Top hledané
Výsledky (0)
Zavzpomínejte na své nejoblíbenější české filmy prostřednictvím kostýmů, paruk, filmových rekvizit a doplňků. Luxusní výstavě jsou věnována 4 patra pražského Tančícího domu!

Legendární české filmy v Tančícím domě: Výstava Retro biják 60.-90. let

Eva Ledecká
15. května 2018
+ Přidat na Seznam.cz
1 minuta
Z filmu Slavnosti sněženek

Až do 14. října máte možnost navštívit unikátní filmovou výstavu Retro biják 60. - 90. let. My jsme ji shlédli v rámci tiskové konference a upřímně předčila naše očekávání.

Všechna patra galerie jsou zaplněná figurínami v originálních kostýmech a rekvizitami, které neodmyslitelně k legendárním českým filmům patří. Připomněli jsme si tak plejádu luxusních 70 snímků, které všichni známe z televizních obrazovek nebo z kina.

Na co konkrétně se můžete těšit?

Ano, třeba na okousané salámy z filmu Slavnosti sněženek! A je toho mnohem více! Pamatujete si trilogii Slunce, seno, ...? Jak by ne! Na výstavě Retro biják tak můžete spatřit parádní dřevěnou postel, na které na zahradě ležela maminka staré Škopkové. Vystaveny jsou také například svatební šaty její dcery.

Luxusní film vrchní prchni nemusíme představovat. V Tančícím domě můžete omrknout švihácký smoking, ve kterém okrádal Josef Abrhám hosty v restauracích a slavný velorex, kterým jezdil.

Nechybí ani kostýmy z oblíbené komedie Jak utopit doktora Mráčka včetně nohou nacpaných do umyvadla. Svůj vlastní salonek má film Návštěvníci, kde si můžete zblízka prohlédnout slavný superpočítač CML (Centrální Mozek Lidstva), Sedmikrásky nebo seriál 30 případů majora Zemana.

Prodej luxusního mezonetu 4 + 1, Praha
Prodej luxusního mezonetu 4 + 1, Praha, Praha 5

„Tuto výstavu jsme připravovali déle než dva roky,“ říká Robert Vůjtek, ředitel Galerie Tančící dům.

Všech 200 vystavených kostýmů jsou originály zapůjčené z fundusů Barrandovských ateliérů a České televize a my děkujeme všem, kteří se na přípravě luxusní výstavy podíleli. Jedná se o unikátní přehlídku, která každého potěší, pobaví a vykouzlí úsměv na tváři. Malou ochutnávku přinášíme v galerii pod článkem, ale rozhodně doporučujeme tuto jedinečnou výstavu navštívit osobně!

Autorkami výstavy Retro biják 60. – 90. let jsou Jana Sommerová a Nadia Klempířová. Otevřená bude každý den od 16. 5. do 14. 10. 2018 mezi 9:00 a 20:00.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Galerie Tančící dům
Tančící dům Jiráskovo náměstí 6, Praha Česká republika
+420 732 675 202