Top hledané
Výsledky (0)
Libor Bouček, známý moderátor, který se poslední roky věnuje zpravodajství i ve své profesi.

Libor Bouček: Spíše než nadávat na situaci v ČR bychom měli přemýšlet, kam investovat ten blahobyt

Karolína Gaislerová
05. prosince 2023
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty

Tvář českých rádií, Libor Bouček prozradil, jak pohlíží na současnou vládu a celkovou situaci v ČR. Popsal, proč si myslí, že je jednoduché věřit dezinformacím a lžím. Promluvil také o rodině, jak se jí stíhá věnovat a zda vede syna správným směrem. 

Libor Bouček moderátor.

My nevedeme běžné rozhovory, rádi se ptáme i na situaci v ČR našich respondentů, v jednom rozhovoru jste řekl, že se nedivíte, že lidé podléhají lžím. Měl jste na mysli dezinformace?

Lidé podléhají lžím, protože je to jednoduché. Myslím si, že lidé hledají spoustu odpovědí na spoustu otázek. Když člověk odpověď vyfabuluje a nebude se ta odpověď zakládat na pravdě, může být pro ně jednodušší. Krátká vysvětlení jsou atraktivnější, že je někdy lepší to akceptovat. Odpovědi na některé otázky jsou tak složité, že je lepší přijmout tu jednoduchou a dál se tím nezaobírat.

Byt na prodej na Praze 2 - 29 m²
Byt na prodej na Praze 2 - 29 m², Praha 2

Jak vnímáte momentální situaci v ČR, kam podle Vás směřujeme? 

Je to velice složitá otázka a nedá se na ni odpovědět z první dobré. Myslím si, že z globálního hlediska můžeme být vděční a šťastní za to, kde žijeme. Nejsme ohniskem velkých svárů, úroveň bohatství je také v globálním měřítku velmi dobrá. Myslím si, že bychom měli spíše přemýšlet, kam ten blahobyt investovat. Spíše si pokládat otázku, kam směřuje Evropa, a to je to důležité, a to jsou hodnoty, které je potřeba ctít. 

Jaká je podle Vás vláda pana Fialy, myslíte, že jsou nadávky od lidí na něj oprávněné? Kdybyste to měl srovnat např. s Babišem?

Lidé v demokratických státech obecně svádí své problémy na vládu, to je normální. Myslím si, že je dobré použít sebereflexi na sebe a podívat se, zda správně hospodařím se svými penězi. Je normální, to svádět na vládu, děje se to pořád.

Pracujete v televizi, takže je pro vás zpravodajství asi takový denní chléb. Máte rád zpravodajství? Není to někdy až moc negace? 

Není to negace, myslím si, že stojíme před nějakým rozhodnutím nebo zlomem. Tato doba je od konce Studené války napjatá. Zpravodajství sleduju, patří to k výbavě člověka, který má zodpovědnost za své děti. Než jsem byl na CNN Prima News, zpravodajství bylo pro mě běžné a bylo mým denním chlebem a od toho jsem nepolevil. Snažím se mít přehled.

Co by měl každý moderátor splňovat? 

Pohotovost, schopnost potlačit ego, všeobecný přehled a zájem o věc, kterou provází, či moderuje.

Jste tatínkem, je pro Vás při Vašich činnostech těžké skloubit rodinu a práci dohromady?

Nevím, zda je to těžké, to ať posoudí má rodina, zda je to dostatečné. Snažím se tomu dávat maximum a můj život je rozdělený na dvě části. Buď jsem v práci, nebo se svou rodinou. Spíše je těžké posoudit, zda je správné to, kam směřuji svého syna. To nevím a nikdy to vědět nebudu. To jsou otázky, na které se snažím najít odpověď.

Ve Vaší mediální kariéře slavíte spoustu úspěchu, existuje ještě něco, co byste si ve své profesi chtěl splnit?

V době ve které žijeme, o tom nepřemýšlím a zmizel mi osobní cíl a pokládám si jiné otázky. Věci, které přicházejí se snažím vykonat správně, ale že bych měl kariérní cíl, postup nebo konkrétní pořad, to ne. Nemám nic konkrétního. Dělám to, co mě čeká bezprostředně a to, co mám. Nemám profesní sen, jsou daleko důležitější věci. 

zdroj: vlastní dotazování

Rychlá zpověď:

Nejlepší zážitek v moderátorské kariéře?

Přijde.

Kdybyste měl být květina, jaká byste byl?

Nechtěl bych být květina.

Antidepresiva ano, nebo ne?

Ne.

Co Vám vždy zvedne náladu?

Každé ráno.

Moderátorský vzor?

Nemám.

Oblíbený televizní pořad?

Tam, kde nejsem.

Řešil jste někdy hubnutí?

Nevím.

Kdybyste měl změnit kariéru, co by to bylo?

Doufám, že nebudu muset, protože nic neumím.

Oblíbené zvíře?

Pes.

Oblíbené české město?

Praha.

Oblíbená kuchyně?

Ta na Vinohradech a v Solenicích.

Zeman, nebo Petr Pavel?

Prezident.

Kam byste chtěl na dovolenou?

Nemám vysněnou destinaci.

Relax v přírodě, nebo při kultuře?

Relax.

Otázka od Vás na redaktorku?

Nemám otázku.
Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze