Top hledané
Výsledky (0)
Automobilka Lexus patří do koncernu Toyota od roku 1983. Cílem prezidenta společnosti (Eiji Toyota) bylo vytvořit luxusní vůz a přitom nezatěžovat životní prostředí. A tak v roce 1985 spatřil světlo světa první model luxusní značky Lexus.

Vozy Lexus Praha : symbol luxusu a jedinečnosti

Eva Ledecká
31. října 2016
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Hybridní vůz automobilky Lexus

Společně s Toyotou je právě Lexus průkopníkem hybridních vozů, které využívají pohon Lexus Hybrid Drive. Automobilka velmi dbá na to, aby byla šetrná k životnímu prostředí.

Někdo vlastní luxusní jachty, někdo luxusní motorky, jiný luxusní auta, mezi které se ty se značkou Lexus bezesporu řadí. Luxusní vozy automobilky Lexus nenechají chladnými ani vás, zvlášť pokud dáváte přednost originalitě. Lexus totiž vyznává hodnoty, které se markantně liší od běžných konvenčních luxusních značek. Milujete luxusní bydlení a váš život se točí kolem přepychu? Pak by vám vůz značky Lexus v garáži neměl chybět.

Splněný sen Eiji Toyoty

Eiji Toyota, synovec zakladatele automobilky Toyota, chtěl stvořit luxusní vůz, který by konkuroval těm nejlepším. Tento projekt dostal interní název Flagship a vývojáři, protože se cílilo na movité kupce, pozorně monitorovali chování svých potenciálních budoucích zákazníků z pronajatého bytu na Laguna Beach v Kalifornii. V červenci 1985 byl na světě první sériově vyráběný vůz, nesoucí označení Lexus LS400.

Loft s výhledem na Prahu 445m
Loft s výhledem na Prahu 445m, Praha 5

Jedinečný Lexus konečně na scéně

Automobil byl okamžitě smetánkou přijat a v době jeho uvedení na trh klesali luxusním vozům jako Mereces-Benz a BMW tržby. Velmi dobře se dařilo i dalším modelům ES 250 nebo SC 400 kupé.

Druhá generace modelu ES se dokonce stala nejprodávanějším neevropským prémiovým sedanem v USA a zůstala jím téměř celá 90. léta. I v současné době je Lexus nejprodávanější značkou luxusních automobilů v USA. V roce 2005 značka Lexus zaplavila asijský, evropský, australský a jihoamerický trh.

Kylie Minogue, Ben Affleck a další slavné osobnosti byli tváří značky Lexus, která se jako jediná může pyšnit ucelenou řadou hybridních automobilů, z nichž se poslední model představuje pod názvem IS 300h.

Poslední model hybridních automobilů Lexus se představuje pod názvem IS 300h.

AMBASÁDOŘI A TVÁŘE ZNAČKY LEXUS

Nejen luxusní bydlení, ale také luxusní vozy dotváří pohled na jejich majitele. Lexus je symbolem jedinečnosti a luxusu a známé tváře si to moc dobře uvědomují. Kdo z hvězd neodolal hybridním vozům značky Lexus?

Kylie Minogue

Luxusní bydlení této známé zpěvačky známe snad každý. Avšak není to jen luxusní bydlení, na čem lpí. Ani ona neodolala prvotřídním vozům značky Lexus. Konkrétně Lexus CT 200h se dočkal její podpory ve formě propagace a marketingových kampaní.

Alan Jones

Luxusní bydlení tohoto bývalého závodníka F1 asi jen tak v médiích neuvidíme, ale i on se zamiloval do značky Lexus a stal se jejím ambasadorem. Lexus IS podrobil sérií testů na okruhu Motor Sport Park v Syndey a už tehdy si neuměl Lexus vynachválit.

Ze známých tváří dále můžeme jmenovat také Bena Afflecka, který hybridním vozům podlehl.

LEXUS – NEJEN AUTA

Je na místě uvést, že tato automobilka se nesoustředí pouze na skvělé automobily, ale také se angažuje na poli umění a designu, kterým si bez problémů můžete zvelebit vaše luxusní bydlení. Lexus Design Award je mezinárodní designérská soutěž, která je zaměřena na architekturu, výtvarné umění, módu a také na produktový design, který luxusní bydlení v podstatě dotváří. Značka Lexus tvrdí, že tvoří pokrok. Pak mějte i vy pokrokové luxusní bydlení i vůz.

Ať už obdivujete luxusní umění, dopřáváte si luxusní cestování nebo luxusní bydlení se stalo vašim životním stylem, nezapomeňte si prohlédnout také luxusní vozy značky Lexus, budete mile překvapeni. 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Opičárna
Zobrazit komiks
Neplatíte provizi
Zobrazit komiks