Top hledané
Výsledky (0)
Dva nakažení v Praze, jeden v Ústí nad Labem

Koronavirus dorazil do Česka: Nakazili se tři lidé, všichni byli v Itálii

01. března 2020
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
První nakažení koronavirem jsou už v Česku.

Hned tři případy nákazy koronavirem se v neděli objevily v Česku. Jde o dva muže a jednu ženu, všichni jsou momentálně izolovaní v pražské Nemocnici na Bulovce. O prvních případech nákazy informoval ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

Nakažení jsou v Nemocnici na Bulovce
Koronavirus se začal šířit z Číny.
Koronavirus se začal šířit z Číny.

Vzhledem k tomu, že se nákaza Covid-19 před pár dny objevila i v blízkosti českých hranic, bylo víceméně jen otázkou času, než se koronavirus dostane i do Česka. Nakazili se hned tři lidé, jde o dva Čechy a jednu Američanku.

Muž (ročník 1952) byl na konferenci na univerzitě v italském městě Udine. Další muž (ročník1976) se vrátil z lyžařské dovolené v Itálii, konkrétně byl v Auronzo di Cadore v oblasti Benátsko. A třetí nakažená je žena z USA (ročník 1999), která studuje v Miláně. Podrobnější informace ministr zdravotnicví neposkytl.

Prodej luxusního penthousu 4+kk 260 m², Praha
Prodej luxusního penthousu 4+kk 260 m², Praha, Praha 3

Hledají se lidé, kteří byli s nakaženými v kontaktu

Dva případy se objevily v Praze, jeden v Ústí nad Labem. Právě muž z Ústí byl pak rychle převezen do Prahy na Bulovku, kde jsou na nákazu dobře připraveni. Nyní probíhají další opatření, hlavně se hledají další lidé, kteří byli s nakaženými v kontaktu.

Koronavirus se v posledních týdnech šíří velmi rychle, celkem už bylo ve světě zaznamenáno přes 86 tisíc případů nákazy, a to ve více než 50 zemích. Zatím zemřelo téměř 3000 lidí, zejména starých a nemocných. Úmrtí u mladých lidí jsou zatím spíše výjimečná.

Vzhledem k tomu, že nákaza koronavirem má dlouhou inkubační dobu, je pravděpodobné, že počet nemocných v Česku ještě poroste. Uzavrání hranic ale v tuto chvíli vláda nechystá.

Luxusní byt k pronájmu - Praha 1 - Nové Město
Luxusní byt k pronájmu - Praha 1 - Nové Město, Praha 1

Základní opatření, jak se nenakazit:

  • Dodržujte zvýšená hygienická opatření, myjte si často a důkladně ruce
  • Nenavštěvujte oblasti, kde je vysoká nákaza, jde hlavně o Čínu a v Evropě pak Itálii.
  • Pokud možno vyhýbejte se akcím, kde se koncentruje velké množství lidí.
  • Sledujte aktuální informace na webu ministerstva zdravotnictví a v případě nejasností volejte infolinku Státního zdravotního ústavu na čísle 724 810 106 a 725 191 367.
Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze