Top hledané
Výsledky (0)
Nejlepším přítelem každé ženy je krásný diamant.

Když z nebe prší diamanty: Nová kolekce ALO diamonds je dostupná i pro smrtelníky

Karolína Lišková
18. října 2020
+ Přidat na Seznam.cz
5 minut

Česká klenotnická značka ALO diamonds představila novou kolekci s názvem Sparkling Rain, z níž skutečně přechází zrak. Nese se v čistém, průzračném a elegantním duchu a zdůrazňuje nejen kvalitu diamantů, ale také preciznost a um mistrů klenotníků. Navíc není finančně nedostupná. Pak už je jen na vás, jestli luxusním diamantem podtrhnete váš půvab, nebo vám poslouží jako investice.

Pořídit si diamant či drahokam určitě není levná záležitost. I v ALO diamonds můžete zakoupit prsten v hodnotě dvou milionů korun. Tentokrát ale značka myslela i na zákazníky s omezeným rozpočtem, a tak vznikly krásné náramky, řetízky a prstýnky s diamanty v hodnotě i do dvaceti tisíc korun. A v dnešní době, kdy kvůli koronavirové krizi vše zdražuje, je to opravdu velkorysá nabídka.

„Lidé v této době na drahých kovech nešetří, naopak. Je to dobrá investice, která jen poroste,“

potvrdila LP-Life.cz mluvčí české klenotnické značky Světlana Pospíšilová.

Otevřít v galerii (6)
Žena s diamanty
Žena s diamantyZdroj: Profimedia

Visací náušnice umí hotové divy!

V nové kolekci je toho k vidění opravdu mnoho. Jedním z kousků jsou i visací náušnice, které ženy milují už dlouhá staletí. Opticky totiž protahují šíji, která byla vždy velmi vzrušujícím a obdivovaným místem na ženském těle. Už v době, kdy dvorní kadeřníci začali vyčesávat dámám vlasy vysoko do výšky, vznikl prostor pro um klenotníků. Ti z jednoduchých náušnic s kamenem začali později tvořit košatá umělecká díla připomínající okázalé křišťálové lustry. Vypráví se dokonce, že jedna z královen na francouzském dvoře měla velmi speciální visací náušnice, v jejichž středu byla malinkatá nádobka, do které jí služky nalily pár kapek jejího oblíbeného parfému. Kdykoliv prudčeji zavrtěla hlavou, z nádobky ukápl parfém, který se rozvoněl po celé její šíji.

Otevřít v galerii (6)
Visací náušnice.
Visací náušnice.Zdroj: ALO diamonds

Tato kolekce nabízí nejen velmi luxusní, jemné a delikátní briliantové visací náušnice, které svou jedinečnou krásou připomínají první podzimní mrazíky, ale také takzvané lustry, které se hodí na významné příležitosti. Jejich svůdné pohupování přitahuje pohledy.

Květinové šperky zdobí safíry a brilianty

Anglický král Jindřich VIII. se nemohl na svou krásnou manželku Kateřinu Aragonskou vynadívat. Věděl, že většinu svého dětství strávila s matkou a otcem v paláci Alhambra v Grenadě, obklopena exotickým ovocem a nádhernými květinami, o kterých vždy tak ráda vyprávěla. Aby jí udělal radost a zmírnil její stesk po domově, nechal jí klenotníky vytvořit set barevných květinových šperků, a po svatební hostině jí je předal.

Květinové šperky patří každoročně k nejobdivovanějším klenotům, které nejen zdobí, ale stávají se často i součástí velmi luxusních sbírek. Letos jsou na jejich výzdobu použity ty nejkrásnější barevné safíry a brilianty. 

Náhrdelník za miliardy

Jeden z nejdražších královských náhrdelníků byl oceněn na 200 milionů dolarů, tedy asi 4,7 miliardy korun. Před mnoha lety zdobil krk francouzské královny Marie Antoinetty, ale ještě před tím na něm klenotníci strávili dohromady 47 tisíc hodin. Teď slouží jako inspirace pro šperkaře všech královských rodin na světě. I vy se můžete stát královnou...

Otevřít v galerii (6)
Náhrdelník
NáhrdelníkZdroj: LP-life.cz

Krajka s masivním safírem

V 16. století se krajky vyráběly ručně a švadlenky, s hlavou skloněnou u svíčky, nad jejich tvorbou trávily dny a noci. Byla to mistrovská díla, která udivovala složitostí vzorů a pavučinkovou jemností. Spojení krajkového vzoru a bílého zlata je proto unikátním nápadem, díky kterému vznikl úžasný a jedinečný šperk.

Výrazný prsten s krajkovým vzorem, do jehož středu byl zasazen masívní safír v cabochonovém brusu, je přímo pastvou pro oči. Jeho třpyt mají na svědomí desítky briliantů.

Vzácný tanzanitový prsten

A to je také favorit LP-Life.cz. Tanzanit je velmi vzácný drahokam, který byl nalezen teprve na počátku 19. století. I přesto je opředen mnoha příběhy, které vyprávějí o jeho neskutečných léčivých vlastnostech. Díky nim je ve světě velmi vyhledávaným drahokamem.

Otevřít v galerii (6)
Prsten s tanzanitem.
Prsten s tanzanitem.Zdroj: ALO diamonds

"Dalším z důvodů je i to, že jeho hlavní naleziště je už téměř prázdné a nové zatím nikdo nenalezl. Vypadá to, že tanzanit už bude stále vzácnější…,"

říká Pospíšilová. 

Prsten s centrálním tanzanitem, který se vyznačuje precizní ruční prací, zdobí více než 160 čirých třpytivých briliantů a jeho cena činí půl milionu korun.

Prodej luxusní prvorepubliková Vily 450 m²
Prodej luxusní prvorepubliková Vily 450 m², Okolí Prahy

Pro milovnice minimalismu

Dalším třpytivým překvapením kolekce jsou solitérní šperky, které potěší milovnice minimalistických klenotů s výrazným centrálním kamenem. Mají velmi osvěžující vzhled a hodí se pro ženu, která je aktivní, ráda nosí luxusní šperky a ocení, když jsou variabilní a zvládají její životní styl.

Například náušnice s odnímacím prstencem do puntíku splňují tyto požadavky. Přes den se na uchu třpytí samotný briliant, který později doplní prstenec z bílého zlata vykládaný brilianty. Spolu tak tvoří luxusní náušnice 2v1, které se hodí k večerní róbě.

Otevřít v galerii (6)
Kolekce šperků.
Kolekce šperků.Zdroj: LP-life.cz

Exkluzivní kolekce velkých diamantů jako investice

Na velkých drahokamech vynikne nejen jejich barva, ale i odlesky, třpyt a styl brusu. Mít prsten se dvěma a více karátovými kameny, bývá často vzácností, protože jen malé množství kamenů je opravdu bez kazů. Exkluzivní kolekce prstenů je přehlídkou precizní klenotnické práce a krásy 1 a 2 karátových čirých diamantů v různých typech brusu – emerald, cushion, či markýza a jsou navržené tak, aby vynikl speciální brus centrálního kamene. Máte tak jedinečnou příležitost pořídit si vysoce kvalitní šperk, jehož hodnota stále poroste.

Žlutá ve znamení klidu a dobré nálady

Žlutý diamant je přírodní úkaz, který se tvoří hluboko v útrobách země v Africe, Kongu a dokonce i v Brazílii. Sluneční diamanty se staly součástí mnoha významných šperků, z nich některé skončily pod silnými skly v nejrenomovanějších muzeích a sbírkách světa. O jejich barvě se traduje, že nosí štěstí, dodává nositeli klid a dobrou náladu.

Otevřít v galerii (6)
Prsen s diamantem za 2 miliony korun
Prsen s diamantem za 2 miliony korun Zdroj: LP-life.cz

Jeden z nejznámějších žlutých diamantů pochází z Indie z roku 1450, kdy ho z velké lásky dostala od šáha Jahaana jeho milovaná žena královna Mumtaz. Je to ta samá dáma, kvůli které později postavil i slavný Taj Mahal.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze