Top hledané
Výsledky (0)
Robert Vano je výjimečně nadaný fotograf a velmi kreativní člověk. Jeho luxusní fotografie jsou čisté, jemné a zračí se v nich umělcův pohled na svět. Můžete si je prohlédnout až do 17. června v pražské Leica Gallery.

Jmenuji se Robert Vano: výstava fotografií v Leica Gallery (do 17.6.)

Eva Ledecká
13. dubna 2018
+ Přidat na Seznam.cz
1 minuta
Vojta, Praha 2015, © Robert Vano

Životní cesta fotografa Roberta Vana

Jméno Robert Vano je známé po celém světě. Narodil se na Slovensku, ale úspěchu se dočkal v USA, kam v 18 letech emigroval. Za velkou louží pracoval jako kadeřník, vizážista a asistent slavných fotografů, jako je například Horst P. Horst nebo Marco Glaviano.

Od roku 1984 působí už jako samostatný fotograf, setkává se se slavnými osobnostmi, fotografuje pro světoznámé luxusní módní časopisy, vystavuje v mnoha galeriích své fotky. V roce 1995 se stěhuje do Prahy. Tady mimo jiné získal post art directora agentury Czechoslovak Models, na kterém setrval do roku 2009.

Luxusní fotografie Roberta Vana obletěly svět a doletěly do Prahy

Robert Vano je módní a reklamní fotograf a jeho tvorba se zaměřuje především na černobílé fotografie, které pořizuje na klasický film. Spolupracuje s významnými společnostmi a jeho luxusní snímky byly vystavovány v prestižních galeriích v New Yorku, Londýně, Miláně a v Praze. Právě v našem stověžatém hlavním městě si dnes jeho umění můžete prohlédnout.

Byt k pronájmu 4+1 s terasou a zahradou, Praha
Byt k pronájmu 4+1 s terasou a zahradou, Praha, Praha 9

Jmenuji se Robert Vano

Leica Gallery v centru Prahy 12. dubna zahájila vernisáží luxusní retrospektivní, ale zároveň velmi komorní výstavu s jednoznačným názvem Jmenuji se Robert Vano. Nechte se okouzlit uměleckými fotografiemi, mnohdy dosti odvážnými, vždy však upřímnými. Při pohledu na ně vás může často zaplavit neočekávaná vlna silného citu. V umění se zkrátka vždy odráží duše autora..

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Leica Gallery
Školská 28 110 00 Praha Česká republika
222 211 567