Top hledané
Výsledky (0)
Přejeme všechno nejlepší!

Kulaté 50. narozeniny dnes slaví zpěvačka Marta Jandová. Uspořádala narozeninový koncert v Lucerně a chystá vlastní knihu

Zuzana Hudáčková
13. dubna 2024
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty
Oslavenkyně Marta, stále s úsměvem na rtech

Elán české zpěvačce rozhodně nechybí. Je neustále obklopená hudbou a jen málo byste jí viděli bez úsměvu na tváři. Věk pro ní není žádným omezením. Nyní připravuje knihu o svém životě, ve které by chtěla shrnout všechny zásadní okamžiky. Proslavila se nejprve jako zpěvačka v kapele, později jako talentovaná sólo zpěvačka s výrazným hlasem. Svým fanouškům přináší mnoho inspirace z kariérního i osobního života. Překonala mnoho překážek, které jí život postavil do cesty. Vnitřní klid našla v Indii.

Na otcově oslavě vystoupila v puntíkatém
S manželem Miroslavem Vernerem
Z koncertu

Charismatická zpěvačka tělem i duší 

Martu Jandovou celý život provází hudba. Na podzim si konečně splnila svůj sen a vydala svou první autorskou sólovou desku jménem Barvy. Patří mezi české oblíbené zpěvačky, které se prosadily na vlastní pěst. V Německu strávila necelých 16 let a právě zde se stala součástí kapely Die Happy. Dalšími členy jsou: kytarista Thorsten Mewes, baskytarista Ralph Rieker a Jurgen Stiehle (bicí).

V České republice se jako zpěvačka poprvé představila v 90. letech, většinou společně se svým otcem Petrem Jandou, frontmanem kapely Olympic, při televizních vystoupeních. Postupně se stala neodmyslitelnou součástí české hudební scény. Zatímco v zahraničí vystupovala skupinově, v České republice preferuje sólo cestu. Jejím prvním muzikálem byl Krysař Daniela Landy v roce 1996, kde ztvárnila hlavní roli Agnes. Část její kariéry tvoří i herectví. Můžete jí znát ze  seriálu Gympl s r(u)čením omezeným, kde si zahrála si roli učitelky Jany „Džajny“ Pelnerové  Tato role byla mezi diváky velmi oblíbená a sklidila úspěch.

Otevřít v galerii (2)
S otcem Petrem Jandou
S otcem Petrem JandouZdroj: Profimedia

Předčasný dárek v podobě koncertu v Lucerně

Koncert se konal ve čtvrtek 4.4. v Lucerna Music Baru. Zazněly písně jako Černá a bílá, Survivor (Die Happy), došlo samozřejmě i na novou desku Barvy. Dorazili výjimeční hosté, kteří si s Martou zazpívali a zavzpomínali na jejich společnou tvorbu. První z nich byl Jan Smigmator. Dále dorazil Václav Noid Bárta, rockový zpěvák a nový člen v kapele Dymytry. Jediná dáma večera byla Anna Julie Slováčková, spolu zazpívaly píseň Slunečnice (album Aura 2021). Posledním hostem večera byl Marek Ztracený: Káva a sex (V Opilosti 2012)

 

Život nám utíká všem stejně, co s tím dělat? Nechci se tím nijak trápit. Jsem šťastná.

řekla v rozhovoru pro Deník.cz

Život není vždycky procházka růžovým sadem

Marta si prošla velkou životní zkouškou. Rodina se pro ní nyní stala největší podporou a potěšením. Těžké časy začaly v době, když se rozpadl jejich vztah s kytaristou Thorstenem Mewesem z kapely Die Happy. Marta se rozhodla odjet na nějaký čas do Indie, aby si zde pročistila hlavu a utřídila všechny myšlenky.

„Největší hledání sama sebe jsem zažila v Indii v době, kdy jsem byla po strašně bolestivém rozchodu. Při józe jsem měla spoustu času přemýšlet o svém životě a o mém smyslu, o tom, proč tady vlastně jsem a proč zažívám takovou bolest.“

řekla v rozhovoru pro Expres. V Indii strávila tři týdny. Inspirovala se podle románu Jíst, meditovat, milovat.

„Než jsem se vdala a měla dceru, tak jsem byla jak dub. Kořeny plandaly všude možně a byla jsem trochu vykořeněná.“ řekla Marta v podcastu Trefa do Černé(ho).

V roce 2013 se jí narodila dcera Marie. Později si vzala Miroslava Vernera a přijala jeho příjmení. Jejich svatba se konala 27. června 2014 v kostele sv. Martina v Třebotově.

V roli porotkyně 

The Voice (Hlas) Česko Slovensko: spolu s Martou Jandovou v porotě byla Dara Rolins, Majk Spirit, Josef Vojtek a Michal David. V roce 2015 zasedala také jako porotkyně v pěvecké soutěži SuperStar. Mezi porotci jí to slušelo. Kostymérky a kadeřnice si vždy vyhrály s jejími outfity a vlasy. Měnila image díl od dílu. V roce 2016 se objevila na obrazovkách v pořadu Tvoje tvář má známý hlas 2. Vylosovala si například Beyoncé CeeLo Green. Mezí její nejpovedenější vystoupení ovšem patřil díl, ve kterém se proměnila ve svého otce Petra Landu. Spatřit jste jí mohli také v pořadu Česko Slovensko má talent.

Otevřít v galerii (2)
Porotkyně soutěže Česko Slovensko má talent
Porotkyně soutěže Česko Slovensko má talentZdroj: Profimedia

Hvězdný rok

Tento rok byl pro Jandovou plný příležitostí a zážitků. Hned na začátku byla vybrána Českou televizí, aby s Václavem Noidem Bártou reprezentovala Česko v soutěži Eurovision Song Contest 2015 ve Vídni. Zde zazněla jejich píseň Hope Never Dies. Umístili se nejlépe ze všech českých skupin, které v předchozích letech reprezentovaly Českou republiku v této hudební soutěži.

Marta Jandová je přínosem pro českou hudební scénu. Jediné, co se po těchto přelomových narozeninách změní je číslo 4 místo 5. Marta vše bere optimisticky a s nadhledem. Přejeme jen to nejlepší do života. Plno energie, radosti a úspěchů.

Zdroje: autorský článek, Deník.cz, podcast Trefa do Černé(ho)

Byt k pronájmu 4+1 s terasou a zahradou, Praha
Byt k pronájmu 4+1 s terasou a zahradou, Praha, Praha 9
Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze