Top hledané
Výsledky (0)
Řidiči kamionů nemají kde vykonávat potřebu

Zákaz toalet pro řidiče kamionů! Řešíme to v křoví u benzinek, už tam není kam šlápnout!

Karolína Lišková
24. března 2020
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Řidiči kamionů mají teď na území ČR těžké chvíle.

Přestože je celé Česko momentálně závislé na práci řidičů kamionové dopravy, kteří dováží tolik potřebné jídlo a suroviny, tito lidé mají problémy na svých cestách se základními hygienickými potřebami. Na území České republiky totiž nemají šanci se nejen vysprchovat, ale ani dojít si na toaletu. Čerpací stanice jsou totiž uzavřené, prodej probíhá přes okénko.

Není proto divu, že okolí čerpacích stanic se teď rovná minovému poli. Smrdutému minovému poli. Své zkušenosti má i pan Petr Jerhot, který prakticky žije nyní ve svém kamionu. Domů nemůže, protože se rodina bojí, aby je nenakazil, když jezdí do zahraničí, tak pan Jerhot prostě jenom jezdí nebo občas najde azyl v prostorách firmy, pro kterou pracuje.

Otevřít v galerii (3)
Dnes kamioňákům do smíchu rozhodně není.
Dnes kamioňákům do smíchu rozhodně není. Zdroj: Pixabay
Byt k pronájmu 4+1 s terasou a zahradou, Praha
Byt k pronájmu 4+1 s terasou a zahradou, Praha, Praha 9

Od Rozvadova po Prahu

„V podstatě od Rozvadova po Prahu není benzínka, která by nás pustila do sprch nebo alespoň na toaletu. Všichni to řešíme v nejbližším křoví a podle toho to tam teď tak vypadá, už tam není kam šlápnout,“ popsal Jerhot s tím, že čerpací stanice mají zákaz řidiče do prostor pouštět. Přitom mají všichni roušky a další ochranné prostředky.

„Je to opravdu hrozné. Ve Francii, kde nikdo neřeší nic, nikdo nemá ani ty roušky, tak tam je to zadarmo a v Německu za klasický poplatek. Jen tady u nás to nejde,“

stěžuje si řidič, na jehož zásilkách je závislých mnoho prodejců a potažmo nás, zákazníků.

Otevřít v galerii (3)
Čerpací stanice nepouští nikoho do svých útrob.
Čerpací stanice nepouští nikoho do svých útrob. Zdroj: Pixabay

Náhradní řešení

„My jsme našim členům doporučili, aby toalety zavřeli pro veřejnost, ale když přijde řidič dálkové dopravy, že by ho měli pustit,“

řekl Ivan Indráček, předseda představenstva Unie nezávislých petrolejářů s tím, že holt ve chvíli, kdy nemáte prostředky chránit obsluhu, tak musíte přijmout opatření. Pak se samozřejmě hledají náhradní řešení, což ale může nějakou dobu trvat.

Vedení každé čerpací stanice si v podstatě může stanovit svá vlastní pravidla, takže záleží čistě na nich, zda nechají řidiče vykonat základní potřeby.

Otevřít v galerii (3)
Toaleta... vzácný to jev na našich silnicích.
Toaleta... vzácný to jev na našich silnicích. Zdroj: Pixabay

Tak jako tak, je tristní, že pracovníci dálkových dopravních společností nemají ani místo, kde se důstojně zkulturnit do práce.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze