Top hledané
Výsledky (0)
Nechte se okouzlit pražskou částí Nové Město se svou autentickou příměsí muzeí, divadel, galerií, artových kin, koncertních síní nebo luxusních nákupních pasáží. Požitek pro ty, jenž chtějí zažít skutečnou Prahu!

Krása a luxus pražské lokality Nové město

Mgr. Jana Höger
27. dubna 2017
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Novoměstská radnice

Luxusní čtvrť a její charakteristika

Nové město spadá pod městskou část Praha 2, její menší části také pod Prahu 1 a Prahu 8. Žije zde 25000 obyvatel a tato lokalita se rozkládá na pozemku o velikosti 334 ha. Nové město má za sousedy Vyšehrad, Vinohrady, Žižkov, Karlín, Holešovice, Staré město na druhém břehu řeky Vltavy, Smíchov. Pro lokalitu Nové město je charakteristická luxusní stará zástavba činžovních domů, ale v dnešní době hojně přibývá i nových staveb. 

Historie

Nové Město založil císař římský a král český Karel IV,. Chtěl pozvednout své sídlo k nejvyššímu lesku a vybavit je všemi významnými institucemi oné doby. Jeho počínání bylo podřízeno ideální vizi učinit z Prahy novou metropoli impéria – po Římu, Konstantinopoli a papežském Avignonu. Tehdejší středověká města mívala úzké a křivolaké uličky. Pro nově založené Nové město byly navrhnuty velmi široké ulice, které spojovaly navzájem 3 tržiště. Byl to na svou dobu velkolepý počin. Karel IV. se snažil ozdobit Nové Město reprezentačními stavbami. Jednalo se především o chrámy a areály klášterů. 

Podoba minulého století

Dvacáté století vneslo do architektonické tváře Nového Města několik solitérů. Vznikly veřejné budovy nového typu jako jsou: palác Lucerna, Koruna, Adria, palác Legiobanky či Škodových závodů, obchodní domy U Nováků, Bílá labuť a Dům módy, pavilon Mánes a další.

Pronájem luxusního bytu 3+kk, Praha 1, Josefov
Pronájem luxusního bytu 3+kk, Praha 1, Josefov, Praha 1

Kulturní památky

Nové Město je nabité kulturními luxusními památkami. Zaměříme se na ty nejdůležitější: novorenesační budova Národního divadla (1868-1881), v čele Václavského náměstí majestátně nejvýznamnější česká muzejní instituce Národní muzeum. Významnou budovou je také Novoměstská radnice v gotickém slohu na Karlově Náměstí a také soudobá perla architektury Tančící dům.

Co lze ještě nalézt?

V této lokalitě naleznete budovu Státní Opery, divadla jako jsou Rokoko, ABC, Černé divadlo Jiřího Srnce nebo Divadlo na Zábradlí a jiné. Filmové nadšence jistě potěší například komorní kino Mat, kino Lucerna a kino Art. Nové Město zároveň bylo a je luxusním prostorem plným řady kavárniček a barů, kde se scházeli umělci. Dnes mezi ně patří například P.M. club & cocktail music bar v Trojické či Restaurace & Music Bar Legenda v Legerově ulici. Nebo také navštivte obchodní dům Quadrio se svým prostranstvím pro moderní umění.

Procházka Novým Městem skrývá nebývalé zážitky.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Tagy: