Top hledané
Výsledky (0)
Za tohoto vynikajícího designéra, nejproduktivnějšího návrháře své generace mluví čísla. Více než 3000 návrhů ve výrobě, více než 300 ocenění a práce ve více než 40 zemích svědčí o Karimově geniálním umu. Kdo umí, ten umí!

"Král plastu", designér Karim Rashid, navštívil pražský fashion week

Mgr. Jana Höger
06. září 2018
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Karim Rashid

Karim Rashid zavítal na MBPFW 2018 se svým projektem IQOS

Karim Rashid byl jedním z hostů luxusního Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku. Během této módní události představil veřejnosti svůj design navržený pro bezdýmný tabákový produkt IQOS. Jeho ochranné obaly zpestřil motivy inspirovanými digitálními technologiemi.

Jak se rodí designová „star“ světové úrovně?

Karim Rashid se narodil egyptskému abstraktnímu malíři a anglické matce. Měl velké dispozice k tomu, aby jednou „ovládl“ svět designu. Nebál se zkoušet nové věci, jít za hranici toho, kam by jiní nevstoupili. Je odvážný, vždy si šel za svým, libuje si v posouvání mezí. Zasáhla ho snad všechna odvětví od umění, přes design hotelů a rezidencí, návrhy obřích komerčních prostor, módu, až po osvětlení a speciální designové vychytávky. Vystudoval průmyslový design na Carleton University v Ottawě a poté studoval design v italské Neapoli. Nyní žije v New Yorku.

Jako designér používá "smyslový minimalismus", jeho přístup k designu by se dal popsat jako futuristický. Rád využívá křivky a jasné barvy. Jak sám říká: Nebojte se barev! 

Pronájem luxusního bytu, 3+kk, Praha
Pronájem luxusního bytu, 3+kk, Praha, Praha 1

„Princ of Plastic“

Tato jeho přezdívka vyšla z jeho jedinečné práce, z materiálu, který je mu vlastní. V návrzích používá plasty ve velkém množství, které jsou díky svým vlastnostem odolné a tvárné. S novými technologiemi doslova kouzlí, vytváří smyslné, luxusní a organické tvary, které nikdy neexistovaly. Jak nám však v rozhovoru, něco se změnilo: "Býval jsem princ, teď jsem král."

Úspěch, který mu nelze upřít.

Jeho tvorbu můžeme spatřit v galeriích po celém světě. Karim je trvalým nositelem luxusního ocenění Red Dot, ocenění Chicago Athenaeum Good Design, výroční revize Design Magazine, ceny IDSA Industrial Design Excellence.

Spolupracuje s luxusními společnostmi jako jsou Christofle, Veuve Clicquot a Alessi či Kenzo a Hugo Boss. Známé jsou i jeho high-tech produkty pro Asus a Samsung, Marburg a Abet Laminati. Své tvůrčí schopnosti také spojil s Citibank a Sony Ericsson.

Karimův dotek byste mohli nalézt v mnoha význačných interiérech či nezvyklých prostorech. Ilustrativním příkladem jsou: restaurace Morimoto, Philadelphia; Hotel Semiramis, Atény; nhow hotel, Berlín; stanice metra Univerzita v Neapoli.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Karim Rashid
428 West 54th Street New York, NY 10019