Top hledané
Výsledky (0)

Konec ZOH 2018: velkolepá show, Ivanka Trump a spokojenost českého týmu

Eva Ledecká
25. února 2018
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
ZOH 2018

Ivanka Trump na závěrečném ceremoniálu ZOH 2018

Poslední dny ani luxusní závěrečnou show letošních zimních olympijských her si nenechala ujít dcera amerického prezidenta Ivanka Trump, pro kterou byla dle jejích slov účast na závěrečném ceremoniálu s americkou delegací velkou poctou. Přijela podpořit americký team a v Pchjongčchangu se rozhodla strávit několik dní. Z velkolepé závěrečné ceremonie nemohla být ona ani ostatní přihlížející rozhodně zklamaní.

Vlajkonošem ČR samozřejmě Ester!

Na začátku závěrečného ceremoniálu nesli vlajkonoši hrdě vlajku své země. Za Českou republiku to nemohl být nikdo jiný než dvojnásobná zlatá medailistka Ester Ledecká. Jedinou zemí, která svou vlajku nenesla, bylo Rusko. Původně se zamýšlelo, že se od trestu upustí alespoň na závěrečné ceremonii, kvůli pozitivním dopingovým testům dvou sportovců se tak však nestalo.

Kreativní vystoupení, tance i hudba

Na závěrečném ceremoniálu proběhlo několik tanečních vystoupení a zajímavých audio i vizuálních představení nepozbývajících punc originality: černobíle odění tanečníci zvoucí do budoucnosti, luxusní korejský hip-hop nazývaný K-pop, korejský mladý zpěvák s neuvěřitelně krásným hlasem, virtuální panda plachtící nad Velkou čínskou zdí, obrovská krabice obsahující skleněnou kouli s magickou zemí a záběry ze ZOH 2018. 

Olympijský oheň dohořel a zimní olympijské hry pro tento rok zakončil luxusní velkolepý ohňostroj.

Prodej bytu s balkónem, Karolíny Světlé Praha
Prodej bytu s balkónem, Karolíny Světlé Praha, Praha 1

Za 4 roky v Pekingu!

Tradičně došlo ke stažení olympijské vlajky, která byla předána do rukou Pekingu. Ten bude hostit příští zimní olympijské hry v roce 2022. Při aktu, kdy na stožár putuje čínská vlajka, zní také čínská hymna. Kromě té zde zazněla také hymna Řecka, země, kde původně vznikla myšlenka olympijských her.

Přímo na ceremoniálu byly ještě předány poslední luxusní medaile za běh žen na 30 km, který skončil pár hodin předtím.

Norsko je vítěz, Češi si odváží 7 medailí!

Nejúspěšnější zemí letošních ZOH bylo Norsko, které si odtud odvezlo 14 zlatých, 14 stříbrných a 10 bronzových medailí. Český tým na sebe však může být také patřičně hrdý. Odváží si celkem 7 medailí, což je na naši malou zemi luxusní číslo a my srdečně gratulujeme všem oceněným sportovcům. A kdo to je?

Zlato: Ester Ledecká – super-G lyžařek

Zlato: Ester Ledecká – paralelní obří slalom snowboardistek

Stříbro: Martina Sáblíková – rychlobruslení na 5 000 m

Stříbro: Michal Krčmář – biatlon

Bronz: Karolína Erbanová – rychlobruslení, sprint na 500 m

Bronz:Veronika Vítková – sprint biatlonistek

Bronz: Eva Samková snowboardcross

Přivítejte Ester Ledeckou na Staroměstkém náměstí, kam přijede pozdravit své fanoušky v pondělí 26. 2. v 17:00 ihned po příletu z Koreje!

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze