Top hledané
Výsledky (0)
Významné osobnosti ve Varech.

Osobnosti KVIFF: Prezident Petr Pavel s manželkou Evou a mnoho dalších významných umělců

Barbora Štöklová
07. července 2023
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Prezident Petr Pavel

Do Karlových Varů přijel i prezident Petr Pavel s manželkou Evou. Cílem návštěvy bylo poukázat na význam akce. Program ale měly svůj, osobní. Na KVIFF 2023 dorazilo mnoho významných umělců České republiky. Jednou z osobností je například Daniela Kolářová, která v závěru převezme významnou filmovou cenu. Kdo další navštívil Vary?

Lidé, kteří prezidentův příjezd sledovali ho přivítali potleskem. Čekal na něj také jeho poradce, politolog Tomáš Lebeda, který byl na festivalu už déle. Prezident s manželkou mimo jiné navštívili projekci filmu mladých českých autorů Bod obnovy, jejich příchod provázel velký zájem médií. V sále zaskočil řadu diváků, a tak měli po projekci bodyguardi co dělat. Před sálem čekaly na prezidenta davy, aby ho pozdravily. Pavel se usmíval a debut Roberta Hloze chválil - vybral si ho proto, že chce podporovat začínající filmaře.

"Nejedná se o oficiální návštěvu a mediální pozornost bychom rádi přenechali hercům, režisérům a dalším filmovým tvůrcům,"

 

uvedla Řeháková.

 

 

Zahraniční hosté

Hned na zahájení dorazil Russell Crowe, který dokonce vystoupil se svou kapelou Indoor Garden Party. Poté i Alicia Vikander, která pro změnu představila zahajovací film Královnin Gambit, ve kterém ztvárnila hlavní roli. A svůj nejnovější počin na festivalu představil i herec Ewan McGregor, který dorazil se svou dcerou. Americká herečka Robin Wright dorazila ve středu v podvečer k hotelu Pupp, kde je ubytovaná. V sobotu, na závěrečném ceremoniálu, převezme Cenu prezidenta MFF KV. Cenu obdrželi všichni zahraniční hosté. 

 

Otevřít v galerii (2)
Robin Wright
Robin WrightZdroj: Profimedia

 

Čeští herci

Nezapomenutelná česká herečka Daniela Kolářová dorazila do Karlových Varů na Mezinárodní filmový festival. Na sobotním závěrečném ceremoniálu si tato dáma převezme Cenu prezidenta KVIFF, což jen dokládá, jak nesmazatelně se zapsala do dějin filmu.

 

Otevřít v galerii (2)
Daniela Kolářová
Daniela KolářováZdroj: Hermina Press

 

Mezi dalšími umělci byl například herec Jiří Langmajer, který vyrazil po boku své slavné přítelkyně, herečky a moderátorky Adély Gondíkové, na party v Karlových Varech, kde společně rozdávali úsměvy na všechny strany. Dále byli k vidění například Zuzana Kronerová a Jiří Lábus, kteří si nenechali ujít velkou party, která se koná každý rok. Tam dorazila třeba i Anna Geislerová nebo Jana Bernášková. V průběhu dní ale dorazilo mnoho dalších umělců, jako je Karel Roden, Jiří Mádl, Denisa Nesvačilová, Hana Vágnerová, Jaromír Hanzlík, Ester Geislerové, Jana Plodková, Patrik Děrgel, Markéta Děrgelová, Karel Dobrý, Miroslav Krobot, Vladimír Javorský, Eva Podzimková, Ivan Trojan, Jitka Čvančarová, Jitka Schneiderová nebo moderátor Marek Eben a mnoho dalších.

 

Zdroj: KVIFF.cz, Blesk.cz, karlovarsky.denik.cz, autorské dílo

 

Byt na pronájem Praha 1 - 128m
Byt na pronájem Praha 1 - 128m, Praha 1
Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze