Top hledané
Výsledky (0)
Exotická Kuba svou neopakovatelnou atmosférou láká cestovatele od nepaměti. Luxusní barevný ostrov inspiruje nejednoho umělce, módního návrháře nebo designéra. Představujeme vám jedinečnou svěží jarní kolekci pro rok 2017 značky Valentino, ovlivněnou Kubou.

Kubánské rytmy v jarní kolekci Valentino

Eva Ledecká
16. ledna 2017
+ Přidat na Seznam.cz
1 minuta

Od roku 2015, co si hlavy státu USA a Kuby a potřásly rukama na lepší diplomatické styky mezi oběma zeměmi, vzrostl o exotický ostrov Kuba ještě větší zájem. A to nejen mezi cestovali, kteří míří na Kubu za poznáním jedinečné atmosféry, která možná již brzy zanikne.  

Kuba inspiruje i módní návrháře jako je Stella McCartney, luxusní značku Chanel a nyní je to značka Valentino, která představila svou jarní kolekci 2017. Je plná barev a života, stejně jako exotická Kuba.

Když se Valentino nechá unést exotikou

Kreativní ředitelé luxusní značky Valentino, Maria Grazia Chiuri a Piepaolo Piccioli podnikli metaforický výlet na ostrov Kuba podle svého. Tlumenou luxusní zimní kolekci vystřídaly barevné potisky a jedinečné vyšívání. Krajkované šaty byly doplněny velkými dřevěnými korály.

Národní květinou Kuby je bílá lilie, která se objevuje v barevných potiscích na jedinečně střižených šatech jarní kolekce Valentino. Kromě lilie se v kolekci objevují tropické motivy, jako jsou ananasy, papoušci, motýli nebo květy ibišku a další vegetace. Tyto motivy nacházíme na elegantních jarních šatech, bundách i na kalhotách.

Inspirace 50. a 60. léty

Hojně jsou zastoupené kalhotové sukně a luxusní šaty bez rukávů v délce maximálně pod kolena. V kolekci je zároveň vidět také inspirace 50. a 60. lety, a to především v áčkových šatech a sukních, které sahají až ke kotníkům. Že by návrháři poukazovali na to, že Kuba byla po dlouhou dobu izolovanou zemí?

Jednotlivé modely doplňují kabelky s rostlinnými motivy. Celá kolekce tak působí neuvěřitelně svěže a vesele a vyzařuje z ní radost ze života tak, jak vyzařuje z usměvavých Kubánců.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Valentino
Via Monte Napoleone 20 20 121 Milano Italy
+39 276 006182