Které rodiny vládnou byznysu. České versus slovenské rodinné firmy

Rodinné podniky představují ve vyspělých zemích nejvýkonnější motor jejich ekonomiky.
České rodinné firmy mají mnohem vyšší tržby i zisky než ty slovenské
10. května 2021
 
Hlavní stránka Nové články

Zatímco v Latinské Americe a ve většině asijských zemí tvoří skoro polovinu rodinných podniků firmy řízené první generací majitelů, v Evropě a Spojených státech amerických mají rodinné firmy tradici mnohem delší. Třicet procent těchto společností v Evropě vede již pátá generace rodinných příslušníků, nebo jsou dokonce ještě starší.

 

ČESKÁ REPUBLIKA

Které rodiny vládnou českému byznysu? Už posedmé sestavil Forbes žebříček největších českých rodinných firem (údaje byly dostupné k 10. květnu 2019). Nacházejí se mezi nimi zbrojaři, provozovatelé hazardních her, výrobci nápojů a další.

Přinášíme vám přehled největších rodinných firem v Česku podle tříletých průměrných tržeb a ziskovosti.      

Stavebniny Dek – Kutnarovi

▪ Obrat: 19 mld. Kč/ 734 mil. eur ▪ EBITDA: 1,1 mld. Kč / 42 mil. eur

Vít Kutnar
Vít Kutnar • Zdroj: Dan Materna / MAFRA / Profimedia

Největší českou síť stavebnin DEK vede Vít Kutnar, firmu založil jeho otec Zdeněk. Ředitelkou DEK je Petra Kutnarová, bývalá manželka Víta Kutnara. Na koronavirové období si nestěžují, stavebnictví nebylo pandemií výrazně zasaženo. Mezi hlavní cíle společnosti patří další růst a dominance na trhu. Menšinový podíl ve firmě vlastní i Jindřich Horák, spolužák Víta Kutnara ze stavební fakulty.

Synot Holding – Valentovi

▪ Obrat: 14,5 mld. Kč/ 560 mil. eur ▪ EBITDA: 753 mil. Kč /29 mil. eur

Ivo Valenta
Ivo Valenta • Zdroj: jan karásek / MAFRA / Profimedia

Největší hazardní a loterijní společnost v Česku vybudovali bratři Ivo a Miroslav Valentovi se svým otcem. Dnes v ní pracují i další členové rodiny. Kvůli regulaci hazardu v poslední době investují i do cestovního ruchu.

Czechoslovak Group – Strnadovi

▪ Obrat: 10,4 mld. Kč/ 402 mil. eur ▪ EBITDA: 2,0 mld. Kč / 77 mil. eur

Jaroslav Strnad se synem Michalem
Jaroslav Strnad se synem Michalem • Zdroj: PETR TOPIČ / MAFRA / Profimedia

Jaroslav Strnad vybudoval v Česku a na Slovensku jednu z nejsilnějších průmyslových skupin. Začínal jako obchodník se šrotem, později se vypracoval na klíčovou postavu zbrojařského odvětví. Společnost Czechoslovak Group řídí od roku 2018 jeho syn Michal. Je považována za jednu z nejvýznamnějších rodinných firem v České republice. CSG vyrábí zbraně, munici nebo speciální vozidla pro armádu. Strnadovi vlastní i firmu DAKO-CZ, která vyrábí brzdné systémy pro vlakové soupravy.

„Na to, že za sebou máme rok ovlivněný zásahem covidu, jsme dosáhli vynikajícího výsledku. Výkonnost našich společností nebyla zásadně ovlivněna i díky tomu, že se nám podařilo udržet výrobu. Vždyť například Tatra Trucks byla v roce 2020 jednou z mála automobilek, která ani na den nepřerušila výrobu, a tím bez problémů naplnila nasmlouvané obchodní kontrakty,“

uvedl finanční ředitel CSG David Chour.

Luxusní byt 5+kk na pronájem - Praha 1 - 217m
Luxusní byt 5+kk na pronájem - Praha 1 - 217m, Praha 1

Mattoni 1873 – Pasqualeovi

▪ Obrat: 8,9 mld. Kč/ 344 mil. eur ▪ EBITDA: 1,7 mld. Kč / 66 mil. eur

Antonio Pasquale a syn Alessandro Pasquale
Antonio Pasquale a syn Alessandro Pasquale • Zdroj: Petr Topič / MAFRA / Profimedia

V roce 1990 překročil hraniční čáru v Chebu Citroën XM, v němž seděl Ital Antonio Pasquale. V Čechách se rozhodl podnikat, ale také začít nový život. Splnilo se mu to. Založil českou nápojovou skupinu Mattoni 1873, kterou dnes řídí Antoniův syn Alessandro. Orel Mattoni se zrodil v obci Kyselka. Právě zde začala historie vzniku známé minerálky „mattonky“. Mattoni 1873 používá pravidelně k přepravě svého zboží vlaky. Je největším dodavatelem nealkoholických nápojů ve střední Evropě. V České republice je největším výrobcem balených minerálních a pramenitých vod. Na Slovensku si drží pozici dvojky na trhu přírodních minerálních vod a přímo značka Magnesia je zde nejprodávanější minerální vodou.

Luxusní vila na prodej na Praze 6 - 590
Luxusní vila na prodej na Praze 6 - 590, Praha 6

Celá evropská skupina Mattoni 1873 ročně vyrobí a prodá přibližně 1,7 miliardy lahví balených vod a nealkoholických nápojů.

Hruška - Hruzíkovi, Škrabalovi, Plevovi

▪ Obrat: 8,2 mld. Kč/ 317 mil. eur ▪ EBITDA: 402 mil. Kč /16 mil. eur

Obchody s potravinami Hruška ovládají tři rodiny - Hruzíkovi, Škrabalovi a Plevovi. Firma začínala v roce 1991 jako obyčejný obchod se zeleninou v Ostravě-Svinově. Zakladatelem byl Karel Hruzík. V jeho šlépějích pokračoval i syn Pavel a děti ostatních majitelů. Soukromí si tato rodina hlídá a s médii téměř vůbec nekomunikuje. Společnost si zakládá na tom, že její prodejny jsou spotřebitelům nejblíže - na vesnicích a ve městech, vždy na dosah, přátelské a osobní. Tuto tradici chce firma zachovávat i do budoucna.

Juta – Hlavatí

▪ Obrat: 7,6 mld. Kč/ 294 mil. eur ▪ EBITDA: 854 mil. Kč / 33 mil. eur

Jiří Hlavatý
Jiří Hlavatý • Zdroj: PETR TOPIČ / MAFRA / Profimedia

Jiří Hlavatý spolu se synem a snachou tvoří páteř rodinného byznysu, který je zaměřen na netkané textilie. Tuzemská továrna vyrábí zboží převážně na export pro zahraniční odběratele. Karanténa v Británii ji na tržbách denně připravovala o dva miliony.

"Jako textiláci čelíme stále většímu tlaku výrazně levnějšího konkurenčního zboží z Asie, hlavně z Turecka, bašty textilu, kdy devalvace jejich měny dotuje jejich export,"

řekl Jiří Hlavatý.

Promet Group – Materovi

▪ Obrat: 7,6 mld. Kč/ 294 mil. eur ▪ EBITDA: 679 mil. Kč / 26 mil. eur             

V čele společnosti stojí René Matera se svou manželkou Hanou, dcerou Denisou a synem Radimem. Promet Group působí v metalurgii, strojírenství a má menší podíl i v Tatra Trucks. O Materovi je známo, že je vyznavačem silných dieselových motorů.

Agrostroj – Stokláskovi

▪ Obrat: 7,2 mld. Kč/ 278 mil. eur ▪ EBITDA: 612 mil. Kč / 24 mil. eur

Lubomír Stoklásek
Lubomír Stoklásek • Zdroj: Profimedia

Agrostroj vyrábí zemědělskou techniku pro značky, jako je Claas či John Deere. V jejím čele stojí Lubomír Stoklásek. Ve společnosti působí také jeho bratr Jiří a dcera Monika Suchánková. Lubomír Stoklásek má rád dobré jídlo a víno. Ve Velkých Pavlovicích otevřel hotel Lotrinský, který vznikl z historické sýpky.

Kofola – Samarasovi

▪ Obrat: 6,5 mld. Kč/ 251 mil. eur ▪ EBITDA: 1,0 mld. Kč / 39 mil. eur

Miroslav Kalousek (vlevo) a Jannis Samaras (vpravo)
Miroslav Kalousek (vlevo) a Jannis Samaras (vpravo) • Zdroj: Petr Hloušek / Právo / Profimedia

Původ Kofoly není dodnes zcela jasný. Existuje mnoho verzí. Jedna z nich říká, že komunisté měli v roce 1957 pověřit Spojené farmaceutické závody Praha vyrobit kolový nápoj. Tým vědců pod vedením Zdeňka Blažka vytvořil recepturu, kterou doplňoval kofein. Vznikl sirup Koffi, jehož recepturu upravil podnikatel Jaroslav Knapp.

Knapp některé suroviny prozradil v rozhovoru pro Nový čas.

„Především jsou to listy z mařinky, ostružiny či jahodníku, které byly vždy součástí léčivých čajů. Za války se listy jahodníku používaly jako náhrada černého čaje. Pak tam byly samozřejmě i další účinné látky s obsahem silic, ale to už byly látky, které se do Československa dováženy ze spřátelených zemí, například z Afriky. Je tam například lékořice,“ 

uvedl Knapp.

Původně se Kofola měla nazývat Kofocola, tento nápad ale neprošel. Nápoj si získal mimořádnou oblibu takřka od chvíle, kdy v roce 1960 sjely první lahve z výrobní linky. Problémem byl ale nedostatek bylin a zastaralá výroba. Po Sametové revoluci obliba poklesla, do popředí se dostala Coca-Cola a Pepsi. Následovaly spory o ochrannou značku a změna majitelů. Objevil se Kostas Samaras.

Syn Jannis Samaras s rodinou, švagrem Reném Sommerem a Reném Musilem jsou nyní hlavními postavami společnosti. Zavedli slogan „Když ji miluješ, není co řešit“. V roce 2002 získala rodina Samarasových ochrannou známku a originální recepturu do vlastních rukou. Transakce stála 215 milionů korun.

V Čechách a na Slovensku patří reklama na Kofolu už k tradičním symbolům Vánoc.

Brano Group – Juříčkovi

▪ Obrat: 6,4 mld. Kč/ 247 mil. eur ▪ EBITDA: 645 mil. Kč / 25 mil. eur

Impérium Pavla Juříčka tvoří několik továren na autodíly v Česku i ve světě, zejména v Číně. Komponenty dodává všem, od Jaguaru až po Bentley. V Americe zřídil továrnu na kapalný vodík. Brano Group byla pandemií koronaviru výrazně zasažena. Podle odhadů by mělo v důsledku pandemie chybět v tržbách nejméně 1,5 miliardy korun. Kvůli tomu bylo třeba přepracovat byznys plán. Ve firmě figuruje Juříčkův syn Václav a dcera Lenka.

 

SLOVENSKÁ REPUBLIKA

Říká se, že rodinné firmy jsou nejziskovější. Tvoří je pevné svazky a jejich motivace uspět je silná i díky tomu, že pracují „na svém“. I na Slovensku existuje hned několik takových společností, založených a provozovaných příbuznými.

Zatímco jedničkou hazardu v Česku je podle tržeb Synot Holding bratrů Iva a Miroslava Valentových, dlouhodobým slovenským lídrem v žebříčku rodinných firem je sázková společnost Niké, kterou vlastní rodina Bergerových.

Niké – Bergerovi

▪ Obrat: 475 mil. eur/ 12 mld. Kč ▪ EBITDA: 15 mil. eur/ 388 mil. Kč

Roman Berger
Roman Berger • Zdroj: Niké

Největší sázková společnost na Slovensku nabírá na obrátkách. Obrat společnosti každým rokem roste, stejně jako ziskovost firmy. Zakladatel Otto Berger zřejmě plánuje své žezlo předat svému synovi Romanovi, který se ve společnosti aktivně angažuje. Zda zůstane sázková společnost v rodinných rukou, ukáže čas.

Raven – Harvánkovi

▪ Obrat: 259 mil. eur/ 6,7 mld. Kč ▪ EBITDA: 10,5 mil. eur/ 272 mil. Kč

Společnost Raven založil Ľubomír Harvánek v roce 1993 a je jedním z největších distributorů hutního a stavebního materiálu na Slovensku. Firma, která začínala s jedním velkým skladem v Považské Bystrici, má dnes už několik dceřiných společností v Česku, Polsku a Maďarsku. Ve společnosti působí i další členové rodiny Harvánkových.

Labaš – Labašovi

▪ Obrat: 243 mil. eur/ 6 mld. Kč ▪ EBITDA: 7 mil. eur/ 181 mil. Kč

Rodina Labašových vděčí za svůj úspěch Miroslavu Labašovi, který začal obchodovat s potravinářským zbožím doslova z „garáže“. Ve firmě působí i jeho dva synové - Richard a Miroslav. Labaš provozuje maloobchodní síť prodejen potravin pod názvem Fresh. Patří k největším obchodníkům hlavně na východním Slovensku.

Matador Holding – Rosinovi

▪ Obrat: 198 mil. eur/ 5 mld. Kč ▪ EBITDA: 12,9 mil. eur/ 334 mil. Kč

Štefan Rosina
Štefan Rosina • Zdroj: Profimedia

Mezi historicky nejvýznamnější transakce společnosti Matador patří prodej zhruba 30 procent automobilové divize Matadoru s názvem Matador Automotive Vráble (MAV) portugalskému strategickému partnerovi Sodeco a odprodej jejich gumárenské divize společnosti Continental. Po zakladateli Štěpánovi Rosinovi převzali žezlo jeho dva synové - Štefan a Miroslav a Štefanovy dvě děti. Zajímavostí je, že historie Matadoru sahá až do roku 1905, kdy byla tato původně gumárenská společnost založena.

OFZ – Klocokovi

▪ Obrat: 143 mil. eur/ 3,7 mld. Kč ▪ EBITDA: 10,3 mil. eur/ 267 mil. Kč

Podnik založil Vladimír Klocok. OFS aktuálně vyrábí širokou paletu křemíkatých a manganových feroslitin, plněných profilů a vedlejších produktů. V současnosti ve firmě působí i synovec Vladimíra Klocoka Branislav. OFS vlastní i ruskou továrnu OFS Novokuzněck, která vyrábí plněné profily pro ocelářský průmysl. S naftovými motory obchoduje jejich společnost DS Martin.

TOSS – Poórovi

▪ Obrat: 129 mil. eur/ 3,3 mld. Kč ▪ EBITDA: 15,1 mil. eur/ 391 mil. Kč

Firma s více než 1800 zaměstnanci se zabývá opravami, modernizacemi a výrobou železničních vagonů. Společnost na čele s Vladimírem Poórem sdružuje podniky jako ŽOS Trnava a ŽOS Zvolen. Koncem roku 2017 koupila firma za téměř 100 milionů eur i podíl ve společnosti Euro Max, která provozuje obchodně-zábavní centra. Do podnikání v této rodinné firmě je zapojena i manželka Edita, syn Martin a dcera Natália.

T a M trans spedition – Tóthovi

▪ Obrat: 125,4 mil. eur/ 3,2 mld. Kč ▪ EBITDA: 4,8 mil. eur/ 124 mil. Kč

Společnost T a M spedition začala nejdříve podnikat v nákladní přepravě, později si vybudovala vlastní vozový park s kompletním zázemím. Od roku 2004 firma manželů Timei a Mariána Tóthových buduje i síť čerpacích pohonných hmot pod značkou Férové pumpy nebo Autohof. Má jich 19, přičemž dvě z nich se nacházejí v Čechách. Právě obchod s palivy patří mezi nejrychleji rostoucí oblasti podnikání vůbec. Ve firmě pracuje i Timein bratr Attila Szakál.

PPA Controll – rodina Pavlů

▪ Obrat: 108 mil. eur/ 2,8 mld. Kč ▪ EBITDA: 10 mil. eur/259 mil. Kč

Holding společností vlastní známý podnikatel Karol Pavlů. Do podnikání zapojuje nejen svou manželku, ale i dceru Darinu - nositelku titulu MBA, která je členkou společnosti Podpora, družstvo pro technický a sociální rozvoj a zároveň předsedkyní dozorčí rady společnosti PPA Controll. Společnost patří k největším dodavatelům pro elektrárnu Mochovce.

Skupina se věnuje měření a regulaci tlaků, teplot či průtoků, automatizovaným a elektrickým systémům řízení, výrobě rozvaděčů, informačním a telekomunikačním systémům, správě průmyslových parků, podniká také v oblasti outsourcingu energetiky a je také dodavatelem technického vybavení dálnic

Agel SK – Chrenekovi

▪ Obrat: 91,7 mil. eur/ 2,4mld. Kč ▪ EBITDA: 6,2 mil. eur/ 160 mil. Kč

Tomáš Chrenek patří k nejbohatším Slovákům, přestože žije a podniká v Česku. Je spolumajitelem Třineckých železáren a prostřednictvím divize Agel je aktivní i v oblasti zdravotnictví. Na Slovensku společnost Agel provozuje několik nemocnic a různá léčebná a diagnostická centra. Chloubou slovenského Agelu je soukromá nemocnice Košice-Šaca. Do podniku je zapojena i manželka Tomáše Chrenka Dušana a syn Tomáš.

101 Drogerie – Krajčíkovi

▪ Obrat: 59,5 mil. eur/1,5 mld. Kč ▪ EBITDA: 6,2 mil. eur/160 mil. Kč

Emil Krajčík ze Senice začal podnikat v roce 1994. Důvod zahájení podnikání byl zcela prozaický - chtěl uživit svou rodinu. Začínal s prodejem čisticích a pracích prostředků, které skladoval v obývacím pokoji a v garáži. Nyní řídí nejznámější síť drogerií na Slovensku - 101 Drogerie, která zahrnuje přes 200 provozoven. Roční tržby dosahují přibližně 60 milionů eur.

„Není problém prodat, ale musíte vědět jak. My při obchodování používáme selský rozum,“

komentuje Emil Krajčík.

Do podnikání zasvětil i své syny, kteří se v rodinné firmě plně angažují. Syna Matěje si mohou sportovní fanoušci pamatovat jako fotbalistu, který hrál mimo jiné i za pražskou Slávii, ale zahrál si i v nejvyšší ligové soutěži v Itálii za klub Reggina Calcio. Syn Lukáš působí v rodinné společnosti Agro, která se zabývá zemědělstvím a chovem skotu.

„Každý den spolu chodíme na oběd. Mám však zásadu, že při obědě ani při rodinných setkáních se o práci nebavíme,“

řekl Emil Krajčík.

Jak je vidět, Krajčíkovi působí jako sehrané trio, ve kterém každý ví, co má dělat.

Co dodat na závěr? Ačkoliv jsou oblasti podnikání největších rodinných firem v Česku i na Slovensku podobné, ve výši tržeb a zisků prozatím výrazně vedou české rodinné podniky.

Luxury Prague Life

Sdílet / stát se fanouškem

Galerie (1)

View photo gallery

O autorovi

Jsem optimistkou, která se v životě snaží věci zvládat s úsměvem na tváři. Ačkoliv jsem vystudovala přírodní vědy, většinu svého života se věnuji natáčení a stříhání. Mezi mé záliby patří čtení odborných knih, cestování, vzdělávání a hlavně informační technologie.
Kristina Valachyová
Luxusní bydlení Praha
Prodej luxusního bytu, Karlín - 100m
Praha 8

Prodej luxusního bytu, Karlín - 100m

2 + KK 100 m², bal. 13 m²
16 500 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej na Praze 6 - 590
Praha 6

Luxusní vila na prodej na Praze 6 - 590

590 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Nové Město
Praha 2

Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Nové Město

7 + KK 259 m², ter. 12 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse s terasou Troja 310m
Praha 7

Luxusní penthouse s terasou Troja 310m

6 + KK 310 m², ter. 12 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí
Praha 6

Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí

7 + 2 440 m², bal. 5 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m
Praha 1

Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m

4 + 1 226 m², bal. 7 m², ter. 24 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse s terasou na prodej - Praha
Praha 1

Luxusní penthouse s terasou na prodej - Praha

4 + KK 221 m², ter. 75 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu Praha 1- 212m
Praha 1

Prodej luxusního bytu Praha 1- 212m

4 + KK 212 m², ter. 7 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej - Praha - západ - 632m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej - Praha - západ - 632m

6 + KK 632 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt Smetanovo nábřeží 191m
Praha 1

Byt Smetanovo nábřeží 191m

4 + KK 191 m², bal. 3 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní prvorepubliková vila na prodej v Praze

Luxusní prvorepubliková vila na prodej v Praze

9 + 2 620 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní kancelář na prodej Nové Město - 109 m²
Praha 1

Luxusní kancelář na prodej Nové Město - 109 m²

3 + KK 109 m²
17 995 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Penthouse s výhledem na Hrad na prodej - 288m
Praha 1

Penthouse s výhledem na Hrad na prodej - 288m

5 + 1 288 m², ter. 42 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní mezonet na pronájem - Praha 3 - 190
Praha 3

Luxusní mezonet na pronájem - Praha 3 - 190

245 m², bal. 5 m², ter. 50 m²
55 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem - V Tower 112
Praha 4

Luxusní byt na pronájem - V Tower 112

3 + KK 112 m², ter. 27 m²
49 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem, Vinohrady - 138
Praha 3

Luxusní byt na pronájem, Vinohrady - 138

3 + 1 138 m², ter. 33 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Pronájem rodinného domu Praha 6 - Ořechovka
Praha 6

Pronájem rodinného domu Praha 6 - Ořechovka

8 + 1 222 m²
95 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem, Vinohrady - 84
Praha 3

Luxusní byt na pronájem, Vinohrady - 84

3 + 1 84 m², ter. 12 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej na Praze 7 - 124m
Praha 7

Byt na prodej na Praze 7 - 124m

3 + KK 124 m²
19 800 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt 5+kk na pronájem - Praha 1 - 217m
Praha 1

Luxusní byt 5+kk na pronájem - Praha 1 - 217m

5 + KK 217 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - V Tower - 112
Praha 4

Luxusní byt na prodej - V Tower - 112

3 + KK 112 m², ter. 27 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6
Praha 6

Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6

5 + 1 267 m², bal. 12 m², ter. 12 m²
120 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej v Pařížské ulici-134m2
Praha 1

Luxusní byt na prodej v Pařížské ulici-134m2

4 + 1 134 m², bal. 2 m²
49 750 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Malá Strana - Praha 1
Praha 1

Luxusní byt na prodej - Malá Strana - Praha 1

4 + KK 149 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na pronájem v Nebušicích-223m2
Praha 6

Luxusní vila na pronájem v Nebušicích-223m2

5 + 1 223 m²
70 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu Praha
Praha 4

Pronájem luxusního bytu Praha

4 + KK 246 m², ter. 39 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej - Praha 9 - Kyje - 56m
Praha 9

Byt na prodej - Praha 9 - Kyje - 56m

2 + KK 56 m², bal. 3 m²
6 699 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady
Praha 2

Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady

2 + KK 53 m², bal. 3 m²
11 850 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Vila na pronájem - Praha 6 - Hanspaulka - 256m
Praha 6

Vila na pronájem - Praha 6 - Hanspaulka - 256m

5 + KK 256 m², bal. 15 m², ter. 24 m²
110 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasami Praha 4
Praha 4

Pronájem luxusního bytu s terasami Praha 4

3 + KK 137 m², ter. 17 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse na prodej Praha
Praha 6

Luxusní penthouse na prodej Praha

4 + 1 242 m², ter. 68 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasami Praha 4
Praha 4

Pronájem luxusního bytu s terasami Praha 4

3 + KK 137 m², ter. 17 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem Na Hřebenkách - Praha
Praha 5

Luxusní byt na pronájem Na Hřebenkách - Praha

4 + KK 199 m², ter. 14 m²
85 500 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt k prodeji - Praha 5 - 93m
Praha 5

Luxusní byt k prodeji - Praha 5 - 93m

3 + KK 93 m², ter. 11 m²
12 235 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem - Praha 3 - Vinohrady
Praha 3

Luxusní byt na pronájem - Praha 3 - Vinohrady

3 + KK 95 m²
64 800 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady
Praha 2

Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady

2 + KK 53 m², bal. 3 m²
11 980 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady
Praha 2

Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady

2 + KK 57 m²
11 700 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady
Praha 2

Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady

2 + KK 57 m²
11 920 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej - Praha 6 - Liboc - 47m
Praha 6

Byt na prodej - Praha 6 - Liboc - 47m

2 + 1 49 m², bal. 2 m²
5 746 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady
Praha 2

Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady

3 + KK 93 m², bal. 3 m²
19 960 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej - Praha 6 - Liboc - 105m
Praha 6

Byt na prodej - Praha 6 - Liboc - 105m

3 + KK 105 m²
10 934 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej - Praha 8 - Libeň - 60m
Praha 8

Byt na prodej - Praha 8 - Libeň - 60m

2 + 1 60 m²
6 589 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem - Praha 3 - Vinohrady
Praha 3

Luxusní byt na pronájem - Praha 3 - Vinohrady

3 + KK 93 m²
29 800 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej - Praha 8 - Libeň - 73m
Praha 8

Byt na prodej - Praha 8 - Libeň - 73m

2 + 1 73 m²
7 490 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 721m
Praha 1

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 721m

Atypický 721 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prostorný byt - Praha 1 - Petrská čtvrť - 120m
Praha 1

Prostorný byt - Praha 1 - Petrská čtvrť - 120m

4 + 1 120 m²
20 755 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 387m2
Praha 1

Kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 387m2

Atypický 387 m²
155 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej - Praha 1 - Nové Město - 75m
Praha 1

Byt na prodej - Praha 1 - Nové Město - 75m

3 + KK 75 m²
9 595 250 Kč
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 280
Praha 8

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 280

Atypický 280 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 70
Praha 8

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 70

Atypický 70 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Restaurace k pronájmu, Praha 8 - 519
Praha 8

Restaurace k pronájmu, Praha 8 - 519

Atypický 721 m², ter. 202 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 446
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 446

Atypický 446 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 332
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 332

Atypický 332 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 361
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 361

Atypický 361 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 483
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 483

Atypický 483 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 249
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 249

Atypický 249 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Supermakléřky - realitní komiks
Epizoda 17

Bez Realitky 2

Otevřít komiks
Epizoda 15

Byt pro celebritu

Otevřít komiks
Epizoda 14

Bez Developera

Otevřít komiks
Epizoda 11

100% Hypotéka

Otevřít komiks
Epizoda 24

Židovské město

Otevřít komiks
Epizoda 28

1+1

Otevřít komiks
Epizoda 27

Home Staging

Otevřít komiks
Epizoda 13

Byt v Pařížské

Otevřít komiks
Epizoda 22

Realitní TANGO

Otevřít komiks
Epizoda 5

Byt za Miliardu

Otevřít komiks
Epizoda 20

Dřevomorka

Otevřít komiks
Epizoda 6

Neplatíte provizi

Otevřít komiks
Epizoda 12

Dovolená

Otevřít komiks
Epizoda 18

Ztráta paměti

Otevřít komiks
Epizoda 29

GDPR

Otevřít komiks
Epizoda 21

Realitní mejdan

Otevřít komiks
Epizoda 9

B Tower

Otevřít komiks
Epizoda 10

Černá díra

Otevřít komiks
Epizoda 2

Snadné prachy

Otevřít komiks
Epizoda 7

Ryze Česká Realitka

Otevřít komiks
Epizoda 19

Nábor nemovitosti

Otevřít komiks
Epizoda 4

Milí Sousedé

Otevřít komiks
Epizoda 0

Začít od nuly

Otevřít komiks
Epizoda 16

Realitní timing

Otevřít komiks
Epizoda 8

Tráva

Otevřít komiks
Epizoda 25

Chinatown

Otevřít komiks
Epizoda 3

Bez Realitky

Otevřít komiks
Epizoda 1

Opičárna

Otevřít komiks
Epizoda 23

České tsunami

Otevřít komiks
Epizoda 26

Bez kupujícího

Otevřít komiks