Oběti koronaviru: Počet sebevražd stoupá. Izolovanost a osamělost vybírají svou daň

Téměř 800.000 lidí ročně spáchá sebevraždu – to je více než polovina lidí, které připraví o život války, rakovina prsu nebo se stanou obětí vraždy, oznámila Světová zdravotnická organizace.
09. prosince 2021
 
Hlavní stránka Nové články

Téměř dva roky trvající pandemie koronaviru má vliv nejen na fyzické, ale i duševní zdraví lidí. Izolace způsobuje deprese, problémy se spánkem a jiné zdravotní komplikace.

V době pandemie přibylo lidí s úzkostmi a depresemi

Sebevraždy zde samozřejmě byly i před tím, než se objevil covid-19. I mnoho slavných osobností bojovalo se svými démony.

„Člověk, který spáchá sebevraždu, často nechce ukončit svůj život, chce ukončit své utrpení, které s velkou pravděpodobností prožívá delší dobu,“

uvedla klinická psycholožka Erika Tkáčová. Podle jejích slov mohou právě současná omezení života v důsledku pandemie koronaviru zvyšovat u takto smýšlejících lidí riziko dokonání jejich sebevražedných myšlenek.

Prodej luxusní vily, Praha-východ - 420m
Prodej luxusní vily, Praha-východ - 420m, Okolí Prahy

Daniela Trezzi

Daniela Trezzi
Daniela Trezzi • Zdroj: Newsflash

Bylo jí 34 let a působila jako zdravotní sestra v italské Lombardii. Měla pozitivní test na koronavirus a ocitla se v karanténě. Právě obavy, že mohla nakazit i někoho dalšího, ji podle zahraničních médií nakonec dohnaly k sebevraždě.

Emily Owen

Emily si vzala život.
Emily si vzala život. • Zdroj: CNN

Krásné Emily bylo pouhých 19 let. Neuměla se vyrovnat s pandemickými opatřeními, která byla zavedena a změnila jí život. Faktem však je, že podle svých blízkých sváděla vnitřní boj už delší dobu. Diagnostikovali jí autismus.

Dušan Pašek mladší

Dušan Pašek byl generálním ředitelem hokejového klubu.
Dušan Pašek byl generálním ředitelem hokejového klubu. • Zdroj: Oficiální klub Bratislava Capitals

Nejdříve se mluvilo o rodinném prokletí, neboť svůj život tragicky ukončil i jeho otec. K úmrtí viceprezidenta a generálního ředitele hokejového klubu IHL iClinic Bratislava Capitals došlo jen dva dny poté, co ve věku 24 let zemřel útočník téhož klubu Boris Sádecký. Jak pro slovenský deník Pravda potvrdil vysoce postavený policejní zdroj, důvodem sebevraždy oběšením byly skutečně výčitky kvůli smrti hráče. Dušan měl zanechat v domácím trezoru dopis, že se tím cítí být vinen. Sádecký se měl na začátku sezóny radit s Paškem o tom, jestli má podstoupit speciální vyšetření a jít na pozorování, neboť se necítil zdravotně dobře. To by však znamenalo, že by po tuto dobu nemohl za klub hrát. Na doporučení Paška nakonec Sádecký vyšetření neabsolvoval.

Jessica Leanne Norrisová

Hvězdu pole dance Jess Leanne Norrisovou našli bez známek života.
Hvězdu pole dance Jess Leanne Norrisovou našli bez známek života. • Zdroj: Italiastarmagazine

Dvojnásobná šampionka v tanci u tyče byla zvyklá na sociální kontakty s přáteli. Sedmadvacetiletá tanečnice, která byla nazývána národním pokladem, se oběsila v bytě svého přítele.

Jessica měla trpět silnými depresemi způsobenými lockdownem.

„Nevstupujte. Zavolejte 999. Omlouvám se,“

napsala Jessica na papírek.

Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí
Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí, Praha 6

Milan Lučanský

Milan Lučanský
Milan Lučanský • Zdroj: Oficiální stránka Milana Lučanského

Den před smrtí měl vazebně stíhaný bývalý slovenský policejní prezident Lučanský pohovor s psychologem. Toto vyšetření údajně nenaznačovalo, že by si chtěl sáhnout na život. Ve své vězeňské cele se později pokusil oběsit. Vězeňská služba si toho měla všimnout poté, co si Lučanský nepřebral jídlo. Záchranáři ho oživili a převezli do nemocnice, kde Lučanský den na to zemřel. Jeho smrt je pro většinu lidí záhadou.

Thomas Schäfer

Thomas Schäfer
Thomas Schäfer • Zdroj: Profimedia

Sebevraždu spáchal i ministr financí německé spolkové země Hesensko. Podle zemského premiéra souvisí jeho smrt s koronavirovou krizí. Shäferovo tělo našli na železniční trati. Obával se, zda bude možné úspěšně naplnit očekávání obyvatel, zejména co se týče finanční pomoci. Starosti ho zřejmě přemohly a nemohl najít jiné východisko.

Psychickými problémy v minulosti trpělo i několik známých celebrit.

Chester Bennington

Zpěvák Linkin Park Chester Bennington
Zpěvák Linkin Park Chester Bennington • Zdroj: Rollingstone

Chester otevřeně hovořil o tom, že trpěl závislostí na kokainu i metamfetaminu, jako dítě byl sexuálně zneužíván a bojoval s depresemi. Mnohé jeho texty jsou upřímnou zpovědí o vnitřních zápasech a emocionálním neklidu. Zpěvák se oběsil.

Avicii

Ve věku 21 let byl Aviciimu diagnostikován zánět slinivky břišní.
Ve věku 21 let byl Aviciimu diagnostikován zánět slinivky břišní. • Zdroj: Profimedia

Hey Brother, Wake Me Up nebo Waiting For Love – hity, na které nezapomeneme. Jednoho z nejslavnějších DJů už delší dobu trápily existenciální otázky života a štěstí. Problémy řešil alkoholem, který mu prý pomáhal vystupovat. Zemřel na vykrvácení po té, co si sám způsobil řezné rány.

Ernest Hemingway

Legendární spisovatel trávil mnoho času v Evropě i v Africe. Později měl podlomené zdraví. Začaly se u něj projevovat i psychické problémy, býval melancholický, trpěl změnami nálad a hodně pil. Kvůli sebevražedným myšlenkám podstoupil léčbu elektrošoky, které však jeho stav ještě zhoršily. Utrpěl kvůli nim ztrátu paměti, která definitivně ukončila jeho literární tvorbu. Jedno ráno vzal do rukou brokovnici a střelil se do hlavy.

Chris Cornell

Tento rocker bojoval s démony závislosti na alkoholu a lécích na předpis. Nejvíce ho trápily deprese. Absolvoval odvykací terapii a později přestal pít i kouřit. Přestože své závislosti navenek porazil, i nadále bojoval s úzkostmi. Po posledním koncertě telefonicky kontaktoval manželku, které se přiznal, že si vzal dávku antidepresiv. Vyděšená žena ihned zalarmovala ochranku, aby ho zkontrolovali, ale našli ho už oběšeného.

Robin Williams

Robin Williams
Robin Williams • Zdroj: Profimedia

Herec a komik přinášející smích a radost milionům diváků, pro sebe však štěstí najít nedokázal. Kromě závislosti na kokainu, ze které se vyléčil, trpěl také depresemi a bipolární poruchou. Na sklonku života se u něj projevila Parkinsonova nemoc a demence s Lewyho tělísky. Ta kromě ztráty kognitivních funkcí vede i k halucinacím, přechodným ztrátám vědomí a zhoršení paměti. Spáchal sebevraždu oběšením.

Kurt Cobain

Kurt Cobain
Kurt Cobain • Zdroj: Profimedia

Slavný rocker z kapely Nirvana byl závislý na heroinu a trpěl depresemi. Ani sláva Kurta nezachránila před démony náladovosti a závislosti na drogách. Svůj život definitivně ukončil ve věku pouhých 27 let střelou do hlavy. Při pitvě našli v jeho těle heroin.

Marilyn Monroe

Krásná Marilyn se proslavila poté, co podepsala kontrakt se společností Fox. Stala se jednou z nejslavnějších a nejvyhledávanějších tváří Hollywoodu. I přesto, že se bránila image pěkné, ale hloupé blondýny, ztvárňovala nejčastěji spíše komediální role zdůrazňující její sex-appeal. Monroe trpěla nespavostí a užívala barbituráty, na nichž si postupně vybudovala závislost. Zemřela následkem předávkování léky.

Nezaměstnanost a ekonomická krize jako důsledek pandemie?

Studie českého Národního ústavu pro duševní zdraví prokázala, že během pandemie vzrostl v populaci výskyt sebevražedných myšlenek až o třetinu.

„Sebevražda je druhá nejčastější příčina úmrtí ve věku 15 až 24 let. První jsou dopravní nehody, ale jen o pár procent,“

řekl Ivan Duškov, předseda Výkonného výboru pro implementaci Strategie reformy psychiatrické péče.

Studie dále ukázala, že v době pandemie přibylo lidí s úzkostmi a depresemi. Lidé se také častěji nárazově opíjeli. Ačkoliv nemohli chodit do hospod, o to více pili doma.

Pozor na varovné signály

Klinická psycholožka Erika Tkáčová upozorňuje, že je důležité všímat si zejména netypického chování u členů rodiny.

Podezřelé může být stranění se sociálních kontaktů, náhlé upadnutí do výrazně depresivní nálady, ale i pravý opak, náhlé nevysvětlitelné skončení dlouhodobě trvající deprese a smutku.

„Buďte pozorní, objeví-li se častější zmínky o konkrétním způsobu ukončení života nebo výhrůžky sebevraždou. Mnohé mohou naznačit i statusy a příspěvky v případě uživatelů sociálních médií,“

vysvětluje dále odbornice.

Slovensko

Počet osob, které si sáhly na život, v loňském roce 2020 nestoupl. Sebevraždu spáchalo výrazně více mužů než žen. Třetina sebevražd byla spáchána pod vlivem alkoholu nebo jiné návykové látky. Národnímu centru zdravotnických informací bylo v roce 2020 nahlášeno 489 sebevražd, z toho 409 se týkalo mužů a 80 žen. Z dlouhodobého hlediska se jedná o nejnižší počet sebevražd od roku 2008.

Nejvíce sebevražd loni spáchali muži ve věkové kategorii 40 - 59 let, u žen bylo nejvíce dokonaných sebevražd ve věkové skupině 40 - 49 let a ve věku nad 70 let.

Argentina

Argentina zavedla od 20. března lockdown, který měl původně trvat jen 10 dní. Z týdnů se ale staly měsíce, konkrétně 7 měsíců. Během pandemie se indikace depresí v zemi pětinásobně zvýšila. Přestože Argentina patří mezi země s největším zastoupením psychologické péče, pomoci se dočká málokdo.

„Prodlužování izolace vede k chronickému stresu, který souvisí s úzkostnými poruchami, depresemi a závislostmi,“

říká Patricio Cristóbal Rey, vedoucí oddělení výuky a výzkumu na oddělení duševního zdraví univerzity v Buenos Aires.

Japonsko

V Japonsku stoupl během pandemie počet sebevražd dětí. Ten je nejvyšší za více než čtyři desetiletí. Míra sebevražd byla v první polovině roku 2020 celkově nižší, ale od července začal jejich počet stoupat – podle odborníků to souvisí s pandemií. Japonsko se rozhodlo zřídit pozici ministra osamělosti. Na život si jen v říjnu 2020 v důsledku emocionálních a finančních potíží sáhlo 879 žen. Míra sebevražd u mužů mírně klesla, u něžnějšího pohlaví naopak stoupla. V době, kdy byly kvůli pandemii covid-19 uzavřeny školy, si na život sáhlo 415 žáků základních a středních škol. Informovala o tom japonská média s odvoláním na údaje ministerstva školství. V Japonsku se sebevražda považuje za způsob, jak se vyhnout ostudě nebo pocitům ponížení, sdělila agentura Reuters.

Česká republika

Podle statistických tabulek, které zaslal Český statistický úřad redakci LP-Life.cz, spáchalo v Česku v roce 2020 sebevraždu 1224 osob, což je o něco více než v roce 2019. Tehdy spáchalo sebevraždu 1191 osob.

Nejčastějším způsobem bylo oběšení, druhým nejčastějším skok z výšky. Čeští odborníci považují za záslužný počin, že Babišova vláda v roce 2020 schválila Národní akční plán prevence sebevražd. Nic podobného v Česku dříve nebylo a na Slovensku není doposud.

Indie

Rok 2020 byl tragický pro svět indického showbyznysu, protože některé z jeho významných celebrit se rozhodly samy ukončit svůj život. Jmenovat je by bylo zdlouhavé, můžeme však říci, že jich bylo mnoho.

USA

Míra pokusů o sebevraždu stoupla i v USA, a to až čtyřnásobně.

„Víme, že v americkém regionu je dostupnost střelných zbraní důležitým faktorem, který přispívá k sebevraždám,“

říká Alexandra Fleischmannová z oddělení WHO pro duševní zdraví.

Nejčastěji se lidé uchylují k sebevraždám v těchto zemích

Nejvyšší procento sebevražd má Guyana. Na 100.000 obyvatel tam připadá více než 30 sebevražd. Další zemí v pořadí je Rusko, kde má vysoký podíl sebevražd na svědomí alkohol. Zvýšenou míru sebevražd vykazují také Litva, Lesotho, Uganda, Srí Lanka, Jižní Korea, Indie a Japonsko.

Jakmile stávající pandemie pomine, čeká světové vlády nelehký úkol. Nejen nastartovat rozpadající se ekonomiku, ale také řešit psychické zdraví svých občanů.

Zdroje: Metro, Pravda, New York Post, Reuters, Český statistický úřad, Statistický úřad SR, vlastní dotazování

 

Luxury Prague Life

Sdílet / stát se fanouškem

Galerie (5)

Jessica pracovala jako fitness instruktorka a užívala antidepresiva
Emily Owen
Ernest Hemingway
Chris Cornell
Marilyn Monroe
View photo gallery

O autorovi

Jsem optimistkou, která se v životě snaží věci zvládat s úsměvem na tváři. Ačkoliv jsem vystudovala přírodní vědy, většinu svého života se věnuji natáčení a stříhání. Mezi mé záliby patří čtení odborných knih, cestování, vzdělávání a hlavně informační technologie.
Kristina Valachyová
Luxusní bydlení Praha
Funkcionalistická vila na prodej, Praha-západ
Okolí Prahy

Funkcionalistická vila na prodej, Praha-západ

7 + 1 423 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej, Praha 5 - 471m
Praha 5

Luxusní vila na prodej, Praha 5 - 471m

8 + 1 471 m²
55 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej na Praze 6 - 590
Praha 6

Luxusní vila na prodej na Praze 6 - 590

590 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej s terasou a výhledem
Praha 1

Luxusní byt na prodej s terasou a výhledem

4 + KK 245 m², ter. 28 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Praha 1 - 51m
Praha 1

Prodej luxusního bytu, Praha 1 - 51m

2 + KK 51 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Praha 4 - 106m
Praha 4

Prodej luxusního bytu, Praha 4 - 106m

3 + KK 106 m², ter. 14 m²
14 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Dům u jezera s tenisovým kurtem - pozemek 2852
Okolí Prahy

Dům u jezera s tenisovým kurtem - pozemek 2852

7 + KK 225 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej, Praha 5 - 232m
Praha 5

Luxusní byt na prodej, Praha 5 - 232m

4 + KK 232 m², ter. 38 m²
24 990 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu 5+kk Praha 7 - Bubeneč
Praha 7

Prodej luxusního bytu 5+kk Praha 7 - Bubeneč

5 + KK 162 m², bal. 10 m²
29 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Praha 1 - Nové Město
Praha 1

Prodej luxusního bytu, Praha 1 - Nové Město

3 + 1 123 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Praha 10 - 131m
Praha 10

Prodej luxusního bytu, Praha 10 - 131m

4 + KK 131 m², ter. 20 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha - 320m
Praha 5

Luxusní byt na prodej Praha - 320m

5 + KK 320 m², bal. 4 m², ter. 38 m²
52 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m
Praha 1

Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m

4 + 1 226 m², bal. 7 m², ter. 24 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej, Praha 6 -127m
Praha 6

Luxusní byt na prodej, Praha 6 -127m

4 + KK 119 m², ter. 9 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusní vily, Praha-východ - 420m
Okolí Prahy

Prodej luxusní vily, Praha-východ - 420m

7 + KK 420 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt se zahradou Praha 7 - Bubeneč
Praha 7

Byt se zahradou Praha 7 - Bubeneč

4 + KK 111 m²
23 900 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí
Praha 6

Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí

7 + 2 440 m², bal. 5 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6
Praha 6

Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6

5 + 1 267 m², bal. 12 m², ter. 12 m²
110 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Troja - 107m2
Praha 7

Prodej luxusního bytu, Troja - 107m2

3 + KK 107 m², ter. 13 m²
20 500 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6
Praha 6

Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6

5 + 1 267 m², bal. 12 m², ter. 12 m²
110 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prostorný byt 4+kk v Troji - 163m
Praha 7

Prostorný byt 4+kk v Troji - 163m

4 + KK 163 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt Smetanovo nábřeží 191m
Praha 1

Byt Smetanovo nábřeží 191m

4 + KK 191 m², bal. 3 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej kanceláře se zahradou Praha 7 - Bubeneč
Praha 7

Prodej kanceláře se zahradou Praha 7 - Bubeneč

4 + KK 111 m²
23 900 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt 3+kk v Tróji - 111m

Luxusní byt 3+kk v Tróji - 111m

3 + KK 121 m², bal. 10 m²
48 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusní vily Praha 6 - 201m2
Praha 6

Pronájem luxusní vily Praha 6 - 201m2

3 + KK 201 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Pronájem rodinného domu, Praha 6 - Šárecké
Praha 6

Pronájem rodinného domu, Praha 6 - Šárecké

5 + KK 285 m²
95 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse s terasou Troja 310m
Praha 7

Luxusní penthouse s terasou Troja 310m

6 + KK 310 m², ter. 12 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej, Praha 1 - Nové Město - 67m
Praha 1

Byt na prodej, Praha 1 - Nové Město - 67m

2 + 1 67 m²
11 500 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní mezonet na pronájem - Praha 3 - 190
Praha 3

Luxusní mezonet na pronájem - Praha 3 - 190

2 + KK 190 m², bal. 5 m², ter. 50 m²
55 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prodej bytu 3+kk - Praha 7,85m
Praha 7

Prodej bytu 3+kk - Praha 7,85m

3 + KK 85 m², bal. 4 m²
15 452 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt 5+kk na pronájem - Praha 1 - 217m
Praha 1

Luxusní byt 5+kk na pronájem - Praha 1 - 217m

5 + KK 217 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Bytový dům na prodej - Praha 4 - Hodkovičky
Praha 4

Bytový dům na prodej - Praha 4 - Hodkovičky

7 + KK 453 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej na Praze 6-Bubeneč
Praha 6

Luxusní vila na prodej na Praze 6-Bubeneč

12 + 2 1044 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt k pronájmu - Praha 1 - Pařížská
Praha 1

Luxusní byt k pronájmu - Praha 1 - Pařížská

3 + KK 148 m², bal. 8 m²
97 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 280
Praha 8

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 280

Atypický 280 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 70
Praha 8

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 70

Atypický 70 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Restaurace k pronájmu, Praha 8 - 519
Praha 8

Restaurace k pronájmu, Praha 8 - 519

Atypický 721 m², ter. 202 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 446
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 446

Atypický 446 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 332
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 332

Atypický 332 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 361
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 361

Atypický 361 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 483
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 483

Atypický 483 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 249
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 249

Atypický 249 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 490
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 490

Atypický 490 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse na prodej, Praha 6 - 226m
Praha 6

Luxusní penthouse na prodej, Praha 6 - 226m

6 + KK 226 m², ter. 38 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej Praha východ -1406m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej Praha východ -1406m

5 + KK 298 m², ter. 31 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 6 - 426m
Praha 6

Luxusní byt na prodej - Praha 6 - 426m

5 + KK 426 m², ter. 250 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej 620 m2 - Praha
Praha 6

Luxusní vila na prodej 620 m2 - Praha

Atypický 620 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Byt s terasou na pronájem Praha 10 - 73m
Praha 10

Byt s terasou na pronájem Praha 10 - 73m

2 + KK 73 m², ter. 14 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 346m
Praha 8

Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 346m

4 + KK 146 m², ter. 27 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní prvorepubliková vila na prodej v Praze

Luxusní prvorepubliková vila na prodej v Praze

9 + 2 620 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Troja - 107m
Praha 7

Prodej luxusního bytu, Troja - 107m

3 + KK 107 m², ter. 10 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Troja - 116m
Praha 7

Prodej luxusního bytu, Troja - 116m

3 + KK 116 m², ter. 11 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem, Praha 1 - 76m
Praha 1

Luxusní byt na pronájem, Praha 1 - 76m

3 + KK 48 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Pronájem bytu Praha 2 - Vinohrady - 36m2
Praha 2

Pronájem bytu Praha 2 - Vinohrady - 36m2

1 + KK 36 m², bal. 1 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Pronájem bytu Praha 1 - Nové Město
Praha 1

Pronájem bytu Praha 1 - Nové Město

2 + KK 121 m², ter. 50 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Troja - 113m
Praha 7

Prodej luxusního bytu, Troja - 113m

3 + KK 113 m², ter. 8 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Supermakléřky - realitní komiks
Epizoda 3

Bez Realitky

Otevřít komiks
Epizoda 24

Židovské město

Otevřít komiks
Epizoda 16

Realitní timing

Otevřít komiks
Epizoda 27

Home Staging

Otevřít komiks
Epizoda 11

100% Hypotéka

Otevřít komiks
Epizoda 0

Začít od nuly

Otevřít komiks
Epizoda 5

Byt za Miliardu

Otevřít komiks
Epizoda 23

České tsunami

Otevřít komiks
Epizoda 12

Dovolená

Otevřít komiks
Epizoda 13

Byt v Pařížské

Otevřít komiks
Epizoda 25

Chinatown

Otevřít komiks
Epizoda 20

Dřevomorka

Otevřít komiks
Epizoda 21

Realitní mejdan

Otevřít komiks
Epizoda 18

Ztráta paměti

Otevřít komiks
Epizoda 1

Opičárna

Otevřít komiks
Epizoda 4

Milí Sousedé

Otevřít komiks
Epizoda 2

Snadné prachy

Otevřít komiks
Epizoda 8

Tráva

Otevřít komiks
Epizoda 19

Nábor nemovitosti

Otevřít komiks
Epizoda 7

Ryze Česká Realitka

Otevřít komiks
Epizoda 29

GDPR

Otevřít komiks
Epizoda 6

Neplatíte provizi

Otevřít komiks
Epizoda 26

Bez kupujícího

Otevřít komiks
Epizoda 9

B Tower

Otevřít komiks
Epizoda 28

1+1

Otevřít komiks
Epizoda 14

Bez Developera

Otevřít komiks
Epizoda 10

Černá díra

Otevřít komiks
Epizoda 15

Byt pro celebritu

Otevřít komiks
Epizoda 17

Bez Realitky 2

Otevřít komiks
Epizoda 22

Realitní TANGO

Otevřít komiks