Top hledané
Výsledky (0)
Luxusní katedrálu Las Lajas najdete na jihu Kolumbie, je 7 km vzdálená od Ekvádoru. Jedná se o opravdovou pastvu pro oči. Nejlépe je však zažít ji na vlastní kůži. Údiv je na místě!

Katedrála Las Lajas. Skrytá perla Kolumbijského kaňonu

Mgr. Jana Höger
26. prosince 2018
+ Přidat na Seznam.cz
1 minuta
Las Lajas v Kolumbii

V čem tkví její impozantnost?

Ukrytá krása spočívá v jejím ojedinělém umístění. Tyčí se vysoko nad strmou roklí nad řekou Guaitara do neuvěřitelné výšky přes 130 metrů, navíc je s protější skálou spojená 50 metrovým vysokým mostem. Katedrála se stala oázou ticha a míru, poutním místem i cílem mnohým fotografů, či turistů.

Las Lajas v Kolumbii
Interiér katedrály
Las Lajas

Špetka historie spojená s legendou

Původně na tomto místě stávala od roku 1803 kaplička. Současný neogotický kostel byl vybudován v období 1916–1949 z příspěvků místních návštěvníků bohoslužeb. Jako hlavní styl byla použita gotika, která v tomto prostředí výborně vyniká a dodává stavbě na magickém vzhledu.

Las Lajas, jako architektonický luxusní zázrak, byl postaven na počest legendárního příběhu, který se zde odehrál v roce 1754. Legenda praví, že místní indiánka Maria Mueces zde putovala se svou hluchoněmou dcerou Rosou, když je zastihla zuřivá bouře. Obě začaly hledat útočiště před rychle stoupající hladinou bystřiny, když Rosa najednou vykřikla a ukázala prstem na ozářenou siluetu na skále. Jakoby „zázrakem“ se jim nic nestalo a navzdory nepříjemnému dešti se vrátily domů ve zdraví. Toto zjevení následně způsobilo, že sem začali směřovat poutníci zblízka i zdaleka.

Pronájem luxusního bytu 3+kk Pařížská, Praha
Pronájem luxusního bytu 3+kk Pařížská, Praha, Praha 1

Luxusní vnitřní část katedrály

Uvnitř luxusního kostela najdete krásný bílý interiér se zlatým lemem a dřevěné lavice. Navíc i několik krásných vitrážových oken. Okna z barevného skla zahrnují obrazy kostelních věží a inspirované nábřežím vyřezávané ryby zdobí dveře chrámu.

Nachází se tu mnoho kusů náboženských uměleckých děl. Například, sochy bílých andělů hrající na nástroje, zdobící most. Střecha Las Lajas je navržena tak, aby vytvořila kříž.

Katedrála se nachází poblíž města Ipiales v departementu Narino na hlavní trase z kolumbijského Cali do ekvádorského Quita. V okolí je mnoho luxusních míst na prozkoumání. Kolumbie rozhodně má své ukryté skvosty stojící za vaši pozornost.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze