Top hledané
Výsledky (0)
Milionáři a miliardáři, kteří necestují ani první třídou

Létání v oblacích: Kteří světoví boháči vlastní soukromá letadla?

Kristina Valachyová
12. července 2021
+ Přidat na Seznam.cz
8 minut
Kylie Jenner

Zážitku z letu soukromým charterovým letadlem se jen tak něco nevyrovná. Po jachtách a soukromých ostrovech se na ně zaměřuje stále více milionářů a miliardářů. Přinášíme přehled vybraných soukromých letadel, která vlastní někteří z nejbohatších lidí světa. Umožňuje jim to jejich podnikání a smysl pro obchod, rychlé nohy, zlato v hrdle či herecký talent – zkrátka jejich popularita jim vydělává dost na to vznést se do oblak.

Chcete se podívat na palubu či do kokpitu některého z nejúžasnějších letadel světa? Stačí naskočit na palubu jednoho z privátních jetů těchto celebrit a poletíte ve velkém stylu. Tito lidé nechtějí nebo si přímo nemohou dovolit cestovat v ekonomy class nebo dokonce autokaru jako my ostatní. Pro některé nestačí ani pohodlí první třídy. Proto několik slavných byznysmenů, herců, hudebníků, sportovců a podnikatelů vlastní svá letadla. A někteří dokonce více než jedno, jak uvádí mimo jiné web superyachtfan či magazín Forbes. Pilotní průkaz však všichni nemají…

Donald Trump

Proč by si Donald Trump s bankovním účtem, na kterém se nacházejí miliardy dolarů, nemohl dovolit luxusní životní styl? Miliardář využívá pro soukromé účely luxusní letadlo Boeing 727-23. Vlastní ho už více než dvě desetiletí. Před koupí letadla od spoluzakladatele společnosti Microsoft Paula Allena si Trump vyžádal rozsáhlou renovaci letadla včetně přidání kožených křesel, high-tech televizorů, křišťálových lustrů Waterford a pozlacených přezek bezpečnostních pásů. Letadlo, které nese ochranné logo Trump, je dlouhé přibližně 30 metrů a pojme až 23 cestujících. Jeho součástí je hlavní ložnice s královskou postelí, VIP konferenční místnost, salónek a samostatná jídelna.

Otevřít v galerii (11)
Donald a Melania Trump
Donald a Melania TrumpZdroj: Profimedia

Elon Musk

Zakladatelem společností Tesla Motors, SpaceX a Solar City se narodil v Jižní Africe, ale má také kanadskou a americkou národnost. V roce 1995 založili se svým bratrem softwarovou společnost Zip2, jež byla o čtyři roky později prodána za 309 milionů USD, aby založil online platební společnost X.com. Právě ta se spojila v roce 2000 s Paypal a když byl Paypal prodán společnosti eBay, Elon Musk obdržel 165 milionů USD. Později založil SpaceX a Teslu.

Prodej pozemku 1200 m2, Praha
Prodej pozemku 1200 m2, Praha, Praha 5

Musk je vlastníkem soukromého letadla Gulfstream G650 ER. Jet byl postaven v roce 2015 a dodán společnosti Musk v roce 2016. Koncovka ER znamená Extended Range, neboli nepřetržitý dosah nejvýkonnějšího obchodního letadla s dlouhým doletem v oboru, na 13 890 kilometrů. Tryskové letadlo je formálně registrováno u společnosti Falcon Landing LLC.

Musk dříve používal 1999 Dassault Falcon 900 B s registrací N900SX (Space X).

Jmění Elona Muska činí k dnešnímu dni podle časopisu Forbes 170 miliard USD, což jej řadí na druhé místo žebříčku nejbohatších lidí světa.

Otevřít v galerii (11)
Elon Musk
Elon MuskZdroj: Profimedia

Oprah Winfrey 

Oprah Winfrey je jednou z nejznámějších a největších světových celebrit, velmi populární je zvláště v USA. Z magnátky zábavního průmyslu se stala filantropkou, která musí často někam cestovat. A cestuje ve velkém stylu! Vlastní na míru vyrobený business jet Global Express XRS VIP, který je oblíbenou volbou mezi hollywoodskou smetánkou. Stejné letadlo vlastní například Celine Dion nebo Steven Spielberg. Letadlo má jen deset míst k sezení, aby zbyl prostor na luxusní vybavení, zpříjemňující let, které zahrnuje jídelny, oddychové zóny a koupelny. Všechny interiéry jsou čalouněné kůží. Kuchyňka a koupelna jsou vybaveny designovým zařízením.

Otevřít v galerii (11)
Oprah Winfrey
Oprah WinfreyZdroj: Profimedia

Cristiano Ronaldo 

I legendární fotbalista vlastní soukromé letadlo ve výši 25 milionů dolarů s palubním faxem, jak uvedl před pár dny magazín Insider. V loňském roce se tato 36letá portugalská sportovní hvězda stala prvním fotbalistou jmenovaným do seznamu miliardářů Forbesu. Jeho současná čtyřletá smlouva s týmem italské ligy mistrů Juventus mu přinesla jen v loňském roce 36 milionů dolarů. Za tyto peníze si Cristiano pořizuje domy po celém světě, luxusní auta a samozřejmě i soukromá letadla. Ronaldo vlastní hned dvě letadla: Gulfstream G650, za který zaplatil 65,5 milionu dolarů a může uletět až 8 000 mil bez doplňování paliva, a Gulfstream G200, který koupil za 25 milionů dolarů. G200 koupil v roce 2015 a v roce 2019 jej nechal zrekonstruovat. Jak uvedl The Robb Report, 10místné letadlo Gulfstream G200 zahrnuje troubu, mikrovlnnou troubu a lednici, spolu se zábavním systémem a faxem. Obdobných letadel bylo vyrobeno pouhých 250, což mu dává punc další exkluzivity.

Otevřít v galerii (11)
Cristiano Ronaldo
Cristiano RonaldoZdroj: Profimedia

Kylie Jenner 

I miliardářka Kylie Jenner má své soukromé letadlo - a celé v růžové - jak zvenku, tak zevnitř! Růžové je totiž i Kylino podpisové barevné schéma. Jenner vlastní soukromé tryskové letadlo v hodnotě 72 milionů dolarů, které detailně prozkoumal magazín The-Sun. V letadle si magnátka make-upu zařídila zábavní místnost, hlavní apartmá, dvě koupelny, galerii, odpočívadlo pro posádku a - jak jinak - i obrovskou prostornou skříň a úložný prostor pro zavazadla. Kylie poprvé v letadle vzlétla v den svých 23. narozenin. Kabina tryskáče je 8 stop široká a 59,6 stop dlouhá, má 28 oken a je vyzdobena dvěma ohromnými ​​růžovými liniemi, které zdůrazňují trup letadla. Kylie je vyznavačkou luxusní životního stylu, proto chtěla, aby i její letadlo odráželo životní styl bougie. Letadlo se chlubí bohatstvím se zábavním apartmá, hlavním apartmá, dvěma koupelnami, galerií, odpočívadlem pro posádku, skříní a dostatkem úložného prostoru pro zavazadla. Kylino letadlo se často objevuje v médiích i na sociálních médiích jiných celebrit, které měly možnost se v něm proletět - je totiž vyšperkováno do nejmenších růžových detailů, jako jsou koktejlové ubrousky, jež ve slavném růžovém písmu Kylie Cosmetic říkají „Kylie Air“, a růžově zastíněná okna, koupající cestující v růžové barvě.

Prodej luxusního penthousu 4+kk 260 m², Praha
Prodej luxusního penthousu 4+kk 260 m², Praha, Praha 3

John Travolta

John Travolta, hvězda kultovních filmů Horečka sobotní noci, Pomáda a Pulp Fiction, vlastní pět letadel. Na svém pozemku na Floridě nechal vybudovat dvě vzletové a přistávací dráhy. Na důkaz své upřímné vášně k letadlům absolvoval Travolta potřebné kurzy a dnes je kvalifikovaným pilotem. Nejimpozantnějším letadlem v jeho flotile je upravený Boeing 707-138, který koupil v roce 1998 po získání statutu čestného pilota australské letecké společnosti Qantas. V létě 2017 daroval své historické letadlo Boeing 707 regionálnímu leteckému muzeu v Novém Jižním Walesu.

Angelina Jollie

Poměrně vtipnou kauzou je pilotní kariéra Angeliny Joliie, jež opakovaně „propadla“ při získání vlastního pilotního průkazu. Angelina vlastní Cirrus SR22 a získáním licence chtěla v první řadě udělat dojem na svého syna Maddoxe. 

"Pokaždé, když Mad vidí letadlo, je ohromen,"

řekla.

"Kdybych mohla skutečně letět letadlem ... budu pro něj jako Superman."

Otevřít v galerii (11)
Angelina Jollie
Angelina JollieZdroj: Profimedia

Mark Cuban

Majitel klubu Dallas Mavericks Mark Cuban se zapsal do Guinnessovy knihy rekordů, když v roce 1999 koupil svůj Boeing 767-277 přes internet, což se stalo „největší transakcí elektronického obchodu“. Letadlo je vybaveno velkými sedadly, upravenými na míru, aby měli členové jeho týmu během letu dostatek prostoru. Jde o jedno z nejdražších letadel, které bylo modernizováno na sérii Boeing 767. Dosahuje vynikajícího výkonu a jeho interiér je vybaven množstvím luxusních prvků. Letadlo je schopné úspěšně absolvovat 

Bill Gates

K uspokojení svých cestovních potřeb využil Bill Gates služby jednoho z nejlepších dostupných soukromých luxusních letadel Bombardier BD-700 Global Express. Letoun využívá nejlepší letecké technologie a může se pochlubit opulentní luxusem. Má avantgardní avioniku, která zlepšuje jeho výkon a zajišťuje bezchybnou navigaci.

Otevřít v galerii (11)
Bill Gates
Bill GatesZdroj: Profimedia

Dwayne "The Rock" Johnson

Dwayne Johnson je jednou z nejpopulárnějších celebrit současného světa. Od bohaté kariéry v profesionálním wrestlingu až po kariéru v Hollywoodu - dokázal snad už všechno. Při své práci se musí rychle přesouvat z natáčení na natáčení, popřípadě na filmové premiéry, proto si koupil letadlo Gulfstream G650, což je nejrychlejší, největší, nejluxusnější, technologicky nejvyspělejší a nejdelší tryskáč společnosti Gulfstream. Johnson rozhodně ví, jak cestovat stylově.

Otevřít v galerii (11)
Dwayne The Rock Johnson
Dwayne The Rock JohnsonZdroj: Profimedia

Harrison Ford

Harrison Ford je hollywoodská hvězda, která se proslavila zejména rolemi ve veleúspěšných filmových sériích Hvězdné války a Indiana Jones. Jeho schopnosti se však neomezují jen na herectví. Oceněný herec vlastní 8 letadel. Ford je kvalifikovaným pilotem a jeho sbírka má hodnotu více než 28 milionů dolarů. Aby uspokojil svou vášeň pro létání, koupil si CJ3 Citation Jet, úžasné, lehké a luxusní letadlo, které v sobě spojuje nejlepší letecké technologie a pohodlí a styl soukromých letadel.

Elvis Presley

Elvis, král rock'n'rollu, si v roce 1975 koupil letadlo Convair 800 a nazval ho "Lisa Marie". Bylo zrekonstruováno podle Elvisových přání. Mělo nádhernou hlavní ložnici a manažerskou koupelnu s kohoutky z masivního zlata a kapacitu 28 míst k sezení. Svého času tak byla Lisa Marie etalonem luxusu v oblacích.

Jay-Z

Americký podnikatel a rapper Jay-Z dostal své soukromé letadlo Bombardier Challenger 850 jako dárek od své manželky Beyoncé ke Dni otců. Disponuje veškerým luxusním vybavením a umožňuje hiphopovému umělci létat v tomtéž komfortu, jako jeho manželka. Součástí letadla je nádherný obývací pokoj s krémovým koženým nábytkem, dvě ložnice, hlavní ložnice a kuchyň.

