Top hledané
Výsledky (0)
Britská automobilka Jaguar dokončila výrobu 9 ks sportovního roadsteru XKSS. Právě devět těchto luxusních vozů shořelo při požáru v montážní hale v Coventry v roce 1957 a po 59 letech opět spatřilo světlo světa.

Legendární vůz Jaguar XKSS ožil v nových 9 kusech

Eva Ledecká
11. ledna 2017
+ Přidat na Seznam.cz
1 minuta

Jaguar na výrobě devíti kusů, malém restu z roku 1957, strávil celkem rok a půl. Doposud se po světě pohybovalo pouhých 16 kusů těchto luxusních vozů, které své majitele našly převážně ve Spojených státech. Jedním z vlastníků byl i slavný herec Steve McQueen.

Nové luxusní vozy Jaguar XKSS: dokonalé repliky

Nyní je již všech 9 luxusních starých-nových vozů hotových a dávno už mají své majitele. Ty si tyto pojízdné skvosty rozeberou během letošního roku.

Cena za jeden takový luxusní kousek se pohybuje okolo 30 milionů korun, což však vášnivé sběratele rozhodně nemůže odradit. A neodradí je ani fakt, že se nejedná o originály z roku 1957.

Prodej luxusního penthousu 4+kk 260 m², Praha
Prodej luxusního penthousu 4+kk 260 m², Praha, Praha 3

Devět nových automobilů Jaguar XKSS je totiž od těch původních naprosto k nerozeznání. Jsou vyrobeny s původními rámy i pneumatikami. Při výrobě se myslelo na všechno. Dokonce jsou v nových modelech použity původní přístroje značky Smiths.

Odlišnosti pouze v drobnostech

Novinek se majitelé dočkají jen v případech týkajících se bezpečí. Například palivová nádrž je vyrobena z moderního materiálu. Došlo k úpravě řadového šestiválce 3,4 litru o výkonu 262 koní, který umožňuje jezdit na bezolovnatý benzin.

Energii pro výrobu těchto 9 kusů společnost načerpala pravděpodobně v roce 2014, kdy podle dobové dokumentace vyrobila 6 klasických Jaguárů E-Type Lightweights.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Jaguar
Abbey Road Whitley, Coventry CV3 4LF Great Britain
+ 44 (0) 203 601 1544