Top hledané
Výsledky (0)
Není sport jako sport

Zakazujete dětem hru na počítači? Děláte chybu! Můžou z nich být milionáři!

Nela Štefanová
29. července 2019
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty čtení
Vítězové duo kategorie

,,Neseď furt u toho počítače, co si myslíš že z tebe bude?“

tyto nebo podobné napomenutí potomků je dobré v dnešní době zvažovat s rozumem. Z "civění" do obrazovky monitoru se totiž čas od času může vyklubat docela fajn přivýdělek. Své by o tom mohli vyprávět například rodiče Kyla  “Bughy“ Giersdorfa  z USA, který zvítězil ve Světovém poháru v počítačové hře Fortnite. Díky nejvyššímu dosaženému počtu 59 bodů získal tři miliony dolarů – tedy necelých šedesát devět milionů korun, částku, kterou si z Wimbledonského stadionu letos neodnesla ani tenisová hvězda Novak Djoković nebo Simona Halep. Stejný obnos peněz si mezi sebou rozdělili i dva teenageři z Norska a Lotyšska, kteří se utkali v týmové kategorii

Vítězové duo kategorie
Cílem hry je přežít na pustém ostrově.
Vítěz solo kategorie

V New Yorku, kde se tento turnaj konal, byla zastoupená i Česká republika a to v podání čtrnáctiletého Martina ,,Marteena“ Pátka a šestnáctiletého  Richarda ,,Skailera“ Janečka. I přesto že chlapci neobsadili příčku prvních deseti míst, s prázdnou domů rozhodně neodejdou. Kromě celoživotního zážitku, si sebou odnesou i nějaký ten dolar. Z celkových sto soutěžících, skončili na 22. a 84. místě. Organizátoři mysleli na všechny a domů odletí minimálně s padesáti tisíci dolary, tedy jedním milionem korun. Už jen to, že se oba chlapci dostali do finále, je velký úpěch. Do úvodní online kvalifikace se přihlásilo téměř 40 milionů hráčů. 

Pokud jste o Fortnite doposud neslyšeli ani nečetli, jistě se to letošním Světovým pohárem změní. V Národním tennisovém centru Billie Jean King, kde se turnaj  konal, sledovalo mladé hráče přes 22 500 diváků a dalších sto tisíc fanoušků online.

Otevřít v galerii (1)
Vítěz Světového poháru Fortnite 2019
Vítěz Světového poháru Fortnite 2019 Zdroj: twitter Fortnite
Prodej funkcionalistické vily Praha - 360m
Prodej funkcionalistické vily Praha - 360m, Praha 8

A co je vlastně cílem hry? Na první pohled docela snadný úkol - zůstat jako poslední na živu ze všech sto hráčů.

Tuto online videohru vydalo v roce 2017 studio Epic Games, která na hře vydělává měsíčně okolo 300 milionů dolarů. Celosvětově má tato počítačová hra přes 250 milionů registrovaných uživatelů a to i především díky tomu, že je dostupná na všech zařízeních zcela zdarma. 

Budoucnost sportu v e-sportu?

Dobám, kdy za stoly monitorů seděli jen "tlustí ajťáci" s koblihou na stole už dávno odzvonilo. Víkendový zápas Fortnite potvrdil již dlouho zmiňovaný fakt, že v e-sportu, tedy v profesionálním hraní, je velká budoucnost. Světový herní průmysl prochází neustále velkým vývojem, a tak není divu, že se současnému času strávenému ve virtuálním světě přisuzuje stejný čas jako doba strávená na hřišti s míčem nebo s tenisovou raketou. Pokud se totiž chcete stát profesionálním hráčem, který bude vydělávat statisíce, připravte se na hodiny strávené hraním abyste se mohli měřit s těmi nejlepšími. 

 

 

 

 

 

 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Rychlá zpověď: Alžběta Protivanská
Zobrazit článek
Rychlá zpověď: Dominika Býmová
Zobrazit článek