Jim Carrey

Gulfstream V, známý svými bezpečnostními prvky, je jedním z nejznámějších proudových letadel na světě a umožňuje vtipálkovi Jimu Carreymu zůstat nejen v bezpečí, ale i maximálním pohodlí. Hvězda komediálních hitů "Maska" a "Blbý a blbější" dává toto soukromé letadlo k dispozici k pronájmu.

Otevřít v galerii (11)
Jim Carrey
Jim CarreyZdroj: Profimedia

Tom Cruise

Hvězda filmového trháku "Top Gun" Tom Cruise, kde si zahrál elitního pilota námořní stíhačky, se i v civilním životě oddává lásce k létání ve svém letadle Gulfstream IV, jednom z nejlepších soukromých letadel celebrit na světě. Cruisův business jet pojme až 19 cestujících a poskytuje pohodlí a úroveň nejmodernějšího letounu. Letadlo dokonce každé dvě minuty osvěžuje vzduch uvnitř.

Otevřít v galerii (11)
Tom Cruise
Tom CruiseZdroj: Profimedia

Jackie Chan

Legendární mistr bojových umění a herec Jackie Chan si nedávno koupil nový Embraer Legacy 650, oblíbený pro svůj tichý a luxusní interiér. Tento špičkový manažerský letoun disponuje třemi oddělenými prostory na práci, zábavu a odpočinek. Chanovo letadlo je vybaveno wi-fi a speciálním namalovaným drakem na vnější straně trupu, což z něj dělá jedno z nejlépe rozpoznatelných soukromých letadel celebrit.

Otevřít v galerii (11)
Kylie Jenner
Kylie JennerZdroj: Profimedia

Miley Cyrus

Tato popová diva je horkým zbožím a její majetek se odhaduje na stovky milionů dolarů, takže není překvapením, že si k cestování vybrala soukromé letadlo Gulfstream V. Miley je zvyklá na život na cestách a soukromý tryskáč za 40 milionů dolarů se jí hodil, když létala po světě v rámci svého turné "Bangerz".

Otevřít v galerii (11)
Miley Cirus
Miley CirusZdroj: Profimedia

Neymar da Silva Santos Jr.

Brazilská fotbalové hvězda je milovníkem rychlých strojů. Narodil se v roce 1992 v Sao Paulu v Brazílii. Jeho otec Neymar Santos starší je bývalý fotbalista a nyní jeho manažer. Neymar začal hrát fotbal v raném věku a Santos FC mu nabídl smlouvu již ve věku 11 let, takže ve svých 16 let vydělával Neymar ekvivalent 40 000 USD měsíčně. Když mu bylo 19 let, podepsal 11letou smlouvu se společností Nike a začal vydělávat více než 25 milionů USD ročně.

Nyní je sponzorován společnostmi jako Nike, Panasonic, Volkswagen, Beats Electronics, Gilette a Santander. V roce 2017 vydělal 37 milionů USD na sponzorských transakcích více než 20 USD. Jeho čisté jmění se odhaduje na více než 150 milionů USD a jeho obchodní aktivity jsou řízeny prostřednictvím jeho společnosti Neymar Sport a Marketing S / S LTDA

Fotbalista vlastní soukromé letadlo Phenom 100 s registrací PT-LBL, jež nese jeho iniciály NRJ. Phenom 100 má cenu cca. 4 miliony USD. V roce 2016 koupil druhé letadlo, Cessna Citation 680 s registrací PR-SMK. Letadlo bylo vyrobeno v roce 2008 a jeho cena se pohybuje kolem 5 milionů USD. A aby to nebylo málo, vlastní také vrtulník Eurocopter EC130B4 s registrací PR-BKK. I ten je ozdoben jeho iniciálami a má hodnotu 4 milionů dolarů.

Vybrali jste si? S kým z nich a na palubě jakého stroje byste si přáli zažít jeden let? Je libo Ronaldův fax, Kyliiny růžové polštářky, nebo strohý luxus Elona Muska?

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze