Top hledané
Výsledky (0)
Koronavirus se nevyhýbá nikomu

Už i slavní! Tom Hanks má koronavirus, s nakaženou političkou byl premiér Británie

12. března 2020
+ Přidat na Seznam.cz
1 minuta čtení
Tom Hanks

Koronavirus se nezadržitelně šíří dále a bohužel si nevybírá. Nakažený je už například americký herec Tom Hanks a v Británii nebo Španělsku i řada politiků. Je jasné, že ani moc nebo peníze před onemocněním Covid-19 neochrání.

Česká vláda zavádí opatření proti šíření koronaviru.
Koronavirus se šíří po celém světě.
Koronavirus se šíří po celém světě.
Před kororavirem je potřeba se chránit.

Oscarový herec Tom Hanks a jeho manželka Rita Wilsonová se v Austrálii nakazili koronavirem. Oba tam připravují natáčení nového filmu o Elvisu Presleym. Přišli ale do styku s někým, kdo byl nemocný, a rychle se u obou projevily typické příznaky – horečky, zimnice a bolesti těla. Nechali se otestovat a zjistilo se, že mají onemocnění Covid-19.

„Ahoj lidi. Rita a já jsme tady v Austrálii. Cítili jsme se trochu unavení, jako bychom byli nachlazení, trochu nás také bolelo tělo. Rita měla nějaké zimnice, které přicházely a odcházely. Také mírné horečky,“

napsal na sociální síti Tom Hanks.

Byt na pronájem v okolí Petrského náměstí
Byt na pronájem v okolí Petrského náměstí, Praha 1

Riziková skupina

Nyní jsou Hanks i jeho manželka v karanténě a čeká se, jak se nemoc vyvine. Je jim oběma 63 let, takže jsou už v rizikové skupině pacientů. Právě u starších lidí bývá onemocnění vážnější a roste i riziko úmrtí.

A ohrožení jsou další herci. Nakazila se třeba i sestra herce Matthewa Brodericka, která pracuje jako pastorka v kostele v prominentní čtvrti Beverly Hills. Nemocný je i jeden z hráčů NBA, jméno ale zatím nebylo zveřejněno.

První nemocní politici

V některých zemích Evropě se již nakazilo také několik politiků. Ve Velké Británii má koronavirus náměstkyně ministra zdravotnictví a poslankyně Nadine Dorries. Zdravotní potíže začala pociťovat před několika dny, přesto se ještě před testováním setkala s desítkami lidí. Jednání měla dokonce přímo s britským premiérem Borisem Johnsonem! Nyní se zkoumá, koho nakazila.

Vážná situace je také ve Španělsku, kde jsou nakaženo hned dva poslanci. V Česku zatím žádný není žádný politik nakažený, ale v karanténě je jich několik, například šéf hnutí STAN Petr Gazdík.

Koronavirem se nakazilu ve světě už více než 126 tisíc lidí, celkem zemřelo 4642 lidí.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze