Top hledané
Výsledky (0)
Jste unavení z klasického způsobu bydlení? Bydlení v loftu pro vás může být luxusním zpestřením. Loftové byty mají neocenitelný industriální šarm.

Loftové byty plné industriální krásy naleznete i v Praze

Redakční tým
07. února 2019
+ Přidat na Seznam.cz
1 minuta
Lofty v Praze

Módní vlna loftů zasáhla v 50. a 60. letech některé části New Yorku.

Dělo se tak v době, kdy se v těchto čtvrtích začala rušit skladiště. Nejčastějšími majiteli byli mladí umělci, kreativci, bohémové nebo architekti, kteří v bývalých skladech oceňovali možnost specifického způsobu života.

Vše pod jednou střechou. Plusy loftového způsobu bydlení.

Svým neobvykle flexibilním uspořádáním a architektonickými výhodami nabízí loftové bydlení klidný, sofistikovaný a uvolněný způsob života. Mezi hlavní výhody patří ohromný prostor a dostatek přírodního světla z prosklených ploch poskytující osvěžení, rozšíření a projasnění. Luxusní prostor je jako „prázdné plátno“: máte svobodnou volbu vše uspořádat a vytvořit podle vašich potřeb a preferencí.

Velkolepost ukrytá v jedinečnosti

Lofty jsou výjimečné tím, že jsou vystavěny nebo přetvořeny z bývalých továren, hal a podobných prostor. Dispoziční možnosti jsou tím pádem daleko širší. Najdete zde mnohem vyšší stropy, velká okna a jedinečný prostor je velice variabilní. Mezi další specifika patří vnitřní schodiště či samotná galerie v mezipatře.

Prodej exkluzivní vily, Praha 4 - Kunratice
Prodej exkluzivní vily, Praha 4 - Kunratice, Praha 4

Lofty v lokalitě Prahy 5

Nadstandardně řešené lofty naleznete na Praze 5, v průmyslové části, která se postupně proměňuje a získává lidský ráz. V této lokalitě se nachází například architektonický průmyslový skvost, který krásně souzní s konceptem a filozofií loftových obydlí: průmyslový objekt Meet Factory, neziskové mezinárodní centrum současného umění.

Nachází se zde také Wine & Food nabízející italské pokrmy a milovníci golfu najdou zázemí v místním luxusním Erpet Golf Centru.

Z moderních bytů na Praze 5 se naskýtají krásné výhledy na město, řeku i Vyšehrad. Bydlení u řeky Vltavy navíc navozuje pocit spojení s přírodou. Kdo by takové luxusní bydlení nechtěl? 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze