Top hledané
Výsledky (0)
V Praze vzniká nový umělecký prostor Kunsthalle. Co přinese?

Kunsthalle Praha bude novým živým místem pro moderní umění!

Redakční tým
27. května 2019
+ Přidat na Seznam.cz
1 minuta

V historickém centru Prahy vzniká nový prostor pro současné umění a kulturu s výstavní plochou 1300 m². Myšlenka vzniku tohoto neziskového projektu vzešla z iniciativy Petra a Pavlíny Pudilových. Na co se můžeme těšit? Na luxusní krátkodobé výstavy, experimentální umění, široký program edukativních projektů, kulturních akcí a společenských aktivit. Kunsthalle Praha zahájí svoji činnost na jaře roku 2021. 

„Nechceme vytvořit pomník pro naši sbírku, ale kulturní instituci otevřenou všem, kteří hledají inspiraci ve výtvarném umění.“ Manželé Pudilovi

Z bávalé trafostanice moderní centrum umění

Kunsthalle Praha najdete na Klárově pod Chotkovými sady v bývalé Zengerově trafostanici, kde od loňského roku probíhá rozsáhlá rekonstrukce. Původně nezvyklá budova industriálního rázu se po vzoru zahraničních galerií mění v nový výstavní prostor. O luxusní interiér se postará německý profesor z Universität der Künste Berlin Axel Kufus se svými kolegy z berlínského Werkstudia. Proměna budovy je v rukou českého architektonického studia Schindler Seko.

Prodej luxusní vily se zahradou, Praha 6
Prodej luxusní vily se zahradou, Praha 6, Praha 6

Představení projektu proběhne už letos v červnu 

Vznikající projekt se představí akcí Living Kunsthalle 16. 6. 2019 od 19:00 na Nové scéně Národního divadla, která se promění v pulsující uměleckou laboratoř, ožije performancemi, zvukovými sochami, projekcemi a dalšími experimentálními díly, která slibují návštěvníkům nevšední setkání se současným uměním. Zároveň naznačí, jakým směrem se Kunsthalle ubírá.

Událost osobně podpoří litevská umělkyně Lina Lapelyte, která letos získala cenu Zlatého lva za nejlepší národní pavilon Benátského bienále. Svůj vědecký experiment zvaný Presagé vzdávající hold chemii předvede marocký umělec Hicham Berrada a Francouz Xavier Veilhan diváky ohromí audiovizuální performancí SYSTEMA OCCAM.

Českou scénu zastoupí Adéla Součková s luxusní videoinstalací Landin a Roman Štětina s projektem Centones. 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Kunsthalle Praha
Evropská 2758/11, Dejvice, 160 00 Praha 6
+420 220 183 815