Top hledané
Výsledky (0)
Stuttgartská automobilka - to je sázka na jistotu.

Famózní auta na scéně! Tvar nemění, stejně jako žraloci, a závodní geny v sobě nezapřou. Vlastní je nejen Ralph Lauren!

Mgr. Jana Höger
22. dubna 2021
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty

Značka Porsche si získala nejedno srdce automobilového fanouška, který podlehl kouzlu luxusních, designově propracovaných, ale hlavně super rychlých „žihadel“. Pojďte se společně s námi podívat na to, proč jsou vozy z této stáje tolik žádané, z jakého důvodu po nich muži touží a proč se za nimi otáčí velká část žen. 

Top hvězda v automobilovém světě

Jedno z nejslavnějších sportovních aut historie je bezesporu Porsche 911. Automobil byl představen poprvé v roce 1963. Do roku 2019 vznikla již osmá generace tohoto úchvatného vozu a zájem o něj je stále velký a na místě. Dokládají to slova Vojtěcha Růty, marketingového specialisty z Porsche Centrum Praha:

„Porsche 911 je legendární sportovní vůz, který v sobě unikátně spojuje historický odkaz ruku v ruce s nejmodernějšími technologiemi. Je to výkladní skříň tradiční německé značky Porsche a jeden z nejoblíbenějších vozů Porsche nejen u nás, ale také ve světě.“

Prodej vily 6+1, Praha 4 Braník – 479m2
Prodej vily 6+1, Praha 4 Braník – 479m2, Praha 4

Nebojí se dále šetřit slova chvály na adresu vozu, který je ojedinělý a nadčasový.

„Jeho silueta je stále stejná, přitom technologie 911 předbíhají dobu a stanovují měřítka mezi sportovními vozy.“

Otevřít v galerii (6)
Porsche 911 Carrera
Porsche 911 CarreraZdroj: Porsche

Milovníci aut si žádají pořádnou „káru“

Na tohoto miláčka si mnozí z nás šetří celý život, jiní si ho dopřejí dříve. Někteří o něm pouze sní a někdo si ho pořídí pro prestiž. Zajímá vás, kdo jsou nejčastějšími klienty těchto luxusních vozů?

„Vzhledem k ceně a úrovni vozu se jedná o dostatečně bonitní klienty s jistým společenským statusem, kteří chtějí to nejlepší a přitom rádi zůstanou decentně v pozadí. V současné době se věková kategorie snižuje s tím, jak roste potenciál mladých byznysmenů a podobně úspěšných lidí,

říká Vojtěch Růta.

Otevřít v galerii (6)
Porsche 911 GT3
Porsche 911 GT3 Zdroj: Porsche

Porsche na vlastní kůži

Půjdeme rovnou ke zdroji. Položili jsme hrdému majiteli, vynikajícímu neurochirurgovi Janu Hradeckému, který se prohání v Porsche 911 Carrera S., otázky šité na míru. Jaký je to pocit usednout za volant a řídit auto, které má pod kapotou 400 koní?

„Neumím to ani popsat, naprostá jistota v zatáčkách, perfektní ovladatelnost silného vozu, místy rajská hudba motoru a v létě vítr ve vlasech.“

Co on sám nejvíce oceňuje na Porsche 911?

„Dle mého názoru se automobilce v tomto modelu podařilo zkombinovat neskutečné jízdní vlastnosti sportovního auta s praktičností ke každodennímu využití. A to již nemluvě o dokonalém designu. Otočení klíčku způsobí mrazení v zádech."

Dále nám trefně vyjádřil největší přednosti Porsche.

„Dokonalé jízdní vlastnosti, výkon a neskutečný zvuk motoru."

Otevřít v galerii (6)
Lékař Jan Hradecký a jeho Porsche 911 Carrera S
Lékař Jan Hradecký a jeho Porsche 911 Carrera SZdroj: Foto: Dereck Hard / Red Bull

Komu říká „pane“?

Velkým milovníkem vozů Porsche je Jerry Seinfeld, který má úctyhodnou sbírku automobilů. Ta čítá 150 vozů. Ve své třípatrové garáži na Manhattanu má zaparkované například Porsche Carrera GT nebo nejstarší Porsche 911, za které neváhal zaplatit závratnou částku skoro 9 miliónů korun. Jeden z nejslavnějších fotbalových hráčů nezůstal pozadu a před jeho domem se pyšní nejen Porsche 911, ale i Lamborghini či Rolls- Royce Phantom. Známý módní návrhář Ralph Lauren nezapře cit i pro automobilový design a má vynikající vkus. Jeho exkluzivní sbírka aut obsahuje i takový klenot jako je Porsche 930 Turbo nebo Porsche 550 Spyder. Z českých osobností bychom mohli například dále zmínit Leoše Mareše se svým nablýskaným Porsche Cayennem až po strop.

Otevřít v galerii (6)
Porsche 911 GT3 interiér
Porsche 911 GT3 interiérZdroj: Porsche

Budoucí trend a srovnání Porsche Taycan versus Tesla

Jednoznačným trendem je elektromobilita, do budoucna jediné možné řešení individuální mobility. Porsche má již dnes v nabídce řadu modelů, tvořících špičku mezi elektromobily – Taycan a Taycan Cross Turismo. Kdybychom chtěli srovnání elektromobilu Porsche Taycan, sáhli bychom například do řad Tesly po modelu S. Na jednu stranu má Porsche Taycan lepší výkon 390 kW, ale má větší spotřebu 24, 6 l/100 km oproti Tesle, která má pouze 18,9l/100 km. Zrychlení zvládne lépe Tesla a to za 3, 8 sekundy. Pokud je ve hře finanční stránka, auto, za nímž si stojí Elon Musk, začíná na ceně 2 257 000 korun. Za Porsche byste utratili 2 890 000 korun, ale cena odpovídá kvalitě.

Otevřít v galerii (6)
Porsche Taycan Cross Turismo
Porsche Taycan Cross TurismoZdroj: Porsche

Každé luxusní auto něco stojí

U Porsche to platí dvojnásob. Jestliže byste toužili pořídit si před svou garáž Porsche 911, bude to vaši peněženku stát 3 023 000 korun. V případě vybrání si vozu z vrcholu modelové řady 911, kterou tvoří Turbo S Cabriolet, cena jde strmě nahoru. Automobil je vyčíslený na 6 579 000 korun. Nový přírůstek do rodiny Porsche 911 GT3 bude stát necelé 4 miliony korun.

Otevřít v galerii (6)
Porsche Cayenne Turbo Coupe
Porsche Cayenne Turbo CoupeZdroj: Porsche
Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze