Top hledané
Výsledky (0)
Talentovaná značka potvrdila, že ji nepřibrzdil ani nouzový stav

LAFORMELA kolekcí překonala samu sebe. Jak vypadala nedělní přehlídka?

Barbora Večeřová
12. dubna 2022
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty

Novou kolekci představilo v rámci týdne módy také duo LAFORMELA. Pár, který spolu nejen navrhuje, ale také žije, ví, jak vypadá správná fashion show. Živá hudba, světelné efekty a nakonec zasloužený potlesk vstoje. Taková byla nedělní přehlídka kolekce Mainline, která je podle svých tvůrců deklarací svobody tvůrčího procesu, a mísila v sobě sílu ženské energie, fascinaci krajinou a experimentální prvky textur.

Vyberte si a srovnejte názory proti proudu:
Klikněte zde
Barbora Večeřová
módní redaktorka
Klikněte zde
Anděla Vostrá
druhý názor
Móda proti proudu

Názor PROTI PROUDU: Barbora Večeřová

Kůže, denim, viskózový lurex, bio bavlna, flitry nebo cvočky. To všechno jsme na prezentaci nové kolekce Mainline měli možnost zahlédnout. Návrhy kreativního dua LAFORMELA nastavily laťku opravdu vysoko. Modely z této kolekce jsou téměř perfektní – nositelné a zároveň formální, minimalistické a současně elegantní. A když se k tomu ještě přidá bezchybná živá hudba, máte na svědomí minimálně polovinu celé skvělé atmosféry v hale... Podívejme se společně na modely, které na nás udělaly největší dojem.

Prodej luxusního penthousu 4+kk 260 m², Praha
Prodej luxusního penthousu 4+kk 260 m², Praha, Praha 3
Otevřít v galerii (5)
Neotřelé řešení, znak návrhářské geniality
Neotřelé řešení, znak návrhářské genialityZdroj: Artur Koff/MBPFW

V hlavní roli latex 

I když by se mohlo zdát, že all black modely jsou už trochu nuda, v podání těchto návrhářů to snad ani není možné. Pro LAFORMELU typické sako se širokými rameny ve verzi cropped odhalilo modelce v kombinaci s kalhotami s nižším pasem bříško. To, že model není pro každého, je vidět na první pohled, nemění to ale nic na tom, že jde o velmi stylovou záležitost. Kalhoty mají zajímavé detaily v oblasti pasu, kolen a kotníků, které celek pozvedávají na vyšší úroveň a dělají ho zajímavějším. Přestože je outfit celkem odhalený, nepůsobí vůbec vulgárně, naopak. Snoubí se v něm elegance s minimalismem, pro tvorbu tohoto dua typickým.

Otevřít v galerii (5)
Některé modely vypadaly bělejší než sníh
Některé modely vypadaly bělejší než sníhZdroj: Artur Koff/MBPFW

Ledová královna v celobílé kůži 

Když modelka v tomto modelu vykročila vstříc přehlídkovému molu, vypadalo to, že každý z publika je doslova magnetizován. Stejně jako poprvé ji návrháři oblékli do veganské lesklé kůže, tentokrát v bílé barvě. Kabát po kotníky prokáže službu každé postavě, protože zužuje pas. Kalhotám s nižším pasem a rozšířenými nohavicemi nechybí, podobně jako předtím, detaily nad koleny a u kotníků, které bílou plochu rozbíjí. V tomto outfitu by se každá jeho nositelka dokázala proměnit v ledovou královnu.

Otevřít v galerii (5)
Kombinace kůže, cvočků a trendového korzetu zaujala
Kombinace kůže, cvočků a trendového korzetu zaujalaZdroj: Artur Koff/MBPFW

Za nás zvítězil korzet s cvočky a vysokými rukavicemi 

Přesně takhle si představujeme dokonalý look hodný přehlídkového mola. LAFORMELA spojila své oblíbené cvočky, kůži a také nejnovější trend korzetů. Modelka vypadala bezchybně, své odvedly vlasy sčesané dozadu. Moc nás baví rukavice pokryté cvočky. Zvolíte-li komplet do víru velkoměsta a nevadí vám, že všechny oči budou upřeny jen na vás, rozhodně neuděláte chybu.

Otevřít v galerii (5)
Lesklé neznamená automaticky atraktivní
Lesklé neznamená automaticky atraktivníZdroj: Artur Koff/MBPFW

Moc lesku? V žádném případě

Celá kombinace spolu skvěle hraje. Vysoké lesklé boty, přes ně stříbrná lesklá sukně s detailem u spodního lemu, který boty sice částečně překrývá, u tohoto modelu vůbec nevadí. Nevzniká totiž dojem, že má modelka kratší nohy. Croppový kožený rolák pod černým kabátem? Designéři se toho zkrátka nebojí. Někdo by mohl říct, že se všechny lesklé věci dohromady spolu budou bít, tento příklad však jasně dokazuje, že když se umí kombinovat, tak jde všechno. A vypadá to skvěle.

Opravdu není divu, že si návrháři na konci přehlídky vysloužili od publika potlesk vstoje.

Otevřít v galerii (5)
Potlesk návrhářským hvězdám
Potlesk návrhářským hvězdámZdroj: Artur Koff/MBPFW

 

Barbora Večeřová

Názor PROTI PROUDU: Anděla Vostrá

LAFORMELA je vycházející hvězdou českého designového nebe, nemění to ale nic na tom, že v její kolekci najdete kousky, které nejsou to pravé ořechové. Posuďte sami.

Otevřít v galerii (3)
Zebří vzor s rozparkem upoutá na první dobrou
Zebří vzor s rozparkem upoutá na první dobrou Zdroj: Artur Koff/MBPFW

Šaty jako zebra 

Zvířecí vzory? Díky, nechceme. Tenhle model v celé kolekci působil jako pěst na oko. Ve velmi vkusné a minimalistické kolekci nemá co pohledávat. Ještě k tomu s velkým rozparkem, u kterého hrozí, že při neopatrném pohybu ukážete víc, než bylo zamýšleno. Nešťastná je také délka, která končí přesně tam, kde modré kovbojské kozačky.

Otevřít v galerii (3)
Nevýrazné barvy si opět říkají o slovo
Nevýrazné barvy si opět říkají o slovoZdroj: Artur Koff/MBPFW

Nemastné, neslané

Co si myslet u tohoto modelu? Návrháři obvykle připravují modely, které podtrhují krásu a eleganci ženského těla, což potvrzují i v kolekci Mainline. Případ těchto šatů to však není. Příliš hluboký výstřih, odhalený hrudník, rozšířené rukávy v kombinaci s takovou nijakou barvou. Přátelé, tudy cesta nevede.

Otevřít v galerii (3)
Zmuchlanost saténu ve výsledku škodí
Zmuchlanost saténu ve výsledku škodí Zdroj: Artur Koff/MBPFW

Nepříliš dobrá volba materiálu 

Saténový efekt vždycky bude působit zmačkaně. Zobrazené šaty jsou toho důkazem. Nelíbí se nám ani řešení horní části modelu, kde překřížení látky nevypadá vůbec dobře. Vrcholem je výběr obuvi – široké boty překryté délkou šatů. Ne, opravdu ne.

Anděla Vostrá
Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze