Top hledané
Výsledky (0)
Král je mrtev, ať žije král! Adam Vojtěch znovu na scéně

Kruh se uzavřel! Staronový ministr zdravotnictví Adam Vojtěch je zpět!

Kristina Vacková
25. května 2021
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty čtení
Adam Vojtěch - staronový ministr zdravotnictví

Na postu ministra zdravotnictví se v této krizové době, jež trvá již déle než rok, vystřídala řada "kapacit". Každý rezignoval nebo byl odvolán. Vždy se objevil problém v podobě nezvládnutí situace, nevole lidu, porušení opatření či na povrch vyplavalo něco, co se s politicky kariérou naslučuje. Ministři se tak v postu střídají jako apoštolové na orloji. Dnešní ráno se občané nestačí divit: Na post se vrací Adam Vojtěch.

Adam Vojtěch se podle dnešních informací vrací na post ministra zdravotnictví. Jak řekli někteří politici, například předsedkyně TOP9 Markéta Pekarová Adamová pro ČT24, premiéru Babišovi "docházejí lidé na tuto pozici". S ní souhlasí i Petr Třešňák (Piráti) a dodává:

"To, co bude Petr Arenberger ve čtvrtek na schůzi vysvětlovat, bude sděleno poslancům. Nevěřím, že by to změnilo jakýkoli názor na vyslovení nedůvěře vlády. Vracíme se na začátek fungování této kovidové vlády, když se pan Vojtěch vrací. Konání pana Vojtěcha na začátku pandemie bylo provázeno například naprosto neprůhledným nákupem ochranných pomůcek,"

řekl Třešňák a upozornil:

"Zároveň se vrací do rozjetého vlaku, o kterém něco ví. Nebude mít problém zaběhnout se do kolejí, jelikož je zná." 

Oznámil první případ Covid-19 u nás

Adam Vojtěch 1. března loňského roku oznámil veřejnosti, že se v naší zemi objevila pandemie coronaviru. Byl tehdejším ministrem zdravotnictví, a byl to jeho třetí rok ve funkci.

Stavební pozemek 2852 m2, Chržín
Stavební pozemek 2852 m2, Chržín, Okolí Prahy

Od roku 2017 se musel Adam Vojtěch potýkat s celou řadou problémů, ale žádný nebyl tak vážný, jako pandemie, jež rozdělila a rozděluje naši zemi dosud. 

Po Romanu Prymulovi, Janu Blatném a Petru Arenbergerovi se nyní vrací opět na scénu. Petr Arenberger, jež vydržel na postu ministra zdravotnictví 48 hodin, právě oznámil svou rezignaci. Jejím důvodem jsou jeho majetkové "ne"poměry. Coby ředitel Vinohradské nemocnice vykázal jisté nemovité statky, jejich počet je ale ve skutečnosti čtyřnásobný.

Otevřít v galerii (1)
Petr Arenberger dnes rezignoval
Petr Arenberger dnes rezignovalZdroj: Foto: MAFRA Michal Šula / Profimedia

Ostrá kritika médií

Poslední dny byl Petr Arenberger terčem kritiky médií i občanů, vzhledem k tomu, že vyšly najevo jeho pravé majetkové poměry. Včera vyzval občany i média ke shovívavosti a žádal je o to, aby už ve štvanici proti jeho osobě, a bohužel i jeho rodině, přestala. 

"Dobrý den, dámy a pánové, je vás ještě více než při inauguraci. Před sedmi týdny jsem si při jmenování vytyčil pět stěžejních oblastí. Slíbil jsem, že budu komunikovat s novináři i uživateli sociálních sítí, a to jsem dodržel. Každodenní přítomnost v mediálním prostoru mě však překvapila.
Má druhá a hlavní priorita bylo očkování proti koronaviru. Vakcinace úspěšně pokračuje, podali jsme 4,7 milionu dávek a naočkovali 3,5 milionu osob a jeden a čtvrt milionu má již ukončené očkování,"

zahájil svou mimořádnou tiskovou konferenci Petr Arenberger.

Petr Arenberger připomněl ústup pandemie a rozvolňování opatření a dokonce udělal i několik vtipů, když zmínil, že na něj ze zahrádek lidé pokřikují: "Profesore, pusťte nás už i dovnitř!" na adresu dalšího rozvolňování.

Poděkování a splněné sliby

Třetí prioritou byla dostupnost léků, jež dokážou předejít těžkému průběhu nemoci u pacientů. Jako svou čtvrtou zásluhu, jíž odcházející ministr zdravotnictví zmínil, byl covidový bod promyšleného rozvolňování pomocí jednotlivých balíčků. A poslední, pátý bod, jež při své nominaci Arenberger slíbil, dle jeho slov "zdánlivě nesouvisející s kovidem, ale přitom související", je:

"V posledním roce jsme hodně sil věnovali potlačení pandemie. Dnes se medicína v nemocnicích konečně dostává do normálních kolejích,"

zmínil Petr Arenberger.

"Dnes je již čas i na preventivní vyšetření v dalších oborech. Potěšilo mě i to, že jsme mohli našim zdravotníkům vyplatit už podruhé odměny za kovidové období."

Arenberger rovněž zmínil, že vyhověl nabídce pana prezident a premiéra, a mohl být v této době přímo u zdroje, čehož si váží.

Problem je správné majetkové přiznání

"Mám výzvy rád a nezarazila mě ani otázka novináře při mé první tiskové konferenci, jestli jsem byl u STB. Daně platím poctivě a daňová přiznání mám v pořádku. Bohužel jsem nesprávně vyplnil i majetkové přiznání a vytvořil tak prostor ke kreativním spekulacím... A to je také to jediné, co jsem provedl."

Petr Arenberger zmínil, že se v posledních dnech cítil doslova "mediálně lynčován", nikdo z novinářů se mu neomluvil a on se necítil komfortně. Zmínil, že někteří novináři říkali nepravdy a manipulovali s kontextem.

"Politik v hlavách českých médií nesmí vypadat na veřejnosti dobře,"

řekl Arenberger v souvislosti s tlakem, jenž byl po jeho majetkových přiznáních vyvíjen na jeho rodinu. Za nepřijatelné označil fakt, kdy se novináři snažili dostat do nemocnice nebo kliniku či si dokonce hráli na pacienty. 

"Je neuvěřitelné, jak dokázal Petr Arenberger shromažďovat majetek, pracujíc ve veřejném sektoru,"

okomentoval situaci Tomio Okamura, předseda hnutí SPD.

Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m
Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m, Praha 1

Adame Vojtěchu, mnoho štěstí!

Závěrečný projev ministra zdravotnictví se zaměřil nejen na zhodnocení jeho krátkého, dle jeho slov úspěšného působení ve funkci ministra zdravotnictví, ale i na kvalitu některých novinářů u nás. Nezapomněl rovněž poděkovat všem, kdo jej v jeho krátkém působení podporovali.

Petr Arenberger na závěr zmínil, že Adam Vojtěch je už zkušeným matadorem na tomto poli a popřál mu mnoho úspěchů. 

 

 

 

 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze