Top hledané
Výsledky (0)
Galakoncert slavných pro dobrou věc

Koncert Kapky naděje vynesl skoro 20 milionů Kč

Jana Fikotová
24. prosince 2018
+ Přidat na Seznam.cz
1 minuta
Galakoncert Kapky naděje

Nadační fond Kapka naděje, který založila prezidentka Vendula Pizingerová, již 18 let pomáhá nemocným dětem. Tradiční galakoncert v Divadle Na Vinohradech vynesl téměř 20 milionů Kč.

Během večera 22. prosince se v Divadle Na Vinohradech v přímém přenosu na TV Prima odehrál slavnostní galakoncert Kapky naděje.

Na pódiu se představila řada známých hvězd, ať už ze sportovního světa, jako je Martin Šonka, Tomáš Rosický, Carlos Vémola, tak i z hudebního, Hana Zagorová, No Name, Slza, Monika Bagárová, Mikolas Josef a 4 Tenoři ve složení Marian Vojtko, Pavel Vítek, Jan Kříž a Michal Bragagnolo.

Finanční podporu od diváků komentovali celý večer Libor Bouček, Jakub Prachař, David Gránský a Jan Maxián. Letošní koncert byl již v pořadí osmnáctý. „Letošní galakoncert je v předvánoční čas dárkem pro všechny, kteří mají srdce na pravém místě a umí pomáhat. Za 18 let svého působení přerozdělil Nadační fond Kapky naděje do nemocnic po celé České republice více než 190 milionů Kč“ říká ředitel Nadačního fondu Kapky naděje Jan Fischer. Aktuálně Kapka naděje pomáhá ve více než 40 nemocnicích po celé České republice.

Letošní suma pro Kapku naděje, na které se podíleli jak drobní dárci pomocí darovacích esemesek, tak soukromí i firemní dárci díky svým originálním projektům, se vyšplhala na číslo 19 650 000 Kč.

Prodej secesní vily, Praha východ - 609m
Prodej secesní vily, Praha východ - 609m, Okolí Prahy

Kapka naděje připomíná pro zakladatelku Vendulu Pizingerovou smutné výročí, jelikož před osmnácti lety také zemřela její dcera Klára na leukémii a navíc by i letos její bývalý manžel, hudební skladatel Karel Svoboda, oslavil 80. narozeniny.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze

Kapka naděje

Kapka naděje
Žatecká 16/8 110 00 Praha 1 - Josefov
+420 721 342 785