Lego - legendární hračka přichází s programováním

Nejenom světu elektroniky vévodí vždy technologické produkty. Na světovém veletrhu CES 2017 bylo představeno lego Boots, znamenající nemalou konkurenci pro spotřební elektroniku. Lego Boost se snaží přibližovat robotiku těm nejmenším a učí je, jak roboty programovat. Luxusní bod pro lego!
23. dubna 2017
 
Hlavní stránka Nové články

Co se skrývá pod značkou Boost?

Svou luxusní premiéru si značka Lego zajistila již na zmiňovaném veletruhu elektroniky v Las Vegas. Pod značkou Boost se skrývají stavebnice s kostkami obsahující elektroniku. Obsahovat bude vedle programovatelných motorů také senzory a gyroskop. Stavebnice byla navržena pro děti již sedmileté a je odvozena od nejoblíbenější řady Lego System. Za úkol si Lego Boost stanovila kreativní učení a hlavně základy programování. 

Luxusní kreativita pro každý věk

První produkt pod značkou Lego Boost nese název Creative Toolbox obsahující 840 běžných kostek a 3 speciální Boost kostky s vestavěnou elektronikou. První kostka s označením Move Hub má tlačítko pro vypnutí a zapnutí, barevné osvětlení a šestiosý gyroskop. Další části skládačky obsahují senzor měřící vzdálenost a motor, vracející hodnoty s rychlostí i směrem a také modul rozpoznávající barvy. Přiložen je i návod na stavbu pěti modelů: robot Vernie, kočka Frankie, Guitar 4000, Multi-Tool Rover 4 (M.T.R.4) a Autobuilder. Hlavou celé stavebnice je aplikace iOS/Android, se kterou lze roboty programovat.

Dům na prodej Praha 6 - 335m
Dům na prodej Praha 6 - 335m, Praha 6

Aplikace na způsob známého Karla

Jako ovládací prvek bude sloužit aplikace pro tablety, která nejprve učí děti, jak mají pracovat s jednotlivými moduly, jak jim udělovat příkazy a vytvářet vlastní programy. Základem všeho jsou jednoduché příkazy. Potom se přidají i podmínky, interakce formou vstupů ze senzorů a třeba také zapojení mikrofonu a reproduktorů tabletu. Postupně se ale děti mohou dostat k tomu, že porozumí funkcím jednotlivých senzorů a elektronických modulů a začnou je kombinovat do svých vlastních luxusních výtvorů.

Toužíte si také něco postavit? Luxusní hraní není nikdy omezeno věkem.

Luxury Prague Life

Sdílet / stát se fanouškem

Video

Galerie (6)

View photo gallery

O autorovi

Mou citovou záležitostí je umění - hudba, design, literatura, tanec a v poslední době nalézám kouzlo v informačních technologiích. Mým snem už od dětství bylo stát se zpěvačkou. Baví mě být v kontaktu s lidmi, navštěvovat nová místa a cestovat. Také se ráda obohacuji o vědomosti z oblasti psychologie, pedagogiky a filozofie. Miluji pocit kreativního vyžití.
Mgr. Jana Höger
LEGO Czech Republic
c/o LEGO UK Limited
Consumer Services
33 Bath Road
Slough
Berkshire
SL1 3UF
United Kingdom
800 143 483