Top hledané
Výsledky (0)
Přijměte pozvání do divadla a vyberte si z široké škály letošních premiér!

Kytice, hity Vondráčkové i oslava revoluce: divadelní premiéry 2019

Jana Fikotová
17. ledna 2019
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
Galileo

Už je to třicet let, co se v listopadu odehrála Sametová revoluce, což se odrazí i v divadelních premiérách. Čeká vás rok plný historického repertoáru. Své místo mají i muzikály. Kromě návratu titulů Evita, Vlasy, Starci na chmelu, Šakalí léta, Dobře placená procházka či Divotvorný hrnec zažije v pražském Divadle Hybernia svůj revival muzikál Galileo či milovníci písniček Heleny Vondráčkové potěší pražské Divadlo Broadway muzikálem Kvítek mandragory od tvůrců úspěšného Mýdlového prince.

LEDEN

18.1. DIVADLO NA MANINÁCH – INTIMNÍ PŘÍBĚHY Z RÁJE. Vtipná vize Edenu, kde se s humorem odhalují detaily soužití mezi muži a ženami. Premiéra Intimních příběhů byla realizována v Barceloně v sedmdesátých letech minulého století. Hrají Jitka Ježková či Robert Jaškóv.

24. 1. DIVADLO NA JEZERCE – SLÁVA STROJŮ A MĚST. Příběh německého redaktora a dvou amerických inženýrů u českého včelaře podle něj vyvolá plodné střetávání zcela odlišných přístupů k životu a k tvořivosti. Jaroslav Dušek, coby režisér připravované novinky se představí i v roli mnoha postav, včetně těch ženských.

24. 1. HUDEBNÍ DIVADLO KARLÍN – VESELÁ VDOVA. Jedna z nejslavnějších operet všech dob, Veselá vdova Franze Lehára, vzniká v koprodukci Hudebního divadla Karlín a Divadla J. K. Tyla v Plzni. Inscenace v režii Martina Otavy přestaví Lívii Obručník Vénosovou, Pavlu Břínkovou, Michaelu Noskovou, Vlastimila Zavřel, Jana Ježka, Aleše Brisceina, Romana Hozu či Dalibora Gondíka.

30.1. DIVADLO NA MANINÁCH – SLEČNA JULIE. August Strindberg, ve své době kontroverzní spisovatel a dramatik, vypráví ve svém nejznámějším dramatu hluboce intimní příběh hlavní představitelky. Těšit se můžete například na herce Jana Révaie či Lucii Jagerčíkovou a Františku Stropnickou.

ÚNOR

6. 2. DIVADLO HYBERNIA – GALILEO. Návrat muzikálu v původním hvězdném obsazení, kde se představí jeden muž, jedna pravda, jedno slunce, jedno náboženství, jedna láska, jedna země, jedna otázka, jedna odpověď a přece se točí. 

28. 2. NÁRODNÍ DIVADLO – KYTICE. Největší událost první poloviny nového roku bude v Národním divadle. Erbenovu Kytici si totiž zde vzalo pod režijní taktovku duo SKUTR. Matkou ve Vodníkovi bude herečka Taťána Medvecká, otcem v Polednici herec František Němec či herečka Iva Janžurová se objeví ve Štědrém dnu.

Prodej pozemku se studií na výstavbu
Prodej pozemku se studií na výstavbu, Praha 4

BŘEZEN

8. 3. DIVADLO NA VINOHRADECH – FANNY A ALEXANDR. V divadelní adaptaci oskarového filmu se v hlavní roli objeví fenomenální herečka Regína Rázlová.

14. 3. DIVADLO BROADWAY – KVÍTEK MANDRAGORY. Milovníky muzikálů jistě potěší kus poskládaný podle písní Heleny Vondráčkové. V hlavních rolích se ukáže např. Miroslav Etzler či Ivana Chýlková.

28. 3. NÁRODNÍ DIVADLO – LABUTÍ JEZERO. Nejslavnější klasický baletní titul všech dob. Tento balet je svým pohádkovým příběhem schopen chytit diváky za srdce, a to v každé době. 

30.3 MĚSTSKÁ DIVADLA PRAŽSKÁ – STRUČNÉ DĚJINY HNUTÍ. Na scéně Divadla Komedie se představí román o převýchově mužů v nedaleké budoucnosti. Dílo Petry Hůlové do divadelního světa přináší německý režisér Armin Petras.

DUBEN

17. 4. NÁRODNÍ DIVADLO – TRAMVESTIE. Opera volně navazuje na stejnojmennou básnickou sbírku Pavla Novotného. Původní texty vycházejí z nahrávek, které byly v letech 2006 až 2016 pořizovány ve voze tramvaje č. 11 na trase Liberec - Jablonec nad Nisou. Hlasy, které zde promlouvají, reflektují okolí, popisují cestu, rozkrývají osudy spojené s tratí. Neobvyklé hudební dílo, v němž se společně prolne několik těchto hlasů, je inspirováno nejen texty z knihy Tramvestie, ale rovněž stejnojmennou rozhlasovou kompozicí.

27. 4. ŠVANDOVO DIVADLO – BAREL A BOB. Popularitu dvou herců proslulých díky televiznímu krimiseriálu permanentně nahlodávají jedovaté glosy kritika Jindřicha Jebavého. Ovšemže by mohli nechat vše být. Ale jsou to herci! Navíc šance na pomstu je nyní přímo nasnadě. Jednou provždy budou účty vyřízeny a bude klid…

KVĚTEN

16. 5. NÁRODNÍ DIVADLO – LÁSKA KE TŘEM POMERANČŮM. V letošním roce uplyne od vzniku této opery přesně sto let. Jedno z nejslavnějších a nejúspěšnějších děl Sergeje Prokofjevova je naplněno až po okraj „žertem, ironií, satirou i hlubším významem“.

23. 5. STAVOVSKÉ DIVADLO – MISANTROP. Režisér Jan Frič připravuje Misantropa, kde se v jeho moderním pojetí Molierova slavného díla objeví herečka Kateřina Winterová, herec Vladimír Javorský či herec David Matásek.

ČERVEN

6. 6. - NOVÁ SCÉNA – PROSLOV K NÁRODU. Variace textů italského spisovatele, dramatika, režiséra i herce Ascania Celestiniho v hlavních rolích představí Lucii Juřičkovou či Sašu Rašilova. 

7. 6. STUDIO DVA – STARCI NA CHMELU. Pod režijním dohledem Dariny Abrahámové a Adama Krause se opět objeví adaptace populárního muzikálu Starci na chmelu. Hrát se bude na Letní scéně Vyšehrad a na Tvrzi Divice. Divákům se představí Ivan Lupták, Berenika Kohoutová, Zlata Adamovská či Petr Štěpánek.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze