Top hledané
Výsledky (0)
Koronavirus se rozšiřuje po celém světě. Nejspíš zasáhne všechny státy, ale některé mu stále odolávají. Zdá se ale, že to je jen otázkou času...

Koronavirus zaplavuje svět. Tam kde byla včera nula, dnes už s virem bojují také!

Eva Ledecká
15. března 2020
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty

Madagaskar, některé ostrovy v Pacifiku a některé africké státy stále hlásí nula nakažených. Ale na jak dlouho?

Zatímco v některých zemích jsou tisíce nakažených, stále existují místa, kde ještě nebyl žádný případ nakažení koronavirem evidován. Jedná se především o některé státy Afriky, avšak i tam se situace mění. Doposud odolávala například Namibie, ale 14.3. ohlásila první případ. Koronavirus tam byl odhalen u španělského páru, který do země přicestoval. Jedná se tak o první nákazu v jihozápadní části kontinentu.

To, že je Afrika tak málo „nakažená“, může být způsobeno nedostatečnou kapacitou pro monitorování, nebo také tím, že lidé nemají zjevné příznaky, takže se ani netestují, přestože nemocní být mohou. Dalším důvodem nulového, nebo malého výskytu nemoci může být i fakt, že v těchto zemích žije mladší populace, než je tomu u zemí jiných. A nebo je virus teprve "na cestě"...

Koronavirus nebyl zatím evidován například na Madagaskaru nebo na některých ostrovech v Pacifiku. Také Venezuela v jižní Americe dlouho odolávala, už to ale není pravda. Před dvěma dny byl evidován první případ a očekává se, že se tu nákaza rychle rozšíří. Vláda přiznala, že není na boj s virem připravena. Ve Střední Americe hlásí nulový počet najažených Salvador, přesto už nyní omezuje cestování a shromažďování osob na veřejnosti.

Některé země včas zavedly preventivní opatření

V některých zemích bylo doposud evidováno velmi málo osob nakažených koronavirem. Tím státem je například Mongolsko nebo Severní Korea. V některých zemích velmi dobře zafungovala preventivní opatření. Okamžitě tam uzavřeli hranice, návštěvníci z rizikových zemí jsou ihned odesíláni do izolace, nebo na letišti provádějí prohlídky studenti posledních ročníků medicíny, jako tomu je například v africké Rwandě.

Pronájem Luxusního mezonetu, 2+kk, Praha
Pronájem Luxusního mezonetu, 2+kk, Praha, Praha 1

Z toho, jak se situace mění každý den, je jasné, že ani jedna země na světě není v bezpečí. A tam, kde dnes není žádný potvrzený nakažený, jich může v příští minutě být hned několik.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze