Praha
Byt k pronájmu 4+1 s terasou a zahradou, Praha, Praha 9

Luxusní komiksové zpracování

Unikátní nové zpracování sbírky kytice podtrhuje mystiku Erbenových balad, jejich tajemnost a syrovost o to více, že jsou doplněny o luxusní ilustrace v podobě komiksu, jež předcházejí každé psané básni. Čtenář má tak možnost zažít děj prostřednictvím jedinečných ilustrací a poté si přečíst celou baladu tak, jak ji napsal sám spisovatel.

Kniha se díky svému modernímu zpracování stává skvělým prostředkem k tomu, přiblížit poezii i čtenářům, kteří k ní v běžném životě příliš netíhnou.

Autoři luxusních ilustrací

O dokonalé grafické zpracování se zasloužili významní ilustrátoři, z nichž se každý z nich ujal jedné básně. V knize se vám tedy kromě poezie naskýtá i luxusní pohled na 12 rozdílných komiksových a ilustračních stylů těchto umělců: Delarock, Tomáš Motal, Marco Turini, Vladimír Strejček, Jan Gruml, Marek Rubec, Petr Holman, Dominik Miklušák, Longyi, Vojtěch Velický, Karel Cettl, Kateřina Bažantová „Ktaiwanita“.

Kniha zároveň představuje první titul ze zamýšlené edice Český Grimm, která má pozvednout, obnovit a přinést znovu svým čtenářům českou mytologii, legendu a tradice. Knihu vydává jako svůj první titul nakladatelství Transmedialist. 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Transmedialist
Jaurisova 515/4 Praha 140 00 Česká republika