Top hledané
Výsledky (0)
Bude mít letošní řada StarDance úspěch?

Kritika na letošní StarDance sílí: Soutěžící jsou slabota, koncesionářské poplatky za tohle nestojí, píšou diváci

Denisa Zajíčková
22. dubna 2024
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty
Která dáma letos překvapí?

Dlouho očekávané prozrazení letošní sestavy taneční soutěže StarDance už je za námi! Ale opravdu se letošní výběr vydařil? Ačkoliv měla televize naprosto unikátní šanci ukázat, že myslí i na své mladé diváky a Česká televize není jen kanálem „pro starší“, znovu se držela při zemi. A možná ani to nakonec nevyšlo. 

Je Jana Paulová favoritkou na vítězku?
Mezi letošními tanečnicemi jsou známé tváře
Kuchařku Chili diváci odsoudili už před začátkem soutěže
Nechybí ani účastník letošního Survivoru Martin Prágr

Za slavné ženy se tentokrát představí herečky Lucie Vondráčková, Jana Paulová a Marta Dancingerová, dále kuchařka Chili Ta Thuy Dung a kickboxerka Martina Ptáčková. Za slavné muže pak herec Filip Blažek, spisovatel Patrik Hartl, paraolympionik Jiří Ježek, herec Oskar Hes a hudebník Ondřej Ruml. Bude to ale stačit? 

Mezi tanečníky čekají diváky známé tváře - zatančí Kateřina Bartuněk Hrstková, Adriana Mašková, Lenka Nora Návorková, Tereza Prucková, Andrea Třeštíková, Lukas Bartuněk, Jakub Mazůch, Robin Ondráček, Martin Prágr a Dominik Vodička. 

Prodej luxusního mezonetu 3+kk se střešní
Prodej luxusního mezonetu 3+kk se střešní, Praha 5

Mluvilo se o generaci Z

Velká škoda je, že se tentokrát Česká televize nevydala cestou mladší generace a přeci jen tam neobsadila některé z hvězd sociálních sítí. Jistě má StarDance podporu i mladších fanoušků, kteří by tam některé ze svých vrstevníků uvítali. Letos tam ale není absolutně nikdo, kdo by byl generaci Z blízký.

To je přitom překvapivé, protože i Česká televize má už velký vliv na sociálních sítích, kde by podporu od silných influencerů jistě uvítala. Zda to i tentokrát bude dohánět tím, že je bude zvát na přímé přenosy, se dá předpokládat. Jde ale takřka o ideální soutěžící - mnohdy nemají žádné pracovní závazky, které by je časově limitovaly v náročných trénincích a živých přenosech, vlogy si mohou natáčet klidně na zkouškách a informovat o tom, jak to ve StarDance v zákulisí chodí, by byl naprosto perfektní plán. 

Jako by byl snad cítit strach z nového, aby to tím výběrem příliš nepokazili. A tak zůstávají u zoufalé nudy, ačkoliv tentokrát vsází na úspěšné seriály konkurenčních televizích - Blažek s Paulovou se znají z Jedné rodiny, Dancingerová zářila ve Zlaté labuti, Vondráčková je hvězdou Ulice

Otevřít v galerii (1)
Filip Blažek věří, že taneční umění se dá naučit i po padesátce!
Filip Blažek věří, že taneční umění se dá naučit i po padesátce!Zdroj: se souhlasem České televize

Kovy se před lety osvědčil

Už jednou se produkce StarDance odvážila obsadit do svých řad influencera - a to Karla Kováře, který na sociálních sítích vystupuje jako Kovy. Jak se ukázalo, byl to naprosto brilantní tah. Právě influencery totiž živí především zájem diváků - a je vlastně úplně jedno, jestli něco umí nebo neumí. Pokud by tak přijali účast ve StarDance, museli by pečlivě pracovat na tom, aby si svou reputaci nepokazili. 

Je to podobné jako například v soutěži Survivor, kam se odvážil bavič a youtuber Martin Mikyska známý jako Mikýř. K jeho účasti se s podivem vyjádřil například bratr bývalého youtubera Jirky Krále Petr, který poukázal na to, že v případě, že ho televize vykreslí ve špatném světle, může přijít o celou svou kariéru. V takovém případě totiž nemá účastník sebemenší tušení, v jakém světle je vyobrazován. 

S tím má ostatně bohatou zkušenost například Nikola Čechová, která na sociálních sítích vystupuje jako Shopaholic Nicol. V minulosti byla jednou z nejoblíbenějších youtuberek, ale Survivor z ní udělal zákeřnou lhářku, která se nebojí podrazit kohokoliv. Když přiletěla a viděla reakce diváků, nestačila se divit. Od té doby se jako influencerka výrazně stáhla, věnuje se zejména své značce Lacl - a dnes také své rodině a synovi Hugovi.

Luxusní vila 5+kk na pronájem, Praha západ
Luxusní vila 5+kk na pronájem, Praha západ, Okolí Prahy

Účast Chili ve StarDance diváci odsoudili

Její „parťačkou“ v Survivoru byla právě Chili, která si v letošním ročníku StarDance zatanční. A dobré reakce u diváků při oznámení rozhodně nevzbudila. „To snad ne. Tohle není celebrita. To je člověk, co se se*e kam může, protože není schopnej si najít reálnou práci. Doufám, že domů půjde jako první,“ zhrozila se divačka Anna. A další se hned přidali. „Strasně vlezlá. Snad tam nezůstane dlouho,“ napsala Róza. „Ta se vetře úplně všude, snad vypadne jako první,“ neskrývala své rozhořčení Martina. Chili sama sebe označila za "vymetačku reality show" - zřejmě totiž věděla, že takové reakce mohou přijít. Už byla v Masterchefovi, zmíněném Survivoru i Superstar.

Ani u dalších ale nejsou diváci dvakrát nadšení. Jana Paulová si užila narážky kvůli svému věku. Podle některých skončí mezi prvními jako Jana Chýlková v minulé řadě. Ta měla po svém boku mimochodem Jana Tománka, který letos usedne v porotě místo Zdeňka Chlopčíka. A ani to není divákům příliš po chuti, protože: „Bez Chlopčíka to zkrátka není StarDance!“ bědovala na sociálních sítích divačka Jindra. „Letos je to fakt slabota, hlavně, že musíme platit koncesionářské poplatky,“ nezapomněl podotknout divák Oldřich. 

Zda se jeho rozhořčení potvrdí nebo to bude perfektní show, se dozvíme na podzim. Zase se však ukazuje staré známé - není člověk ten, který by se zavděčil všem… 

Zdroj: redakce, Instagram, Facebook, Česká televize

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze