Top hledané
Výsledky (0)
Jsou pryč dny klasických komínovým domů? V dnešní době se klade důraz na rovnováhu mezi designem, funkčností, luxusem a dokonalým domácím zážitkem. Od nevšedních míst až po neortodoxní tvary moderní domy vyčnívají svou architekturou i charakterem.

Iluze vládne designu i architektuře – „Létající dům“

Mgr. Jana Höger
16. srpna 2017
+ Přidat na Seznam.cz
1 minuta
Krásný dům pro rodinu

Luxusní dům „The Flying House“, chtěli byste v něm žít?

Dům je postavený v Jižní Koreji v Incheinu (poblíž letiště Incheon). O zakázku požádal letecký pilot a má sloužit jeho rodině. Projekt a stavba domu byla navržena architekty IROJE KHM. Při prvním prozkoumání moderního domu není jasné, kde dům začíná a kde končí. V bílých odstínech odráží dům paprsky slunce a doslova vás oslepí. Prostor o rozloze 195 m2 se rozjasňuje poloprůhlednými střechami. Kromě toho se každý pokoj otevírá do zahrady a vytváří vzdušný pocit.

Minimalistický design i ovlivnění korejskými zvyklostmi

Architekti proměnili prostorový a krajinný prvek na moderní bytový program, který aplikuje hlavní přírodní principy. Příkladem je střecha: je zalesněna tak, abyste při procházce z vnitřního nádvoří na její vrchol měli pocit, že se procházíte v krajině. Dům luxusně koexistuje s přírodou. A také myšlenka létání se stala konstrukčním leitmotivem celého domu. Dynamické tvary sněhobílých domů slouží jako metafora pro klouzání ve vzduchu.

Tradiční korejské prvky jsou patrné, spojily se zde s moderním designem tekoucích prostorů a luxusních teras přinášející smysluplnou harmonii. Tradiční korejské struktury domu diktují, že podlaha obývacího pokoje se musí dotýkat země. Minimalistický design spojený s náznakem zeleně v celém domě pozvedá dům do nových výšin.

Prodej luxusní vily, Praha-východ - 300m
Prodej luxusní vily, Praha-východ - 300m, Okolí Prahy

Dům obsahuje leštěný a drsný beton a minimální bílé prvky, občas se objeví barevné prvky v podobě dekorací – židle, polštáře apod. Pokud jde o výzdobu, jsou to silné, bílé architektonické elementy určující podobu domu. Vybavení jsou k dispozici pouze pro svá konkrétní použití.

Nádherným luxusním zpestřením a detailem zároveň, je zasazený strom v koupelně žijící si svým životem.

Když žijete a dýcháte letectvím, je přirozené, abyste chtěli dům, který odkazuje na tuto vášeň. 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze