Top hledané
Výsledky (0)
Křeslo pro vozíčkáře, které je vyráběno pomocí technologie 3D tisku, nese název GO.

GO je první designové křeslo pro vozíčkáře vyrobené 3D tiskem!

Mgr. Jana Höger
30. září 2018
+ Přidat na Seznam.cz
1 minuta

Benjamin Hubert společně s designovým studiem Layer a belgickou firmou Marerialize, světovými lídry v 3D softwaru, přišli s opravdu nezvyklým, ale velice prospěšným a luxusním návrhem. 

V čem tkví důmyslnost tohoto křesla?

Prototyp luxusní křesla pro vozíčkáře je výsledkem šestiměsíčního výzkumného období prováděného společností Layer společně s uživateli vozíčků a lékařů. Výsledný invalidní vozík se přesně přizpůsobuje k tvaru těla, váze a postižení jednotlivce, čímž se snižuje zranění a zvyšuje se komfort, flexibilita a podpora.

Londýnské luxusní studio Layer popisuje designové křeslo Go jako "nástroj ke zlepšení kvality života uživatelů vozíčkářů". 3D kreslená židle bude vybavena sedadlem a podnožkami vyrobenými na míru.

Je třeba dodat, že projekt je výsledkem dvouleté spolupráce s belgickou firmou Materialise, světovými odborníky v 3D softwaru.

Aplikace umožní zvolit specifické vlastnosti

Přiložená aplikace GO umožňuje uživatelům účastnit se procesu návrhu vozíčku specifikováním volitelných prvků, vzorků a barev při zadávání objednávek. Jakmile bude invalidní vozík navržen a objednán prostřednictvím aplikace, mohl by být doručen do dvou týdnů.

3D tisk dá ožít luxusnímu křeslu zhotovenému přímo na míru

3D tisk v sobě skrývá stále nevyčerpatelné možnosti, v dnešní době zažívá neuvěřitelný rozmach napříč všemi odvětvími. Tisknou se opravdu mnohé produkty, stavební konstrukce domu, boty, či nejrůznější součástky. 3D tisk je pro výrobu invalidního vozíku velice výhodný, jelikož dostupnou technologií dokáže zachytit jedinečný tvar těla každého člověka, a tím zlepšil formu velmi potřebného produktu a poskytnout výjimečný komfort.

Prodej pozemku 1200 m2, Praha
Prodej pozemku 1200 m2, Praha, Praha 5

Sedadlo je pak vytištěno ve dvou materiálech: z poloprůhledné pryskyřice a termoplastického polyurethanového (TPU) plastu, který zajišťují tlumení nárazů, zatímco titan bude použit pro konstrukci nožního prostoru.

Není to ušlechtilý a skvostný záměr využít technologii 3D tisku v odvětví, kde to opravdu může pomoci?

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Layer
LAYER 1st Floor 445 Hackney Road London
+44 (0) 20 7729 9876