Top hledané
Výsledky (0)
Vypluly na pomoc lidem s rakovinou

Lodičky štěstí rozzářily noční Vltavu

Karolína Lišková
08. října 2019
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty čtení

Z hezkého nápadu a komorní akce se stala velká událost. O víkendu se na Vltavu vypouštěly tzv. lodičky štěstí, které vypluly na pomoc onkologicky nemocným pacientům, hlavně těm dětským. Kromě dobré myšlenky to byla i krásná podívaná. Zapálené voskové lodičky rozsvítily Vltavu stejně tak jako následný ohňostroj.

Co na tom, že počasí příliš nevyšlo. Pršelo, byla zima, spousta lodiček tak hned po vyplutí zhasla. Ale dobří lidé se jen usmívali.

„Jsem tu proto, že mě ta myšlenka oslovila. Lodička stojí 150 Kč, co to dneska pro normálního člověka je. Hřeje mě u srdce, že jsem mohl přispět a někomu tak pomoct,“

říká jeden z návštěvníků akce s názvem Vypouštění lodiček.

Prodej funkcionalistické vily Praha - 360m
Prodej funkcionalistické vily Praha - 360m, Praha 8
Otevřít v galerii (2)
Lodičky štěstí lze zakoupit celoročně.
Lodičky štěstí lze zakoupit celoročně. Zdroj: archiv akce Vypouštění lodiček

Malá Colors of Ostrava

Celý víkend bylo tak na pražském ostrově Štvanice rušno. Organizátoři hrdě událost označili za menší Colors of Ostrava. Na místě byly hned dvě stage, kde se střídaly edukativní přednášky s hudebními vystoupeními. Těmi provázela moderátorka Zorka Hejdová. Ale ukázal se i Leoš Mareš s manželkou Monikou, Milan Peroutka, Pavel Callta nebo herci ze seriálu Modrý kód jako David Gránský, Saša Rašilov nebo Sabina Laurinová.

„Jsem ambasadorem této akce. Líbí se mi to. Navíc je to na podporu dobré věci, a to se ve mně vždycky něco hne a chci u toho být,“

svěřil se David Gránský.

Překonání rekordu

První vypouštění lodiček se konalo před třemi lety, kdy přišlo pár lidí. Letos chtěli organizátoři pokořit rekord a vypustili 1200 lodiček. Na místě tak byli i pisatelé světových rekordů, ale bohužel kvůli počasí nebylo možné vypustit dostatečné množství lodiček k pokoření rekordu.

„Výtěžek jde pacientské organizaci Oncologica sdružující pacienty trpící onkologickým onemocněním. Peníze pak půjdou nejen k potřebným pacientům, ale i institucím z oblasti prevence a léčby,“

řekl LP-life.cz organizátor Filip Mikulec.

Otevřít v galerii (2)
Moto akce je Každá lodička pomáhá.
Moto akce je Každá lodička pomáhá. Zdroj: archiv akce Vypouštění lodiček

Nepořádek

Organizátoři mysleli i na životní prostředí. Aby nebyla Vltava a její břehy zaneřáděné, zajistil realizační tým i úklid. Vylovili všechny lodičky ven a vosk věnovali do chráněných dílek k dalšímu zpracování.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze