Top hledané
Výsledky (0)
Klenot mezi spodním prádlem – tak by se dala výstižně popsat luxusní značka La Perla. Náročným ženám ale nabízí mnohem víc: plavky, pyžama a noční košile, brýle, parfémy, nebo dokonce krásné večerní šaty. Na své si přijdou i muži – nejen jako obdivovatelé kousků lichotících ženským křivkám: značka nabízí i pánské kolekce od oblečení až po módní doplňky.

La Perla: Nechte se svést

Jana Vápeníková
09. září 2016
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
La Perla - LEISURING

Příběh vzniku dámského spodního prádla té nejlepší italské kvality se začal psát v roce 1954, kdy se Ada Masotti rozhodla otevřít svou manufakturu vyrábějící nezbytnosti podtrhující ženskou krásu. První ateliér vznikl v Bologni, městě hedvábí a výroby látek. Své zboží nabízela zákaznicím v krabičkách vyložených sametem, jako by to nebylo oblečení, ale dokonalé drahokamy. A tehdy se zrodil název značky – La Perla. Právě ona představuje nejženštější klenot plný harmonie.

Tato prvotřídní italská značka postupně začala nabízet nejen dámské spodní prádlo, ale přidaly se i další luxusní kousky: noční košile, pohodlné domácí oblečení, kabelky, … a také plavky. Že jde o opravdu luxusní značku, dokazují slavná jména ze světa módy, která pro La Perlu navrhují: třeba Jean-Paul Gaultier nebo brazilský designér Pedro Lourenço. Módní kousky předvádějí známé modelky, jako je Liu Wen, Sasha Luss nebo Valery Kaufman.

Výbuch ve světě módy

Právě teď, v sezóně podzim/zima 2016, se La Perla rozhodla oslavit 70. výročí vzniku bikin. Jak jinak než speciální kolekcí plavek. Dvoudílné plavky v moderním slova smyslu spatřily světlo světa v květnu roku 1946 ve francouzském Cannes s názvem Atome a sloganem „nejmenší plavky na světě“. O dva měsíce později se ovšem na módní přehlídce v pařížských lázních Piscine Molitor objevila další verze tohoto koupacího úboru, tentokrát už s názvem bikiny a podtitulem „bikiny – menší než nejmenší plavky na světě“. Šlo o trojúhelníčkovou podprsenku se šňůrkovými kalhotkami ve stylu dnešních tang. Své jméno plavky získaly po atolu Bikini, kde se odehrál americký jaderný pokus. Název plavek tak měl symbolizovat revoluci ve světě dámské plážové módy.

Luxusní byt Staré Město 231m
Luxusní byt Staré Město 231m, Praha 1

Narozeninové bikiny

La Perla výročí uvedení bikin do světa módy opěvuje kolekcí nazvanou WIRED bikiny. Leské, kovové detaily, jemný tyl tělové barvy a průhledné plastové materiály vytvářejí zajímavé efekty na těle a zároveň podtrhují ženské křivky. Kolekce odkazuje na minimalistický trendy design a dovoluje vrchnímu dílu bikin určitou univerzalitu v nošení – záleží pouze na majitelce, zda se rozhodne vzít takovou podprsenku na pláž, nebo jako spodní prádlo.

Černobílý lesklý podzim 2016

A co se bude právě teď, kromě plavek, nosit pod taktovkou návrhářů La Perly? Černá a bílá, odstíny tělové až po pudrově růžovou. Klíčovými prvky zůstávají detaily „Autografo“ – nádherné výšivky na tylovém podkladě. Hra s materiály, jednoduché linie i rafinované detaily – to je letošní podzimní La Perla.

Když se ležérnost potkává s luxusem

Ani muži u této značky nepřijdou zkrátka. Štíhlé siluety, skvělé materiály a dokonalé zpracování nabízí pánské kolekce La Perla. Pokud vyznáváte ležérnost, ale potrpíte si na luxusní materiál i výrobu, pak jsou měkké svetříky, košile, boty, pásky, kabely a další zajímavé kousky od značky La Perla ideální volbou.

Info:

V Praze značku La Perla najdete v Široké 15, další informace na webu www.laperla.com.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze