Láska mezi různými národnostmi: Na co si dát pozor, když váš protějšek není z Čech!

Máte vztah s mužem nebo ženou z jiné části naší planety? Dejte si pozor na některé odlišné zvyky!
25. ledna 2019
 
Hlavní stránka Nové články

V dnešní době není nic podivného na tom, když se zamilujete do někoho z druhého konce zeměkoule. Pokud se vám to stalo, blahopřejeme! Váš život bude okořeněn exotikou, kterou nikdy s našincem nemůžete zažít. Nezapomeňte však na staré dobré přísloví: "Jiný kraj, jiný mrav"!

Jsou vám odlišnosti vaší drahé exotické polovičky sympatické? V případě, že je váš partner či partnerka opravdu z „jiného těsta“, může ve vašem životě nastat spoustu faux pas a neodpustitelných malérů. Kulturních rozdílů je na světě jako hvězd na nebi… A toto jsou jen některé z nich:

Africké země

Nevyčítejte Afričanům, že moc hulákají. Nekřičí ani na vás ani na nikoho jiného. Svým hlasitým projevem dávají najevo, že se zde nesnesou žádné drby a pomluvy. Je to naopak znak respektu.

Čína

Nikdy nikomu v Číně nedarujte hodiny, i kdyby byly ze zlata! Dárek v podobě hodin totiž v Číně znamená smrt. Mohla by to být vaše poslední návštěva v rodině dotyčného!

Korea

Vyhýbejte se číslu 4 jako čert kříži! Posadí-li vás v restauraci ke stolu číslo 4, raději si přesedněte dřív, než to váš protějšek zjistí. Čtyřka v Koreji i v jiných asijských zemích je nešťastné číslo. Zní podobně jako slovo "smrt".

Luxusní byt na pronájem Nové Město - 117m
Luxusní byt na pronájem Nové Město - 117m, Praha 1

Vietnam

Z Vietnamců si uděláte přátele, když je budete fotit a následně jim obrázek pošlete. Vyhněte se ale skupinovým fotkám s třemi lidmi. Věří se, že tomu uprostřed to přinese smůlu.

Rusko

Chcete-li na ruské návštěvě udržet pohodu, nedarujte nikomu nůž, ani jiný ostrý předmět. Ten může u temperamentních Rusů vyvolat hádku!

Pokud žena dostane od svého ruského přítele boty, znamená to rozchod. Proto radíme, abyste žádné luxusní střevíčky raději nechtěli. Počkejte si na svatbu. Na Kavkazu, když se žena vdává, muž jí koupí všechno nové: od bot až po kožich!

Turecko a jiné muslimské země

Tam bude těch odlišností více, ale určitě si dejte pozor na Svátek oběti, Kurban Bayram (11.-15.8.). Tradicí je, že muž přivede živého berana a doma ho podřeže. Žena ho musí vykuchat, maso naporcovat a dát do mrazáku. Jste na to připraveni?

Luxury Prague Life

Sdílet / stát se fanouškem

Galerie (3)

View photo gallery

O autorovi

Miluji cestování a poznávání jiných světů. Zajímá mě kultura, design, knihy. Ráda objevuji nové věci a ještě raději o nich píšu. Předchozí práce v reklamní agentuře mi dala široký rozhled, který teď uplatňuji ve svém psaní.
Eva Ledecká