Top hledané
Výsledky (0)
Jižní Čechy ukrývají kromě krásné přírody jeden skvost v podobě luxusního města. Není jím žádné jiné než Český Krumlov, který se pyšní historickým centrem, majestátním hradním a zámeckým komplexem a starodávnou architekturou.

Krásy Čech na seznamu UNESCO: Český Krumlov

Eva Ledecká
31. ledna 2018
+ Přidat na Seznam.cz
1 minuta
Český Krumlov

Každého, kdo Český Krumlov navštíví, město okouzlí. Úzké uličky, centrum bez aut, romantické kavárny a restaurace ve starodávném stylu, spousta galerií, obchůdků a kulturních akcí. Město je v létě zaplněno místními, turisty z Čech, zahraničními návštěvníky ale i vodáky, kteří tudy po řece Vltavě proplouvají.

Luxusní umění a odkaz na Egona Schieleho

Většina budov v historickém středu města pochází ze 16. století. Malé centrum projdete za jedno odpoledne a všude se budete chtít posadit, do každého obchůdku nahlédnout. Neměli byste si nechat ujít návštěvu luxusního prostoru v Egon Schiele Art Centru, kde se nachází stálá expozice věnovaná významnému umělci, který si Český Krumlov zamiloval a dlouhou dobu v něm pobýval. Výstava je vždy doplněna zajímavými krátkodobými ukázkami děl jiných českých nebo zahraničních umělců.

Hrad nebo zámek? Obojí!

Hradní a zámecký komplex v Českém Krumlově je druhý největší v naší zemi (první místo zaujímá Pražský hrad). Původně se jednalo o hrad ze 13. století. Ve 14. století byl rozšířen, v 16. století přestavěn do renezančního stylu. V 17. a 18. století získal trochu barokní a rokokové podoby. Za návštěvu však stojí i samotné luxusní zámecké zahrady a divadlo, které představuje nejkrásnější ukázku barokního divadla na světě.

Pronájem Luxusního mezonetu, 2+kk, Praha
Pronájem Luxusního mezonetu, 2+kk, Praha, Praha 1

V hradním příkopu našly svůj domov medvědi, kteří komplex asi neohlídají, zato jsou příjemným zpestřením návštěvníků všech věkových kategorií.

Voda a pivo – nekončící zábava!

V Českém Krumlově snad ani není možné se nudit. Díky Vltavě se tu najde zábava pro každého. Což takhle sjíždět vodu na vodních duších, zakusit voroplavbu, noční rafting či plout Krumlovem za svitu hvězd a nechat si vyprávět pravdy i legendy tohoto úžasného města? Nebo spíše toužíte po exkurzi v luxusním místním pivovaru? Jak je libo! Český Krumlov za návštěvu každopádně stojí.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Krásy Čech na seznamu UNESCO: historické centrum Telče
Zobrazit článek
Krásy Čech na seznamu UNESCO: Kutná Hora
Zobrazit článek